Verkoop muziekrechten Pink Floyd vastgelopen door ruzie
Het kan nog wel even duren voordat de muziekrechten van Pink Floyd zijn verkocht. Volgens de krant Financial Times (FT) is de verkoop tegen een muur aangelopen, onder meer door ruzie tussen de (oud-)bandleden van de rockband.
De Engelse band was van plan de muziekrechten voor een bedrag van naar verwachting meer dan 500 miljoen dollar te verkopen. Volgens de FT waren er al grote namen onder de geïnteresseerden, waaronder Blackstone, Sony Music en Warner Music. Inmiddels heeft de verkoop al een aantal maanden vertraging opgelopen vanwege meningsverschillen over onder meer belastingregelingen.
Daarbij komt dat ex-bassist/zanger Roger Waters in de Verenigde Staten woont en de overige bandleden in het Verenigd Koninkrijk. Bovendien heeft Waters al jarenlang een moeizame relatie met David Gilmour. Een bieder zegt dat die gespannen relatie het "onmogelijk" maakt een deal te sluiten. Een andere betwijfelt of het ooit nog mogelijk is om de muur te slopen, aangezien de bandleden voortdurend zonder aanleiding ruzie maken. De controversiële uitlatingen van Waters omtrent Oekraïne deden een potentiële deal ook geen goed, weet de FT ook.
De afgelopen jaren verkochten meer grote artiesten hun muziekrechten, zoals Neil Young, Sting en Bob Dylan. Daar verdienden ze honderden miljoenen dollars aan.
Pink Floyd werd in 1965 opgericht, van de oorspronkelijke bezetting bleef alleen drummer Nick Mason over. De megaband had zijn grootste succes met het album 'Dark side of the moon', dat in 1973 uitkwam. Singles als 'Money' en 'Another brick in the wall' behoren tot de grootste hits.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Livios
Zonnepanelen plaatsen: zo snel verdien je je installatie op dit moment terug
Zeker in tijden van hoge energieprijzen zijn zonnepanelen een slimme investering. Ze bieden een mooi rendement aan een gunstige prijs. Maar hoe snel heb je je investering effectief terugverdiend? Dat hangt af van meerdere factoren. Bouwsite Livios zet ze voor jou op een rijtje. -
TV
STREAMINGTIP. ‘Boston Strangler’: 13 vermoorde vrouwen en twee dappere journalistes
Dertien vermoorde vrouwen in de sixties, maar niemand die tussen alle gruweldaden een verband ziet. Tot reporters Jean Cole en Loretta McLaughlin zich op de zaak storten, en op het spoor komen van seriemoordenaar Albert DeSalvo. Het waargebeurde verhaal van de ‘Boston Strangler’ werd nu door Disney+ in en serie gegoten. -
KIJK. Rihanna deelt aandoenlijke video van zoontje
Op Instagram heeft Rihanna (35) een throwback gedeeld van haar zoontje, wiens naam nog steeds een mysterie is. “Mijn zoon toen hij hoorde dat zijn (ongeboren) broer of zus wél mee mag naar de Oscars, en hij niet”, schreef Riri bij een reeks beeldmateriaal. Als eerste foto deelde ze een triestig beeld van haar zoon, gevolgd door een schattig filmpje en een foto aan de keukentafel. Daarop is te zien hoe de uk gefascineerd is door ‘Lift Me Up’, het nummer dat Rihanna maakte voor de Marvel-prent ‘Black Panther: Wakanda Forever’. Daarmee maakt de Barbadiaanse superster voor het eerst kans op een Oscar. Rihanna zal trouwens niet alleen over de rode loper van de awardshow schrijden, ze zal er eveneens optreden. -
-
Celebrities
Lizzo helpt fan met huwelijksaanzoek tijdens concert: “Kan ik een f*cking ‘ja’ krijgen?”
De Amerikaans zangeres Lizzo (34) heeft tijdens haar show in Glasgow een fan geholpen. De man stond helemaal vooraan en vroeg de zangeres om hulp bij zijn huwelijksaanzoek. Zijn vriend was er niet bij, maar kon de hele show wél volgen via FaceTime. Op videobeelden is te zien dat Lizzo de telefoon even overneemt: “Ryan, Grant wil je iets vragen”, zegt ze tegen de man aan de telefoon. Daarna volgt het huwelijksaanzoek en zegt de man ‘ja’. De hele zaal juicht en viert mee met het pasverloofde koppel. -
Gouden Formule 15
Red Bull domineert, Alonso scoort stevig: de eerste speeldag van de Gouden Formule 1 onder de loep genomen
Max Verstappen strandde in de GP van Saudi-Arabië na een knappe inhaalrace op de tweede plaats. Enkel ploegmaat Sergio Pérez bleef uit zijn greep. Had jij dit voorspeld? Ga dan nu aan de slag voor de volgende GP in Australië en de rest van het seizoen: met de Gouden Formule 1 kan jij immers het beste raceteam samenstellen en zo kans maken op de hoofdprijs van maar liefst 4.000 euro. -
MUZIEK
Taylor Swift brengt vier nieuwe nummers uit ter ere van langverwachte ‘Eras Tour’
Goed nieuws voor alle Swifties. Taylor Swift (33) heeft vier nieuwe nummers uitgebracht ter ere van de langverwachte ‘Eras Tour’, die vrijdag van start gaat. Het gaat over liedjes die opnieuw zijn opgenomen. Dat kondigde de Amerikaanse zangeres donderdag aan. -
Muziek
Sarah Pepels al vervangen: Portland op podium met nieuwe zangeres
Drie weken geleden stapte zangeres Sarah Pepels uit Portland, twee weken voor de release van hun nieuwe album ‘Departures’ en net wanneer ze deelnemen aan ‘Liefde voor muziek”. Zanger Jente Pironet is niet in zak en as blijven zitten, hij ging meteen op zoek naar een nieuwe zangeres én heeft ze al gevonden.