Instagram laat eindelijk iedereen foto's posten vanop desktop
Video’s en foto’s posten op Instagram kan nu ook vanop je vaste computer. Daarnaast lanceert het socialmediaplatform ook ‘Collabs’ dat toelaat dat één post van twee gebruikers tegelijkertijd komt.
Delen per e-mail
Tot vorige week kon je enkel rechtstreeks berichten op Instagram posten via de app op je smartphone. Wie dat via de computer wou doen, moest gebruik maken van een workaround. Maar voortaan kan het ook rechtstreeks vanop je desktop. Eerder dit jaar liep er al een testperiode met het systeem voor enkele gebruikers. Volgens 9to5Mac zal de functie niet uitgerold worden op de iPad, maar wel geleidelijk aan op PC en Mac.
Als de nieuwigheid bij jou al functioneel is, dan moet je op het ‘plusje’ rechtsboven klikken (tussen de icoontjes voor berichten en kompas) om vervolgens foto’s of video’s te selecteren op je computer of rechtstreeks te slepen naar het daarvoor bedoelde vak. Je kan je post dan bewerken, met filters, bijvoorbeeld. Je kan ook mensen taggen, een bericht toevoegen en/of geotaggen. Tot slot klik je op delen.
‘Collabs’ laat twee gebruikers dan weer toe om coauteur te zijn van éénzelfde post. Dat betekent dat een post zowel van jou als van een andere gebruiker is. De volgers van beide gebruikers krijgen de post te zien. Omgekeerd zien de ‘coauteurs’ de reacties van de volgers en delen ze beiden het aantal likes en views. Het systeem wordt geactiveerd via het taggingscherm. De tweede account moet dan gewoon de uitnodiging aanvaarden.
Verder gaat Instagram ook een nieuwe manier uittesten voor fondsenwerving in posts. Ook die functie zal toegankelijk zijn via de ‘+’-knop rechtsboven.
Volgende week komt moederbedrijf Facebook ook met een reeks aankondigingen tijdens de jaarlijkse Connect-conferentie, die dit jaar op 28 oktober wordt gehouden. Er is zelfs sprake van een eventuele naamsverandering.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Livios
Zo vermijd je vorstschade aan je waterleiding en buitenkraan
Met vriestemperaturen in het verschiet bestaat de kans dat je buiten- en binnenleidingen schade oplopen. Maar geen paniek: met de juiste voorzorgsmaatregelen kan je dit gelukkig voorkomen. Bouwsite Livios legt uit hoe je in vier eenvoudige stappen bescherming verzekert. -
2
Wauw: zeven redenen waarom je absoluut het gloednieuwe Age of Empires IV moet spelen
Wauw. En oef. Age of Empires IV is een beetje geworden zoals Age of Empires II: een topgame die zich afspeelt in de middeleeuwen, maar in een mooier en moderner jasje. En toch is het niet zomaar “meer van hetzelfde”. Ik vond wel een aantal minpuntjes aan het spel - die je helemaal onderaan terugvindt - maar ik kan je toch minstens 7 redenen geven waarom je Age of Empires IV zeker moet spelen. -
Google gaat Frans persbureau AFP betalen voor gebruik van nieuwsberichten
Google gaat het Franse persbureau AFP de komende vijf jaar betalen voor het gebruik van de berichten die het nieuwsagentschap maakt. Daarmee komt een einde aan een geschil rond de zogenaamde naburige rechten op nieuwsberichten, waarvan de internetgigant fragmenten publiceert. Welk gedrag er met deal gemoeid is, werd niet bekendgemaakt. -
-
Is dit de smartwatch van Facebook? Gelekte foto toont selfiecamera
Meta - zoals het moederbedrijf van Facebook sinds gisteren heet - werkt volgens insiders al langer aan een eigen smartwatch. Nu is ook een eerste mogelijke foto gevonden die toont hoe het slimme horloge er uit zou kunnen zien. Bijzonder: er lijkt ook een camera te zitten op het toestel. -
Livios
Zonnepanelen presteren ook in de winter: zo vergroot je het rendement
Stof, afgevallen bladeren, vogeluitwerpselen, mos… Je zonnepanelen krijgen heel wat te verduren. Zeker in de winter wanneer het sneeuwt. Sneeuw is namelijk nefast voor een goede werking en verlaagt ook het rendement van je panelen. Daarom is het belangrijk dat je je zonnepanelen één à twee keer per jaar een onderhoudsbeurt geeft. Bouwsite Livios verschaft enkele tips. -
Van Zuckplex tot Faceplant: internet gonst van suggesties voor nieuwe naam moederbedrijf Facebook
Internetgebruikers houden zich niet in met suggesties voor de ‘rebranding’ die Facebook zou plannen. Onder andere een nieuwe naam voor het moederbedrijf achter het sociale netwerk staat op het programma, rapporteert The Verge. -
2
Met de nieuwe functie van Google Maps kan je drukke buurten vermijden
De technologiegigant Google zal allerlei nieuwe functies toevoegen aan Google Maps, de online kaartendienst waarmee gebruikers geografische locaties kunnen opzoeken. Een van de nieuwe functies, ‘Area Busyness’, maakt het mogelijk om na te gaan hoe druk het in bepaalde buurten is. De nieuwe tool zal voor de feestdagen wereldwijd beschikbaar zijn op Android- en iOS-toestellen. Zo zullen kerstshoppers bijvoorbeeld kunnen checken hoe druk het is in bepaalde winkelstraten.