Instagram laat eindelijk iedereen foto's posten vanop desktop
Video’s en foto’s posten op Instagram kan nu ook vanop je vaste computer. Daarnaast lanceert het socialmediaplatform ook ‘Collabs’ dat toelaat dat één post van twee gebruikers tegelijkertijd komt.
Delen per e-mail
Tot vorige week kon je enkel rechtstreeks berichten op Instagram posten via de app op je smartphone. Wie dat via de computer wou doen, moest gebruik maken van een workaround. Maar voortaan kan het ook rechtstreeks vanop je desktop. Eerder dit jaar liep er al een testperiode met het systeem voor enkele gebruikers. Volgens 9to5Mac zal de functie niet uitgerold worden op de iPad, maar wel geleidelijk aan op PC en Mac.
Als de nieuwigheid bij jou al functioneel is, dan moet je op het ‘plusje’ rechtsboven klikken (tussen de icoontjes voor berichten en kompas) om vervolgens foto’s of video’s te selecteren op je computer of rechtstreeks te slepen naar het daarvoor bedoelde vak. Je kan je post dan bewerken, met filters, bijvoorbeeld. Je kan ook mensen taggen, een bericht toevoegen en/of geotaggen. Tot slot klik je op delen.
‘Collabs’ laat twee gebruikers dan weer toe om coauteur te zijn van éénzelfde post. Dat betekent dat een post zowel van jou als van een andere gebruiker is. De volgers van beide gebruikers krijgen de post te zien. Omgekeerd zien de ‘coauteurs’ de reacties van de volgers en delen ze beiden het aantal likes en views. Het systeem wordt geactiveerd via het taggingscherm. De tweede account moet dan gewoon de uitnodiging aanvaarden.
Verder gaat Instagram ook een nieuwe manier uittesten voor fondsenwerving in posts. Ook die functie zal toegankelijk zijn via de ‘+’-knop rechtsboven.
Volgende week komt moederbedrijf Facebook ook met een reeks aankondigingen tijdens de jaarlijkse Connect-conferentie, die dit jaar op 28 oktober wordt gehouden. Er is zelfs sprake van een eventuele naamsverandering.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Hardware Info
Waarom goedkope powerbanks levensgevaarlijk kunnen zijn
Wie op zoek is naar extra energie voor digitale toestellen komt al snel bij powerbanks uit. Toch zeggen experts dat je niet zomaar om het even welke powerbank mag kopen. Frank Everaardt, hoofdredacteur van Hardware.info, vertelt waar je op moet letten en met welke toestellen je goed zit. -
Jobat
Werken als bewakingsagent: dit zijn jouw taken (en het loon)
Verkeer je in goede conditie en kan je tegen een stootje? Bewaar je in elke situatie de controle, maar raak je wel lichtelijk in paniek bij de gedachte aan een 9-to-5-kantoorjob? Misschien is een baan in de bewaking dan wel op je lijf geschreven. Jobat.be belicht het wat en hoe van een job in deze sector. -
Facebook klaagt Oekraïner aan wegens verkoop van miljoenen gebruikersgegevens
Facebook klaagt een Oekraïense programmeur aan wegens het verkopen van openbare gegevens, waaronder telefoonnummers, van miljoenen Facebook-gebruikers. Het sociale mediabedrijf eist een schadevergoeding. -
-
Hardware Info
Hoe zorg je voor betere wifi in alle kamers van je huis? “Koop geen goedkope repeater”
Draadloos internet is een hemel - behalve op de plekken in je huis waar je geen verbinding hebt. Frank Everaardt, techexpert bij Hardware Info, legt uit hoe je het netwerk thuis kunt verbeteren en welke toestellen daarbij kunnen helpen. -
2
Netflix gaat TikTok achterna met korte filmpjes voor kinderen
Het Amerikaanse streamingplatform Netflix start volgende week een proef in de Verenigde Staten en Zuid-Amerika met TikTok-achtige filmpjes voor kinderen. Het gaat om korte videos die kinderen in de iPhone-app kunnen bekijken en die delen van bestaande kinderfilms en -series op Netflix laten zien. De ‘Kids Clips’-functie is bedoeld om jongere kijkers aan te trekken, die op dit moment vooral filmpjes op YouTube of TikTok kijken. -
Spaargids.be
Tot 140 euro terugbetaald voor bril met multifocale glazen: bij dit ziekenfonds zit je als brildrager het best
Draag je een bril of lenzen? Of overweeg je een laserbehandeling? Dan loont het om de verschillende ziekenfondsen onder de loep te nemen en na te gaan waar je je best aansluit. Sommige mutualiteiten bieden leden met gezichtsproblemen immers meer voordelen dan andere. Spaargids.be zocht het voor je uit. -
Van Zuckplex tot Faceplant: internet gonst van suggesties voor nieuwe naam moederbedrijf Facebook
Internetgebruikers houden zich niet in met suggesties voor de ‘rebranding’ die Facebook zou plannen. Onder andere een nieuwe naam voor het moederbedrijf achter het sociale netwerk staat op het programma, rapporteert The Verge.