Megadeal van ruim 187 miljoen euro: Griekse superster Giannis Antetokounmpo tekent grootste NBA-contract ooit
NBADe Griekse superster Giannis Antetokounmpo (26) heeft het grootste contract ooit getekend in de NBA, de Noord-Amerikaanse basketcompetitie. Antetokounmpo verlengde zijn contract bij de Milwaukee Bucks voor vijf jaar. Daarin gaat hij ruim 187 miljoen euro verdienen. Historisch.
Delen per e-mail
Hij blijft. En daar zullen ze bij de Milwaukee Bucks maar wat blij mee zijn. Had Antetokounmpo dit contract geweigerd, was hij de grootste ‘vrije’ ster op de markt geweest sinds Kevin Durant in 2016. Maar nu krijgen andere ploegen dus geen kans om hem binnen te halen. De Griek blijft de komende vijf seizoenen trouw aan de Bucks, wel met de clausule dat het contract na vier seizoenen verbroken kan worden.
“Dit is mijn thuis. Dit is mijn stad”, schreef Antetokounmpo op z'n sociale media. “Ik voel me vereerd ook de komende vijf jaar deel uit te maken van de Milwaukee Bucks. Laat ons deze jaren succesvol maken.”
Antetokounmpo, bijgenaamd ‘The Greek Freak', speelt als power forward en is de beste speler van de laatste twee seizoenen in de NBA. Hij werd twee keer tot ‘MVP’ verkozen voor z’n 25ste verjaardag, enkel LeBron James en Kareem Abdul-Jabbar deden hem dat voor. Dit jaar werd hij zowel tot MVP verkozen als tot beste verdediger. Twee spelers deden hem die combinatie voor, Michael Jordan (1987-88) en Hakeem Olajuwon (1993-94). Dit seizoen haalde Antetokounmpo gemiddeld 29,5 punten, pakte hij 13,6 rebounds en gaf hij ook nog eens 5,6 assists.
Levenslijn voor Bucks
Nochtans gaf de Griek na het voorgaande seizoen aan dat hij wilde vertrekken uit Milwaukee. Het lukt Antetokounmpo voorlopig niet om NBA-kampioen te worden, ondanks dat de ploeg tijdens het reguliere seizoen het beste parcours aflegde. In de play-offs loopt het altijd mis. Vorig jaar gingen Antetokounmpo en co eruit tegen de Toronto Raptors (4-2) na een 2-0-voorsprong. In de bubbel in Orlando was Miami Heat dit jaar te sterk (4-1) in de halve finales in het oosten.
De Bucks zoeken al sinds 1971 (met toenmalig superster Kareem Abdul-Jabbar) naar een nieuwe NBA-titel en daarom tast de club nu ongezien diep in de buidel om Antetokounmpo te houden. Ook trok Milwaukee in het tussenseizoen versterkingen aan om de ploeg rond de Griek te versterken. Onder meer Jrue Holiday kwam over van de New Orleans Pelicans.
Antetokounmpo is voor de Bucks de sleutel voor een nieuwe titel. Hijzelf leek dat niet zo te zien, maar blijft nu toch. Hij heeft altijd benadrukt dat hij onder de juiste omstandigheden een verlengd verblijf wilde overwegen. Die omstandigheden zijn dus 228 miljoen dollar, of 187,5 miljoen euro, tot 2025.
Hij was een relatieve onbekende toen de Bucks hem in 2013 als 15de kozen in de NBA draft. Antetokounmpo werd geboren in Griekenland als zoon van Nigeriaanse ouders. Hij ontbolsterde in zijn derde jaar in de NBA en werd toen verkozen tot ‘MIP’, of meest verbeterde speler. Het jaar nadien stond hij voor het eerst in de All-Star-wedstrijd.
Nog niet aan de enkels van Messi
De deal die Antetokounmpo nu tekent is vergelijkbaar met die die Patrick Mahomes dit jaar tekende in de NFL, als quarterback van de Kansas City Chiefs. Mahomes gaat in tien jaar zo’n 450 miljoen dollar verdienen, of zo’n 400 miljoen euro. Dat is meer dan het contract voor 12 jaar van 426,5 miljoen dollar dat honkballer Mike Trout in 2019 tekende bij de Los Angeles Angels.
Ter vergelijking: NBA-ster LeBron James tekende vorig jaar een contract voor vier jaar bij de LA Lakers ter waarde van 154 miljoen dollar (zowat 136 miljoen euro). Onlangs tekende hij een hernieuwde verbintenis waarin hij in twee jaar 85 miljoen dollar zal verdienen (zo’n 70 miljoen euro).
In voetbaltermen komt Antetokounmpo wel nog niet in de buurt van Lionel Messi of Cristiano Ronaldo. Messi strijkt jaarlijks zo'n 104 miljoen euro aan lonen op, Ronaldo moet het met ‘maar’ 60 miljoen stellen.
Lees ook
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
NBA
De race van de rookies: deze vijf NBA-nieuwkomers spelen de pannen van het dak
-
Hoe kan je besparen op je autoverzekering?
De premie van een autoverzekering is vaak een hele hap uit het gezinsbudget. Altijd een vervelend moment dus wanneer de premieafrekening in je brievenbus of mailbox zit. Benieuwd of je nog steeds de voordeligste autopremie hebt? In vele gevallen kan je namelijk verschillende euro’s besparen. Independer.be legt je uit hoe je dat het beste aanpakt. -
NBA
Philadelphia blijft aan kop in het oosten dankzij sterke Embiid
Philadelphia heeft vrijdag in de NBA de volle buit veroverd tegen Boston (122-110). Ook de LA Clippers lieten tegen Oklahoma geen steek vallen (120-106). -
-
NBA
Philadelphia verliest bij Portland in NBA, Curry demonstreert met Golden State
Philadelphia, leider in het oosten van de NBA, heeft een 118-114-nederlaag geleden bij Portland. De Blazers triomfeerden dankzij sterkhouders Damian Lillard (30 punten) en Carmelo Anthony (24 punten, waarvan 17 in het laatste kwart). -
NBA
Lakers pakken uit met ferme zege, ook Dallas blijft winnen in NBA
De LA Lakers hebben in de Noord-Amerikaanse profbasketbalcompetitie (NBA) de volle buit veroverd tegen Oklahoma City (128-99). Dallas won tegen de Charlotte Hornets met 104-93. -
Jobs
Dit worden de uitdagingen voor de ICT-sector in de komende jaren
Vanuit ons kot werken, shoppen, les volgen en eten bestellen. ICT’ers wisten het voorbije coronajaar niet waar eerst gesprongen om al die zaken technisch mogelijk te maken. Maar wat als de pandemie straks voorbij is? Ziet de toekomst er dan nog rooskleurig uit voor de ICT-sector? Jobat.be vroeg het aan Patrick Slaets van technologiefederatie Agoria. -
Multimedia
Geen geld voor een dure smartphone? Dit zijn onze aanraders onder de 300 euro
Niet elke consument wil 500 euro of 1.000 euro neertellen voor een nieuwe smartphone, en terecht. Anders dan in de beginjaren zijn er ook bij de budgetsmartphones echt wel goede toestellen te vinden. Dit zijn je beste opties met een winkelprijs tot 300 euro.
0 reacties