Waarom zou je een slimme speaker moeten aanschaffen, en welke modellen koop je dan best?
MultimediaVragen jij - of misschien eerder: je kinderen - intussen al regelmatig aan Siri of Alexa om iets op te zoeken of te doen? Hoewel de terughoudendheid over praten tegen tech bij veel gebruikers groot blijft, verkopen slimme speakers als de Google Nest en de Amazon Echo Dot toch als zoete broodjes. Onze techredacteur ging op zoek naar een verklaring én naar de modellen die het meest een aankoop waard zijn.
Delen per e-mail
Voorlopig zijn de consumenten die een smart speaker in huis hebben én daar ook tegen praten (dus: stemcommando’s geven) in de minderheid: volgens een recent onderzoek van PriceWaterhouseCoopers gaat het om 27 procent.
En toch groeit de verkoop ervan sterk. Jaarlijks worden er volgens schattingen wereldwijd 147 miljoen verkocht. Belangrijke kanttekening daarbij: een slimme speaker wordt niet noodzakelijk als slimme assistent gebruikt. De inplanting van een slimme assistent als Google Assistant, Amazon Alexa, Apple Siri of Samsung Bixby is dan ook gewoon een functie die mee wordt verpakt met een product dat primair andere doelstellingen heeft.
Zo verschenen de slimme assistenten ook, na een eerste lancering op Google Home, Amazon Echo en Apple HomePod, in draadloze speakers van merken als JBL, Harman Kardon en Sony. Zonder dat de functie ook effectief wordt gebruikt, met andere woorden. Ook de vaak sterke prijsverschillen tussen de ‘ware’ slimme assistenten hebben niets te maken met hoe ‘slim’ ze zijn, maar met de kwaliteit van de audio. Op zich is een slimme speaker niet meer dan een kastje met een luidspreker, een microfoon en een wifi-antenne.
Vooral jongere generatie
Volgens het al aangehaalde PriceWaterhouseCoopers-onderzoek is het merendeel van de ‘zware’ gebruikers rond de 25 jaar; jongere millennials en oudere telgen van de aanstormende generatie Z. De omarming van slimme speakers zal dus wel groeien naarmate die generaties meer de arbeids- en consumentenmarkt veroveren. De slimme assistenten zijn dan ook niet enkel te vinden op slimme speakers; ze zitten al lang op de meeste smartphones en zelfs in boordsystemen van auto’s.
Wat de inburgering ervan ook nog tegenhoudt is dat ze technologisch nog niet op punt zijn. Om het met een boutade te zeggen: slimme assistenten zijn gewoon nog niet zo slim. De techbedrijven zijn allemaal stevig aan het werken aan complexere en zelflerende artificiële intelligentie, maar algoritmes daaruit worden slechts stukje bij beetje toegevoegd aan de digitale ‘voortuintjes’ die de digitale assistenten zijn.
Zo is het voorlopig nog wachten op een slimme assistent waar je ook echt een gesprek mee kan voeren, in plaats van de huidige vorm van interactie die uitsluitend uit bevelen bestaat. Het kan nog jaren duren voordat consumenten daar ook gebruik van zullen kunnen maken.
De drie beste slimme speakers van het moment
Google Nest Audio (88 euro)
De Google Nest Audio is de opvolger van de allereerste smartspeaker die Google op de markt bracht, de Google Home. De Nest Audio is iets groter dan het origineel en dus ook iets luider, wat hem meteen tot een ideale speaker maakt die ook nog eens reageert op je stem. Bekijk hier de Google Nest Audio op tweakers.be.
Apple HomePod Mini (110 euro)
Met Siri was Apple het eerste van de grote techbedrijven dat een slimme assistent in zijn smartphones en tablets installeerde. Dat was al in 2011, in de iPhone 4S. Een jaar eerder was de slimme assistent ook al beschikbaar via een downloadbare app. Ondertussen wordt Siri druk gebruikt op smartphones, maar ook Siri wist de huiskamer nog niet volledig te veroveren. Apple heeft wel een slimme speaker op de markt, de HomePod, die recent ook in Mini-versie uitkwam. Bekijk hier de Apple HomePod Mini op tweakers.be.
Sonos One (229 euro)
Wie echt wil genieten van goede muziekkwaliteit in combinatie met een slimme speaker en bereid is om daar wat geld voor neer te leggen, komt al snel bij de Sonos One terecht. Deze speaker is beduidend groter dan de Nest Mini en Nest Hub, en dat komt de muziek enkel maar ten goede. Net zoals het Nest systeem van Google kan je Sonos makkelijk uitbreiden met meer speakers. Het prijskaartje is wel navenant. Bekijk hier de Sonos One op tweakers.be.
Lees ook:
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
3
iPhone 13 krijgt volgens analisten voor het eerst versie met 1 TB opslag
De nieuwe iPhone, gemakshalve de iPhone 13, zal mogelijk voor het eerst in de geschiedenis van het toestel de optie van 1 terabyte aan opslagruimte meekrijgen, zo vermoeden analisten. Daar kan je vlotjes 250.000 foto’s of 500 uren aan video’s in HD-kwaliteit op kwijt. De maximumcapaciteit van de huidige iPhone 12 bedraagt de helft, of 512 GB. Concurrent Samsung biedt de klant al bijna twee jaar de mogelijkheid om een Galaxy aan te schaffen met 1 TB opslag. -
Hoe kan je besparen op je autoverzekering?
De premie van een autoverzekering is vaak een hele hap uit het gezinsbudget. Altijd een vervelend moment dus wanneer de premieafrekening in je brievenbus of mailbox zit. Benieuwd of je nog steeds de voordeligste autopremie hebt? In vele gevallen kan je namelijk verschillende euro’s besparen. Independer.be legt je uit hoe je dat het beste aanpakt. -
Multimedia
Zo betaal je in een handomdraai met je smartwatch
Waarom zou je je pincode nog intikken als je ook contactloos kunt betalen? Misschien doe je dat intussen al met je bankkaart of smartphone, maar het kan dus ook met (sommige) smartwatches. Onze techredacteur legt uit wat je moet weten. -
-
“Nieuwe mixed-realityheadset van Apple kost 2.500 euro”
Apple zou op dit moment werken aan een mixed-realityheadset die maar liefst 3.000 dollar (2.500 euro) gaat kosten. Dat meldt vaknieuwssite The Information. Mixed-reality is een combinatie van augmented en virtual reality, en waarbij dus zowel een nieuwe wereld gecreëerd kan worden als dat er virtuele elementen in de bestaande wereld geprojecteerd worden. -
5
'Apple nadert akkoord met Hyundai-Kia over productie Apple Car’
De Amerikaanse techgigant Apple is dicht bij een deal met de Koreaanse automaker Hyundai-Kia over de productie van een auto van het Apple-merk. De auto moet worden gemaakt in de Kia-assemblagefabriek in de Amerikaanse staat Georgia, vertellen bronnen aan de Amerikaanse nieuwszender CNBC. -
Sparen
Tijd om uw woning energiezuinig(er) te maken? Zo vindt u de goedkoopste energielening
Hebt u plannen om uw woning energiezuiniger te maken en denkt u eraan om hiervoor een lening af te sluiten? Weet dan dat u verschillende opties hebt: een specifieke energielening, een hypothecair krediet, een wederopname op uw hypotheeklening of het gratis Vlaamse renovatiekrediet. Spaargids.be overloopt de voor- en nadelen. -
Behendige dieven breken in bij Milanese influencers met behulp van hun Instagramprofielen
Vier mannen in Milaan zijn gearresteerd op verdenking van diefstal. Ze zouden enorme buiten van horloges, sjaals, designerhandtassen en juwelen ter waarde van tienduizenden euro’s gestolen hebben van influencers uit de Italiaanse stad. Dat deden ze door de Instagramprofielen van de influencers in de gaten te houden en toe te slagen wanneer ze niet thuis waren.