HP Inc en Dell merken nog altijd sterke vraag naar pc’s
De Amerikaanse informaticatechnologiebedrijven Dell en HP Inc merken dat er nog altijd een grote vraag is naar pc's en andere componenten. De ondernemingen zag de inkomsten in het derde kwartaal van dit jaar stijgen.
Bij HP Inc ging het om een omzetgroei van 9 procent tot 16,7 miljard dollar (14,8 miljard euro). Dat was meer dan waar in de markten alom rekening mee werd gehouden. Ook de winst viel hoger uit dan geraamd. Volgens topman Enrique Lores van HP Inc was er vooral meer vraag naar de duurdere apparaten van het bedrijf. Het bedrijf zag zich door de stijgende kosten voor onder andere materialen en transport genoodzaakt de prijzen voor klanten te verhogen. Daarmee was het bedrijf in staat zijn winstmarge op niveau te houden.
HP Inc heeft wel steeds meer moeite om aan de groeiende vraag naar pc’s te voldoen. Dat komt vooral door het aanhoudende tekort van chips. Lores verwacht dat de grote vraag naar pc’s nog wel enige tijd zal blijven, ondanks dat steeds meer mensen weer op kantoor werken of vaker naar school gaan.
Hogere vrachtkosten
Dell rapporteerde in het derde kwartaal een omzet van 28,4 miljard dollar (25,2 miljard euro). Dat betekende op jaarbasis een stijging met 21 procent en ook 1 miljard dollar meer dan waar kenners in doorsnee op rekenden. Ook Dell merkt een toenemend tekort aan onderdelen en hogere vrachtkosten.
Dell verwacht dat klanten steeds meer geld zullen steken in IT-infrastructuur en digitale transformatie. Dat zal de sterke vraag blijven aanjagen. Ook spreekt Dell van toekomstige groeimogelijkheden door nieuwe innovaties in multi-cloud, telecom en 5G, aldus het bedrijf in een verklaring.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Spaargids.be
Verlaagd btw-tarief én hogere premies: hoeveel kost een warmtepomp vandaag? En kan je ervoor lenen?
Vanaf 1 april betaal je nog maar 6 procent btw wanneer je een warmtepomp koopt of installeert. Dat verlaagd tarief bestond al voor woningen ouder dan 10 jaar. Nu geldt het ook voor nieuwere woningen. Ook de Vlaamse regering verdubbelde onlangs de premies voor warmtepompen. Door de hoge gasprijzen duurt het bovendien steeds minder lang om de investering terug te verdienen. Hoe ziet het totale kostenplaatje er nu uit? En kan je een lening aangaan voor een warmtepomp? Spaargids.be zoekt het uit. -
smartphones11
REVIEW. Samsung Galaxy S22 Ultra valt op door pennetje, maar biedt verder weinig nieuws
Samsung wil dat haar smartphones beter opvallen tussen die van de concurrentie. Naast plooibare telefoons op de markt brengen, kan je dat ook doen door een stylus toe te voegen aan één van je toptoestellen. Daarmee is de Samsung Galaxy S22 Ultra een goede optie voor wie eens iets anders wil en er 1.249 euro voor wil betalen. -
Ninashop.be
Een cognac handtas matcht met elke outfit: met deze drie regels kies je jouw perfecte exemplaar
Op zoek naar een nieuwe lievelingstas? Een cognackleurig exemplaar weet ieder fashionistahart te bekoren. Met deze 3 tips van Ninashop.be maak je gegarandeerd de juiste keuze. -
-
Independer.be
Tweedehandswagen kopen? Zo kan je achterhalen of die ooit beschadigd is geweest
Wanneer je een tweedehandswagen koopt, wil je weten of die in het verleden al eens beschadigd is geweest. Schadegevallen kunnen immers zware gevolgen hebben voor de veiligheid van de wagen. Maar hoe weet je wat een auto in het verleden heeft meegemaakt? Independer.be geeft tips. -
3
Google gaat smartphonegebruikers meer privacy geven
Google gaat gebruikers van een smartphone met besturingssysteem Android op termijn meer privacy geven. Apple kwam vorig jaar april met een soortgelijke maatregel voor consumenten met een iPhone. Dat bedrijf dwingt alle apps om gebruikers toestemming te vragen om te worden gevolgd voor reclamedoeleinden. De maatregel is bedoeld om de privacy van de consument te beschermen. -
Tweakers
Expert selecteert 3 allerbeste smartphones van het moment: “Dit model van 325 euro heeft een bovengemiddelde camera én zeer goed scherm”
Hou je ervan om met de allerbeste smartphones te werken en ben je van mening dat kwaliteit haar prijskaartje geeft? Donovan Kerssenberg, smartphonespecialist bij technologiesite Tweakers, somt de drie beste smartphones van het moment op, zonder rekening te houden met het budget. -
Staatsveiligheid waarschuwt voor risico op spionage met Chinese smartphones
De Staatsveiligheid meent dat er bij Chinese smartphonemerken een risico bestaat op ongewenste gegevensoverdracht naar de Chinese overheid en dus op spionage. Telecomoperator Proximus blijft de toestellen verkopen en ziet "geen enkel sluitend bewijs" van een veiligheidsrisico.
0 reacties
Resterende karakters 500
Log in en reageer