Google wil Android dit jaar beter laten samenwerken met ChromeOS en Windows
iHLNGoogle kondigt verschillende applicaties aan die zijn gericht op het integreren van Android met ChromeOS, Windows en andere platforms. Het bedrijf werkt onder andere samen met Acer, HP en Intel om de Android-functie Fast Pair beschikbaar te maken voor Windows.
Google meldt in een blogpost dat het Fast Pair “later dit jaar” beschikbaar komt voor “bepaalde Windows-pc’s”. Daarmee kunnen gebruikers hun telefoon koppelen aan hun Windows-apparaat en vervolgens snel Bluetooth-accessoires koppelen en sms-berichten synchroniseren tussen Android en Windows. Ook Nearby Share komt op die manier naar Windows, waarmee gebruikers bestanden tussen gekoppelde Android- en Windows- apparaten kunnen wisselen, vergelijkbaar met AirDrop tussen iOS en macOS. Die functie is al beschikbaar voor Chromebooks.
Fast Pair komt in de komende weken óók beschikbaar voor ChromeOS. Chromebooks kunnen oordoppen of koptelefoons met Fast Pair-ondersteuning automatisch detecteren, waarna gebruikers ze met een enkele klik kunnen koppelen aan hun Chromebook. In ‘de komende maanden’ komt Fast Pair ook naar Google TV en Android TV, zodat ze dergelijke Bluetooth-accessoires ook snel kunnen koppelen aan hun mediabox. Fast Pair zal later dit jaar ook de mogelijkheid krijgen om smarthomeapparatuur via de Matter-standaard snel te verbinden met hun netwerk.
Het bedrijf werkt daarnaast aan ‘een technologie voor Bluetooth-hoofdtelefoons’, die het mogelijk maakt om automatisch te wisselen tussen verbonden apparaten. Google schrijft dat gebruikers een hoofdtelefoon kunnen gebruiken om een film te kijken op een tablet en dat de film vervolgens automatisch wordt gepauzeerd wanneer gebruikers een telefoonoproep binnenkrijgen. De hofdtelefoon wordt daarbij gekoppeld met de smartphone voor het telefoongesprek en wordt na het gesprek weer teruggeschakeld naar de tablet.
Later dit jaar wordt Phone Hub voor ChromeOS ook uitgebreid. Daarmee kunnen gebruikers Signal- en WhatsApp-berichten ontvangen op hun Chromebook zelf, zonder dat daarvoor losse apps nodig zijn. Gebruikers kunnen via de Chromebook reageren op die berichten. Phone Hub krijgt ook een camerarolfunctie waarmee gebruikers recente foto’s kunnen bekijken.
In de komende maanden wordt het verder mogelijk om Chromebooks en Android-telefoons en -tablets automatisch te ontgrendelen wanneer er een verbonden Wear OS-smartwatch in de buurt is. Ook komen er in de toekomst meer apparaten uit met een ingebouwde Chromecast; Google noemt Bose-soundbars als voorbeeld. Exacte releasedata daarvoor zijn nog niet bekend.
Met de nieuwe features richt Google zich op het beter laten werken van verschillende apparaten, zo schrijft het bedrijf ook op Twitter. Het bedrijf werkt al langer aan een diepere integratie tussen Android en ChromeOS en rept nu dus ook over Windows en andere platformen.
LEES OOK:
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
iHLN
Samsung Galaxy S21 FE voorgesteld, opvolger van populaire S20 FE
Na maanden aan geruchten of Samsung de telefoon zou lanceren, werd vannacht de S21 FE voorgesteld aan het grote publiek. De nieuwe ‘Fan Edition’ is een goedkopere versie van de S21-smartphones die begin vorig jaar op de markt kwamen. -
Livios
Een warmtepomp installeren in een ouder huis? Dit zijn de valkuilen
Woon je in een oudere woning, maar wil je ook graag een warmtepomp installeren? Dan moet je met verschillende zaken rekening houden. Hoe weet je of je een warmtepomp kan aansluiten op je huidige radiatoren? En hoeveel moet je extra isoleren? Bouwsite Livios helpt je op weg. -
Mijnenergie
Voordeel nachttarief verdwijnt over drie maanden: hoeveel bespaar je nu nog door ‘s nachts de was te doen?
Het onderscheid tussen het duurdere dag- en het goedkopere nachttarief verdwijnt vanaf 1 juli 2022. Althans voor het onderdeel netkosten. Hoeveel bespaar je vandaag nog door je wasmachine ‘s nachts te laten draaien? En welke impact zal de verandering op je energiefactuur hebben? Mijnenergie.be zoekt het uit. -
-
Mijntelco
Ook Proximus verhoogt prijzen als gevolg van de inflatie: waar ben je nu het goedkoopste af?
Op 1 mei verhoogt Proximus de prijzen van de populaire bundels Flex en Epic. Het gaat om een verhoging met 3 tot 4 euro. Telecomabonnementen onderling vergelijken is daarom de boodschap. Afhankelijk van je persoonlijke profiel, kan je namelijk flink besparen. Mijntelco.be bezorgt een overzicht. -
sociale media
Instagram test drie opties uit om posts in tijdlijn te sorteren, inclusief chronologische volgorde
Instagram geeft vanaf vandaag een beperkt aantal gebruikers de mogelijkheid om te kiezen tussen drie verschillende soorten tijdlijnen. Dat meldt Instagram-baas Adam Mosseri in een video op Twitter. Eén van de opties is een chronologische weergave van video’s en foto’s. -
telecom3
Proximus toont ‘Stop Invasion’ op smartphones van klanten uit “solidariteit met Oekraïense bevolking”
Dit moet de vreemdste actie zijn om Oekraïners een hart onder de riem te steken. Telecombedrijf Proximus veranderde vandaag de netwerknaam naar ‘Stop Invasion’. “Met deze boodschap willen we een signaal geven van solidariteit met de Oekraïense bevolking”, reageert woordvoerder Fabrice Gansbeke op Twitter. Het gaat om een “symbolisch statement”, zegt hij aan onze redactie. Daarnaast start Proximus nog andere solidariteitsacties op. -
CovidScanBE, app om coronapas te scannen, vanaf maandag buiten werking
De app die door horeca-uitbaters en anderen gebruikt wordt om de coronapas te scannen, wordt vanaf maandag buiten werking gesteld. Dat heeft minister van Volksgezondheid Frank Vandenbroucke vrijdagavond gezegd in het Eén-journaal.