Van Kiev naar Antwerpen: de jonge Maksym, zijn mama Iryna en de 28-jarige Viktoriia zijn op de vlucht voor oorlog. Onze reporter was één van de vele Vlamingen die #plekvrij hadden.
Volledig scherm
PREMIUM
Van Kiev naar Antwerpen: de jonge Maksym, zijn mama Iryna en de 28-jarige Viktoriia zijn op de vlucht voor oorlog. Onze reporter was één van de vele Vlamingen die #plekvrij hadden.

Onze reporter vangt drie Oekraïense vluchtelingen op in haar gezin: “Het eerste woordje van Maksym was ‘lekker’. Dat is geen slecht begin”

Plek vrij? Ja, dat had onze reporter wel, net als duizenden andere Vlamingen. Drie Oekraïense vluchtelingen nam ze met volle overtuiging in haar gezin op. “Drie levens weer op de rails te krijgen, dat kost zweet, tranen en véél administratie. Gelukkig was er speculaaspasta... en soep met dille.” Een dagboek.

  1. Nederlandse kinderen vinden cocaïne bij basisschool en proeven ervan

    Nederland­se kinderen vinden cocaïne bij basis­school en proeven ervan

    Vier kinderen van een basisschool in Tegelen, gemeente Venlo in Nederland, hebben vorige week een zakje met resten cocaïne gevonden en er vervolgens van geproefd. Volgens een woordvoerster van de politie vonden ze het zakje met de coke in de struiken net buiten de school. Op school zag een surveillerende medewerker de kinderen ervan proeven, greep in en haalde de politie erbij. De kinderen werden naar het ziekenhuis gebracht en konden niet veel later in goede gezondheid weer naar huis, bevestigde de woordvoerster van de politie berichtgeving in De Limburger.