HP Inc en Dell merken nog altijd sterke vraag naar pc’s
De Amerikaanse informaticatechnologiebedrijven Dell en HP Inc merken dat er nog altijd een grote vraag is naar pc's en andere componenten. De ondernemingen zag de inkomsten in het derde kwartaal van dit jaar stijgen.
Bij HP Inc ging het om een omzetgroei van 9 procent tot 16,7 miljard dollar (14,8 miljard euro). Dat was meer dan waar in de markten alom rekening mee werd gehouden. Ook de winst viel hoger uit dan geraamd. Volgens topman Enrique Lores van HP Inc was er vooral meer vraag naar de duurdere apparaten van het bedrijf. Het bedrijf zag zich door de stijgende kosten voor onder andere materialen en transport genoodzaakt de prijzen voor klanten te verhogen. Daarmee was het bedrijf in staat zijn winstmarge op niveau te houden.
HP Inc heeft wel steeds meer moeite om aan de groeiende vraag naar pc’s te voldoen. Dat komt vooral door het aanhoudende tekort van chips. Lores verwacht dat de grote vraag naar pc’s nog wel enige tijd zal blijven, ondanks dat steeds meer mensen weer op kantoor werken of vaker naar school gaan.
Hogere vrachtkosten
Dell rapporteerde in het derde kwartaal een omzet van 28,4 miljard dollar (25,2 miljard euro). Dat betekende op jaarbasis een stijging met 21 procent en ook 1 miljard dollar meer dan waar kenners in doorsnee op rekenden. Ook Dell merkt een toenemend tekort aan onderdelen en hogere vrachtkosten.
Dell verwacht dat klanten steeds meer geld zullen steken in IT-infrastructuur en digitale transformatie. Dat zal de sterke vraag blijven aanjagen. Ook spreekt Dell van toekomstige groeimogelijkheden door nieuwe innovaties in multi-cloud, telecom en 5G, aldus het bedrijf in een verklaring.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Livios
Een regenwaterput halveert je waterfactuur: hoelang duurt het vooraleer je hem terugverdiend hebt?
Op 22 maart is het Wereldwaterdag. Tijd om even stil te staan bij ons waterverbruik. De gemiddelde Vlaming gebruikt dagelijks ongeveer 120 liter drinkwater. En dit voor toepassingen waarvoor je ook regenwater kan gebruiken. Met een regenwaterput kan je je waterfactuur dan ook met de helft verlagen. Hoelang duurt het dan vooraleer je zo’n regenwaterput terugverdiend hebt? Bouwsite Livios rekende het uit. -
Zes keer zoveel mensen wereldwijd willen Oekraïens leren via taalapp Duolingo
Sinds het begin van de oorlog in Oekraïne willen bijna zes keer zo veel mensen Oekraïens leren op Duolingo. Dat meldt de populaire taalapp. Het Amerikaanse bedrijf doneert alle reclame-inkomsten van mensen die Oekraïens studeren aan het land. -
telecom3
Proximus toont ‘Stop Invasion’ op smartphones van klanten uit “solidariteit met Oekraïense bevolking”
Dit moet de vreemdste actie zijn om Oekraïners een hart onder de riem te steken. Telecombedrijf Proximus veranderde vandaag de netwerknaam naar ‘Stop Invasion’. “Met deze boodschap willen we een signaal geven van solidariteit met de Oekraïense bevolking”, reageert woordvoerder Fabrice Gansbeke op Twitter. Het gaat om een “symbolisch statement”, zegt hij aan onze redactie. Daarnaast start Proximus nog andere solidariteitsacties op. -
-
Apple presenteert “goedkope” iPhone SE, verbeterde iPad Air en nieuwe pc Mac Studio
Apple heeft dinsdagavond een nieuwe, goedkopere iPhone, een verbeterde iPad Air en een nieuw soort Mac-computer onthuld. Ook wordt de iPhone 13 voortaan in een nieuwe kleur verkocht. Vlak na de presentatie onthulde Apple nog één nieuwtje specifiek voor België en Nederland. -
HLN Shop
Wim Lybaert geeft vijf tips om te starten met een moestuin: "Het is verbazingwekkend hoeveel je kan kweken op een klein lapje grond”
De lente is in het land! Tijd om die terrasdeur weer open te zwaaien en de chaos die je na herfst en winter buiten aantreft onder handen te nemen. Wil je dit jaar beginnen met een moestuin maar weet je niet goed hoe? HLN Shop ging te rade bij expert inzake Wim Lybaert en oogstte vijf cruciale tips. -
Overheid waarschuwt voor frauduleuze mail over tegemoetkoming groeipakket
Er circuleert een mail die afkomstig lijkt van de federale overheid, en een tussenkomst van 135 euro via het Groeipakket belooft. "Die informatie klopt niet", zo waarschuwt Leen Du Bois, woordvoerder van het Agentschap Uitbetaling Groeipakket (AUG). -
Spaargids.be
Hoge inflatie: is het slim om je spaargeld van tak 21 naar tak 23 verhuizen?
Om je centen te laten renderen kan je naast traditionele spaar- en beleggingsformules ook kiezen voor verzekeringsproducten. De tak 21-spaarverzekering geniet omwille van haar kapitaalgarantie de grootste populariteit, maar slaagt er bij de huidige hoge inflatie niet langer in om je koopkracht op peil te houden. Biedt een overstap naar een tak 23-beleggingsverzekering soelaas? Brecht Coene, expert van Spaargids.be, nuanceert.
0 reacties
Resterende karakters 500
Log in en reageer