HP Inc en Dell merken nog altijd sterke vraag naar pc’s
De Amerikaanse informaticatechnologiebedrijven Dell en HP Inc merken dat er nog altijd een grote vraag is naar pc's en andere componenten. De ondernemingen zag de inkomsten in het derde kwartaal van dit jaar stijgen.
Bij HP Inc ging het om een omzetgroei van 9 procent tot 16,7 miljard dollar (14,8 miljard euro). Dat was meer dan waar in de markten alom rekening mee werd gehouden. Ook de winst viel hoger uit dan geraamd. Volgens topman Enrique Lores van HP Inc was er vooral meer vraag naar de duurdere apparaten van het bedrijf. Het bedrijf zag zich door de stijgende kosten voor onder andere materialen en transport genoodzaakt de prijzen voor klanten te verhogen. Daarmee was het bedrijf in staat zijn winstmarge op niveau te houden.
HP Inc heeft wel steeds meer moeite om aan de groeiende vraag naar pc’s te voldoen. Dat komt vooral door het aanhoudende tekort van chips. Lores verwacht dat de grote vraag naar pc’s nog wel enige tijd zal blijven, ondanks dat steeds meer mensen weer op kantoor werken of vaker naar school gaan.
Hogere vrachtkosten
Dell rapporteerde in het derde kwartaal een omzet van 28,4 miljard dollar (25,2 miljard euro). Dat betekende op jaarbasis een stijging met 21 procent en ook 1 miljard dollar meer dan waar kenners in doorsnee op rekenden. Ook Dell merkt een toenemend tekort aan onderdelen en hogere vrachtkosten.
Dell verwacht dat klanten steeds meer geld zullen steken in IT-infrastructuur en digitale transformatie. Dat zal de sterke vraag blijven aanjagen. Ook spreekt Dell van toekomstige groeimogelijkheden door nieuwe innovaties in multi-cloud, telecom en 5G, aldus het bedrijf in een verklaring.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Tweakers
Expert selecteert 3 allerbeste smartphones van het moment: “Dit model van 325 euro heeft een bovengemiddelde camera én zeer goed scherm”
Hou je ervan om met de allerbeste smartphones te werken en ben je van mening dat kwaliteit haar prijskaartje geeft? Donovan Kerssenberg, smartphonespecialist bij technologiesite Tweakers, somt de drie beste smartphones van het moment op, zonder rekening te houden met het budget. -
Samsung bevestigt dat 'broncode van Galaxy-smartphones' is gestolen bij hack
Samsung bevestigt dat het slachtoffer is van datadiefstal en zegt dat er bedrijfsgegevens zijn gestolen, waaronder ‘broncode voor de werking van Galaxy-smartphones’. Vermoedelijk zit Lapsus$ achter de hack, een bende die eerder data van Nvidia stal. -
Tweakers
Fitnesstrackers meten je slaap of tellen je stappen: maar wat doen ze met die gegevens?
Fitnesstrackers zijn overal: in je telefoon, je smartwatch, in een speciale ring of als armband. Deze slimme apparaten houden je slaappatronen bij, meten je hartslag en houden je route bij het hardlopen bij. Onderweg verzamelen ze wel heel veel informatie over jouw lijf. Hoe zorg je ervoor dat er niks geks gebeurt met jouw gezondheidsdata? Technologiesite Tweakers legt uit waar je op moet letten. -
-
Ninashop.be
Een cognac handtas matcht met elke outfit: met deze drie regels kies je jouw perfecte exemplaar
Op zoek naar een nieuwe lievelingstas? Een cognackleurig exemplaar weet ieder fashionistahart te bekoren. Met deze 3 tips van Ninashop.be maak je gegarandeerd de juiste keuze. -
CovidScanBE, app om coronapas te scannen, vanaf maandag buiten werking
De app die door horeca-uitbaters en anderen gebruikt wordt om de coronapas te scannen, wordt vanaf maandag buiten werking gesteld. Dat heeft minister van Volksgezondheid Frank Vandenbroucke vrijdagavond gezegd in het Eén-journaal. -
Independer.be
Tweedehandswagen kopen? Zo kan je achterhalen of die ooit beschadigd is geweest
Wanneer je een tweedehandswagen koopt, wil je weten of die in het verleden al eens beschadigd is geweest. Schadegevallen kunnen immers zware gevolgen hebben voor de veiligheid van de wagen. Maar hoe weet je wat een auto in het verleden heeft meegemaakt? Independer.be geeft tips. -
PREMIUM
Fotograaf verklapt hoe je mooie smartphonefoto's maakt in de zon: “Het zwart-witeffect is ideaal bij fel licht”
0 reacties
Resterende karakters 500
Log in en reageer