HP Inc en Dell merken nog altijd sterke vraag naar pc’s
De Amerikaanse informaticatechnologiebedrijven Dell en HP Inc merken dat er nog altijd een grote vraag is naar pc's en andere componenten. De ondernemingen zag de inkomsten in het derde kwartaal van dit jaar stijgen.
Bij HP Inc ging het om een omzetgroei van 9 procent tot 16,7 miljard dollar (14,8 miljard euro). Dat was meer dan waar in de markten alom rekening mee werd gehouden. Ook de winst viel hoger uit dan geraamd. Volgens topman Enrique Lores van HP Inc was er vooral meer vraag naar de duurdere apparaten van het bedrijf. Het bedrijf zag zich door de stijgende kosten voor onder andere materialen en transport genoodzaakt de prijzen voor klanten te verhogen. Daarmee was het bedrijf in staat zijn winstmarge op niveau te houden.
HP Inc heeft wel steeds meer moeite om aan de groeiende vraag naar pc’s te voldoen. Dat komt vooral door het aanhoudende tekort van chips. Lores verwacht dat de grote vraag naar pc’s nog wel enige tijd zal blijven, ondanks dat steeds meer mensen weer op kantoor werken of vaker naar school gaan.
Hogere vrachtkosten
Dell rapporteerde in het derde kwartaal een omzet van 28,4 miljard dollar (25,2 miljard euro). Dat betekende op jaarbasis een stijging met 21 procent en ook 1 miljard dollar meer dan waar kenners in doorsnee op rekenden. Ook Dell merkt een toenemend tekort aan onderdelen en hogere vrachtkosten.
Dell verwacht dat klanten steeds meer geld zullen steken in IT-infrastructuur en digitale transformatie. Dat zal de sterke vraag blijven aanjagen. Ook spreekt Dell van toekomstige groeimogelijkheden door nieuwe innovaties in multi-cloud, telecom en 5G, aldus het bedrijf in een verklaring.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Spaargids.be
Verlaagd btw-tarief én hogere premies: hoeveel kost een warmtepomp vandaag? En kan je ervoor lenen?
Vanaf 1 april betaal je nog maar 6 procent btw wanneer je een warmtepomp koopt of installeert. Dat verlaagd tarief bestond al voor woningen ouder dan 10 jaar. Nu geldt het ook voor nieuwere woningen. Ook de Vlaamse regering verdubbelde onlangs de premies voor warmtepompen. Door de hoge gasprijzen duurt het bovendien steeds minder lang om de investering terug te verdienen. Hoe ziet het totale kostenplaatje er nu uit? En kan je een lening aangaan voor een warmtepomp? Spaargids.be zoekt het uit. -
Livios
Een regenwaterput halveert je waterfactuur: hoelang duurt het vooraleer je hem terugverdiend hebt?
Op 22 maart is het Wereldwaterdag. Tijd om even stil te staan bij ons waterverbruik. De gemiddelde Vlaming gebruikt dagelijks ongeveer 120 liter drinkwater. En dit voor toepassingen waarvoor je ook regenwater kan gebruiken. Met een regenwaterput kan je je waterfactuur dan ook met de helft verlagen. Hoelang duurt het dan vooraleer je zo’n regenwaterput terugverdiend hebt? Bouwsite Livios rekende het uit. -
Tweakers
Koptelefoon met ruisonderdrukking voor weinig geld? Dit zijn de beste drie
Met goede ruisonderdrukking houd je achtergrondgeluid uit je koptelefoon, maar wat is nu het beste betaalbare model? Technologiesite Tweakers testte wekenlang verschillende koptelefoons met noise cancelling uit en selecteerde de drie allerbeste. -
-
Safari wereldwijd nog nipt tweede meest gebruikte browser
Wie op het internet rondsnuistert, doet dat in de eerste plaats via Google Chrome. Die webbrowser is al jaren wereldwijd heer en meester. Minder bekend is dat ook de tweede meest gebruikte browser al lange tijd dezelfde is: Safari van Apple. Al wordt die nu op de hielen gezeten door twee andere concurrenten. -
Apple34
Test Aankoop dient klacht in wegens verplichte verzekeringen bij aankoop Apple-producten bij Switch: “Tot 200 euro per maand”
Test Aankoop heeft een klacht ingediend bij de Economische Inspectie en de Autoriteit voor Financiële Diensten en Markten (FSMA) tegen de bedrijven Switch en SFAM. De consumentenorganisatie ontving sinds september 2020 al 466 klachten over het gedwongen sluiten van bepaalde contracten na aankoop van een Apple-product. Dat meldt Test Aankoop dinsdag. -
Apple maakt AirTag-trackers veiliger na berichten over stalking
De Amerikaanse techgigant Apple geeft zijn AirTag-trackers een update waardoor die veiliger worden in het gebruik. Daarmee wil het bedrijf voorkomen dat de apparaatjes worden ingezet om bijvoorbeeld mensen te volgen. -
Ninashop.be
Een cognac handtas matcht met elke outfit: met deze drie regels kies je jouw perfecte exemplaar
Op zoek naar een nieuwe lievelingstas? Een cognackleurig exemplaar weet ieder fashionistahart te bekoren. Met deze 3 tips van Ninashop.be maak je gegarandeerd de juiste keuze.
0 reacties
Resterende karakters 500
Log in en reageer