IN BEELD: Kinderen bezoeken het huis van de Sint in De Barkentijn
NieuwpoortIn de Barkentijn in Nieuwpoort hebben heel wat kinderen een heuse zoektocht ondernomen om de Sint te vinden. Ze deden dat in het huis van de Sint zelf door middel van tal van spelletjes. Het is de eerste keer dat De Barkentijn zo’n hoog bezoek mag ontvangen. “We zijn vereerd”, glimlacht directeur Nicolas Vermote.
“We hebben de hulp van alle kinderen nodig om de Sint opnieuw tot bij zijn stoomboot te brengen, zodat hij tijdig alle pakjes kan bezorgen”, aldus Vermote. Door mee te doen aan de tal spelletjes lukte dat de kinderen ook. Ze zongen liedjes met Astrid Sioen en knutselden tal van opdrachten bij elkaar. Uiteraard ging de Sint daarna maar al te graag op de foto met al die brave kinderen. Zijn 20 zwarte pieten stonden paraat om in de bres te springen als dat nodig was.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
PREMIUMDiksmuide
Kleinzoon (19) van bedenker (82) populaire Picon Saint-André treedt in zijn voetsporen: “Zelfs binnen de familie is het recept een geheim”
Hij was nog geen 18 toen Diksmuideling Nathan Missiaen (nu 19) zijn Picon Saint-André, met een alcoholpercentage van 16,3 procent, tijdens de coronacrisis commercialiseerde. Grootvader André (82) lanceerde de aperitief in 1986 in Bourgondisch Schild, de horecazaak van zijn dochter in Diksmuide. Daar is het nog steeds het best verkochte aperitief. Maar het recept, dat kent haast niemand. Nu lijkt opvolging én de bewaring van het geheim verzekerd. Een tip van de sluier van het Picon-mysterie opgelicht. -
HLN Shop
Zit je knikkebollend aan je bureau? Deze drie gadgets geven je instant energie
Zit je vaak knikkebollend aan je bureau? Kunnen je energielevels een serieuze boost gebruiken, zeker tijdens deze korte, donkere dagen? Je bent niet alleen. HLN Shop ging op zoek naar drie hulpmiddelen die je energieker door het leven helpen... dankzij licht. -
Alveringem/De Panne/Veurne
UITTIP. Vernieuwde Moerenfietsroute verbindt Alveringem met De Panne en Veurne
Westtoer heeft de Moerenfietsroute verlengd van 39 naar 55,8 kilometer. Het bewegwijzerde traject kronkelt door Adinkerke, Alveringem en Veurne met De Moeren als uniek decor. -
-
Independer
Moet een kind van vijf nog in een autozitje? En hoeveel kids mag je in één wagen vervoeren? Alle regels op een rijtje
Het is in sommige huishoudens goed voor een stevige discussie: het veilig en correct vervoeren van de kroost. Doe daar nog eens de kinderen van vrienden of familieleden bij en de verwarring is helemaal compleet. Nochtans is de wetgeving hierrond duidelijk. Er is in feite geen stof voor discussie. Independer.be doet het uit de doeken. -
PREMIUMNieuwpoort
Parket wil drietal voor rechter wegens mensonterende behandeling in rusthuis: “Aerosolbehandeling op anus van dementerend persoon”
-
PREMIUMBrugge/kust
Van een nieuwjaarswandeling tot een tweedehandsbeurs: onze vijf tips voor het weekend in Brugge en aan de kust
Nog geen plannen dit weekend en zin om daar verandering in te brengen? Onze redactie zet je op weg met vijf leuke weekendtips in Brugge en aan de kust voor zaterdag 21 en zondag 22 januari. Van iets sportiefs tot een tweedehandsbeurs: er is voor ieder wat wils! -
De Panne
Kandidaten kunnen alvast hun keel schrapen, want EK meeuwenschreeuwen komt eraan
Het Europees kampioenschap meeuwenschreeuwen in Adinkerke is ondertussen in heel het land en zelfs daarbuiten bekend. De derde editie staat gepland op zondag 23 april. Naast Belgen en Nederlanders is al zeker een Fransman ingeschreven.