DPG Media boekt fors meer winst, omzet stijgt tot 1,9 miljard euro
Mediagroep DPG Media — uitgever van onder andere HLN — heeft vorig jaar zijn winst en omzet flink zien toenemen. De digitale transformatie rendeert nu volop, zegt CEO Erik Roddenhof. Ook de advertentiemarkt deed het goed.
DPG Media boekte een omzet van 1,9 miljard euro, zeven procent meer dan in het eerste coronajaar 2020. De nettowinst steeg met 28 procent tot 228 miljoen euro. De Belgische mediagroep haalt meer dan de helft van zijn omzet in Nederland, 1,14 miljard euro. In België is dat 764 miljoen euro en in Denemarken 110 miljoen euro.
CEO Roddenhof spreekt van een uitzonderlijk resultaat in een uitzonderlijke tijd. “In een jaar dat nog grotendeels beïnvloed werd door de pandemie, waren nieuws- en entertainmentmedia opnieuw erg in trek bij lezers, kijkers en luisteraars. Ook onze online services lieten groei optekenen in een maatschappij die alsmaar sneller digitaliseert.”
Voor radio en televisie was 2021 een absoluut topjaar, zegt het bedrijf. De advertentiemarkten herstelden zich “meer dan volledig” na de terugval van 2020.
Over zijn streamingplatformen VTM GO en Streamz zegt DPG dat er 1,2 miljoen gebruikers per maand zijn. Hoeveel betalende klanten Streamz heeft, zegt het bedrijf niet. Streamz is de Netflix-concurrent die DPG samen met Telenet op poten zette.
DPG Media is een deal aan het afronden om op de televisiemarkt in Franstalig België actief te worden. Het sloot een akkoord met de Duits-Luxemburgse groep RTL over de overname van RTL België, samen met de uitgever van ‘Le Soir’, Groupe Rossel.
Met zijn nieuwsmedia bereikt DPG Media dagelijks ruim 14 miljoen mensen. Het aantal abonnees groeide naar 1,8 miljoen (+5 procent). Dat is te danken aan een groei met 15 procent van het aantal digitale abonnees tot ruim 800.000. In Vlaanderen is DPG Media uitgever van onder meer ‘Het Laatste Nieuws’ en ‘De Morgen’.
Roddenhof waarschuwt dat de gestegen grondstofprijzen, hoge inflatie en schaarste aan personeel druk zullen zetten op de kosten en het resultaat in het lopende jaar.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Ryanair eist dat passagiers betalen om gebakje mee aan boord te nemen: “Handbagagelimiet overschreden”
-
Mijntelco
Je telecom en energie-/bankzaken in één contract combineren: kom je dan voordeliger uit? Wij maakten de berekening
Dat telecompakketten in verschillende vormen en maten bestaan, hoeven we jou vast niet meer uit te leggen. Wat je misschien nog niet wist, is dat sommige providers je ook de mogelijkheid bieden hun aanbod te combineren met een energiecontract of bancaire diensten. In ruil krijg je een korting op je maandelijkse factuur. Is combineren de moeite of niet? Mijntelco.be zocht het uit. -
Spaargids.be
Deze ziekenfondsen betalen zelfs je zonnebril op sterkte terug
Heb je als volwassene een bril of lenzen op sterkte nodig? Vergeet dan niet om bij je ziekenfonds aan te kloppen, want dat betaalt een deel van je aankoop terug. Soms zelfs als het over een zonnebril op sterkte gaat. Spaargids.be bezorgt een overzicht van de actuele vergoedingen. -
-
PREMIUM
Thibeau (27) is topatleet en wetenschappelijk onderzoeker, ondanks verstandelijke beperking: “Leerkrachten zeiden dat ik zou eindigen in een dagcentrum”
-
FILM
STREAMINGTIP. ‘Love to Love You, Donna Summer’: intiem portret van discokoningin
Een nieuwe maand, alweer een sterke docu op Streamz. Dit keer pakt de streamingdienst uit met ‘Love to Love You, Donna Summer’, waarin dieper wordt ingezoomd op het leven van het wereldberoemde disco-icoon. -
update
LIVEBLOG. Enorme natuurbrand in Hoge Venen waarschijnlijk ontstaan “door menselijk toedoen”
Alles wijst erop dat de brand die gisteravond omstreeks 17.30 uur uitbrak in de Hoge Venen, vlakbij de Belgische grens met Duitsland, veroorzaakt is “door menselijk toedoen”. Dat hebben de autoriteiten ter plaatse gezegd. De bluswerken zijn nog altijd bezig, maar het vuur zou intussen wel onder controle zijn. De brand woedt in een gebied van ruim 170 hectare - zo’n 250 voetbalvelden groot - en zou in de loop van de dag wel nog wat kunnen uitbreiden. -
PREMIUM
Ex bracht Tamara (33) om het leven om fortuin aan cryptomunten: “Toen hij die 400.000 euro niet kreeg, sloegen zijn stoppen door”
Sint-Niklaas