Instagram laat eindelijk iedereen foto's posten vanop desktop
Video’s en foto’s posten op Instagram kan nu ook vanop je vaste computer. Daarnaast lanceert het socialmediaplatform ook ‘Collabs’ dat toelaat dat één post van twee gebruikers tegelijkertijd komt.
Delen per e-mail
Tot vorige week kon je enkel rechtstreeks berichten op Instagram posten via de app op je smartphone. Wie dat via de computer wou doen, moest gebruik maken van een workaround. Maar voortaan kan het ook rechtstreeks vanop je desktop. Eerder dit jaar liep er al een testperiode met het systeem voor enkele gebruikers. Volgens 9to5Mac zal de functie niet uitgerold worden op de iPad, maar wel geleidelijk aan op PC en Mac.
Als de nieuwigheid bij jou al functioneel is, dan moet je op het ‘plusje’ rechtsboven klikken (tussen de icoontjes voor berichten en kompas) om vervolgens foto’s of video’s te selecteren op je computer of rechtstreeks te slepen naar het daarvoor bedoelde vak. Je kan je post dan bewerken, met filters, bijvoorbeeld. Je kan ook mensen taggen, een bericht toevoegen en/of geotaggen. Tot slot klik je op delen.
‘Collabs’ laat twee gebruikers dan weer toe om coauteur te zijn van éénzelfde post. Dat betekent dat een post zowel van jou als van een andere gebruiker is. De volgers van beide gebruikers krijgen de post te zien. Omgekeerd zien de ‘coauteurs’ de reacties van de volgers en delen ze beiden het aantal likes en views. Het systeem wordt geactiveerd via het taggingscherm. De tweede account moet dan gewoon de uitnodiging aanvaarden.
Verder gaat Instagram ook een nieuwe manier uittesten voor fondsenwerving in posts. Ook die functie zal toegankelijk zijn via de ‘+’-knop rechtsboven.
Volgende week komt moederbedrijf Facebook ook met een reeks aankondigingen tijdens de jaarlijkse Connect-conferentie, die dit jaar op 28 oktober wordt gehouden. Er is zelfs sprake van een eventuele naamsverandering.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Spaargids.be
67.000 Belgen werden vorig jaar slachtoffer van phishing: moet je bank je hiertegen beschermen?
Criminelen zetten hun pogingen om wachtwoorden, bank- en identiteitsgegevens los te peuteren onverminderd verder. In 2020 vonden in ons land ongeveer 67.000 frauduleuze transacties via phishing plaats, goed voor een nettobedrag van 34 miljoen euro. Op welke manier moet je bank je beschermen tegen phishing? En is het de moeite om je extra te beschermen via een verzekering? Spaargids.be legt uit. -
Spaargids.be
Aantal cashautomaten halveert binnen 3 jaar: hier zal je in jouw buurt nog geld kunnen afhalen
Het gebruik van cash zit al lange tijd in dalende lijn. Grootbanken BNP Paribas Fortis, KBC, Belfius en ING hebben daarom besloten om meer dan de helft van hun ‘gewone’ bankautomaten te sluiten en die te vervangen door bankneutrale geldautomaten, onder de naam Batopin. Maar wat betekent dit precies? Zullen we nog cash geld kunnen afhalen in onze eigen buurt? Waarvoor kan je zo’n neutraal cashpunt gebruiken? En zullen we binnenkort moeten betalen om geld af te halen? Spaargids.be vroeg het aan Vincent Bayer, woordvoerder van Batopin. -
Spaargids
Acht tips om extra te sparen zonder het te voelen
Het pad naar een goedgevulde spaarrekening kent veel hindernissen en uitdagingen. Door de lage spaarrentes gaat het eerder om een marathon dan een sprint. Onderweg kunnen alle beetjes helpen. Spaargids.be verzamelt acht helpende tips om zonder grote inspanningen extra te sparen. -
-
Spotify richt zich met overname meer op luisterboeken
De Zweedse streamingdienst Spotify richt zich met de overname van audioboekendistributeur Findaway meer op luisterboeken, nadat het bedrijf eerder al grote investeringen deed in podcasts. -
Showbizz
Netflix wil niet opdraaien voor extra dataverkeer door ‘Squid Game’
Netflix weigert te betalen voor het extra dataverkeer dat veroorzaakt wordt door de populariteit van series zoals ‘Squid Game’. Dat had een Zuid-Koreaanse internetprovider geëist. Door de toenemende populariteit van streamingplatforms kijken steeds meer mensen vaker series via internet en dat leidt tot extra dataverbruik. Het Koreaanse bedrijf klaagt Netflix nu aan om vergoedingen te claimen voor het gebruik van zijn netwerk. -
Facebook klaagt Oekraïner aan wegens verkoop van miljoenen gebruikersgegevens
Facebook klaagt een Oekraïense programmeur aan wegens het verkopen van openbare gegevens, waaronder telefoonnummers, van miljoenen Facebook-gebruikers. Het sociale mediabedrijf eist een schadevergoeding. -
2
Wauw: zeven redenen waarom je absoluut het gloednieuwe Age of Empires IV moet spelen
Wauw. En oef. Age of Empires IV is een beetje geworden zoals Age of Empires II: een topgame die zich afspeelt in de middeleeuwen, maar in een mooier en moderner jasje. En toch is het niet zomaar “meer van hetzelfde”. Ik vond wel een aantal minpuntjes aan het spel - die je helemaal onderaan terugvindt - maar ik kan je toch minstens 7 redenen geven waarom je Age of Empires IV zeker moet spelen.