Instagram laat eindelijk iedereen foto's posten vanop desktop
Video’s en foto’s posten op Instagram kan nu ook vanop je vaste computer. Daarnaast lanceert het socialmediaplatform ook ‘Collabs’ dat toelaat dat één post van twee gebruikers tegelijkertijd komt.
Delen per e-mail
Tot vorige week kon je enkel rechtstreeks berichten op Instagram posten via de app op je smartphone. Wie dat via de computer wou doen, moest gebruik maken van een workaround. Maar voortaan kan het ook rechtstreeks vanop je desktop. Eerder dit jaar liep er al een testperiode met het systeem voor enkele gebruikers. Volgens 9to5Mac zal de functie niet uitgerold worden op de iPad, maar wel geleidelijk aan op PC en Mac.
Als de nieuwigheid bij jou al functioneel is, dan moet je op het ‘plusje’ rechtsboven klikken (tussen de icoontjes voor berichten en kompas) om vervolgens foto’s of video’s te selecteren op je computer of rechtstreeks te slepen naar het daarvoor bedoelde vak. Je kan je post dan bewerken, met filters, bijvoorbeeld. Je kan ook mensen taggen, een bericht toevoegen en/of geotaggen. Tot slot klik je op delen.
‘Collabs’ laat twee gebruikers dan weer toe om coauteur te zijn van éénzelfde post. Dat betekent dat een post zowel van jou als van een andere gebruiker is. De volgers van beide gebruikers krijgen de post te zien. Omgekeerd zien de ‘coauteurs’ de reacties van de volgers en delen ze beiden het aantal likes en views. Het systeem wordt geactiveerd via het taggingscherm. De tweede account moet dan gewoon de uitnodiging aanvaarden.
Verder gaat Instagram ook een nieuwe manier uittesten voor fondsenwerving in posts. Ook die functie zal toegankelijk zijn via de ‘+’-knop rechtsboven.
Volgende week komt moederbedrijf Facebook ook met een reeks aankondigingen tijdens de jaarlijkse Connect-conferentie, die dit jaar op 28 oktober wordt gehouden. Er is zelfs sprake van een eventuele naamsverandering.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Hardware Info
Een smartphone met 5G hoeft niet duur te zijn: deze toestellen kosten minder dan 250 euro
Razendsnel mobiel internetten, wie wil dat nu niet? Helaas zijn 5G-smartphones vaak nog duur. Of niet? Frank Everaardt van Hardware.info zocht, vond en testte drie toestellen die ongeveer 200 euro kostten. -
Ninashop.be
Een cognac handtas matcht met elke outfit: met deze drie regels kies je jouw perfecte exemplaar
Op zoek naar een nieuwe lievelingstas? Een cognackleurig exemplaar weet ieder fashionistahart te bekoren. Met deze 3 tips van Ninashop.be maak je gegarandeerd de juiste keuze. -
Volgende Apple-event nu maandag al: eindelijk lancering nieuwe MacBook Pro 14 en 16 inch?
2021 is zo’n jaar waarin Apple twee events houdt in de herfst. Het eerste hebben we al gehad, het tweede vindt plaats op maandag 18 oktober om 19 uur onze tijd. Al maanden gonst het van de geruchten over nieuwe MacBook Pro-modellen van 14 en 16 inch. Maandag zou Apple ze eindelijk lossen. -
-
Hardware Info
Getest: de nieuwe generatie e-readers van Kobo: "Je kan er boeken mee beluisteren én notities in nemen"
Het Japanse Rakuten, één van de grootste spelers in de markt van de e-readers, presenteert twee nieuwe toestellen. De grootste vernieuwing is dat beide apparaten werken met bluetooth, waardoor er ook audioboeken mee beluisterd kunnen worden. Hardware Info testte de Kobo Libra 2 en de Kobo Sage. -
TV
RECENSIE. ‘Mare of Easttown’: “Kate Winslet is ongeschminkt, ongelikt en ongemeen goed”
De HBO-reeks ’Mare of Easttown’ staat al een poosje in uw Streamz-aanbod te blinken. De dramaserie, met Oscarwinnares Kate Winslet in de hoofdrol, mocht een tijdje geleden zelfs de meest gegeerde Emmy’s wegkapen. Of u deze zevendelige krimi dringend van naderbij moet inspecteren of u beter af bent met de herhalingen van ‘Witse’ om uw portie detectiveclichés te scoren? Evelien Delgouffe zoekt het in onze Kijkgids voor u uit. -
2
Wauw: zeven redenen waarom je absoluut het gloednieuwe Age of Empires IV moet spelen
Wauw. En oef. Age of Empires IV is een beetje geworden zoals Age of Empires II: een topgame die zich afspeelt in de middeleeuwen, maar in een mooier en moderner jasje. En toch is het niet zomaar “meer van hetzelfde”. Ik vond wel een aantal minpuntjes aan het spel - die je helemaal onderaan terugvindt - maar ik kan je toch minstens 7 redenen geven waarom je Age of Empires IV zeker moet spelen. -
Streamz
Lust en liefde spatten van je scherm in deze topseries
Naar aanleiding van de release van de eerste aflevering van HBO Max-titel ‘The Sex Lives of College Girls’, sinds 19 november te zien op Streamz, vullen wij onze Kijkgids aan met enkele straffe streamingtips over seks en relaties. Van een moderne Bridget Jones in ‘Fleabag’ (Prime Video) tot de avonturen van een groep New Yorkse boezemvriendinnen in ‘Girls’ (Streamz) en de originele anthologieserie ‘Easy’ (Netflix): liefde, hartzeer en vleselijke lusten verzekerd!