Nieuwe wandeltocht ‘Toon-Beeld-Schoon’ gidst je via de mooiste standbeelden van Mortsel
MORTSELHet burgerinitiatief ‘Mortsel weer (h)eerlijk thuis’, dat lokale handelaars en hun producten in the picture zet, heeft een nieuwe wandeltocht opgezet in de stad. De wandeling ‘Toon-Beeld-Schoon’ brengt je naar de mooiste standbeelden van Mortsel, van het beeld van Lieven Gevaert tot Den Deurnestrater en de Fontein Sprong.
Met de nieuwe sneukeltocht kunnen deelnemers op zoek naar beelden in het stadslandschap. Sommige standbeelden zijn heel prominent aanwezig zoals het beeld van Gevaert, anderen zijn verdwenen of zelfs gestolen. Via de website van de Streekvereniging Zuidrand kan je de route vinden.
Fontein Sprong
Naast Lieven Gevaert liggen op de route onder andere Den Deurnestrater, De Schaduw, de omgekeerde Piëta en de waanzin van Laszlo Toth, De uilen van Joris Buseyne, het oorlogsmonument van de Cuijper, de boottocht van de preekstoel van Sint-Benedictus, het grafmonument van Henriëtte van den Bergh, het offer van onze kinderen voor de vrede en uiteraard de Fontein Sprong op het Gemeenteplein.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Borgerhout
Linkerrijstrook versperd op Antwerpse Ring ter hoogte van Borgerhout
Er is een ongeval gebeurd op de Ring rond Antwerpen ter hoogte van Borgerhout richting Nederland. De linkerrijstrook is daardoor versperd. -
PREMIUMBalen/Lommel/Antwerpen
Van de droomhuisjes in uw tuin naar een eigen pretpark: maak kennis met Siemon (31) en Lars (26). “Onze teamleden zijn minstens even zot als wijzelf”
Ze bouwden voor al droomhuisjes voor klein en groot en konden Studio 100 als klant strikken om attracties aan te kleden. Nu volgt een nieuwe mijlpaal voor het bedrijfje Eye-Opener van Siemon en Lars: ze willen een eigen indoorpretpark creëren, een ‘belevingswereld’ waar magie en fantasie centraal staan. “We zitten op een rollercoaster en hij lijkt maar niet te stoppen”, glimlacht het creatieve duo. -
Mortsel
Tweedehands vibrator scoren voor 1 euro? Het kan tijdens eroticabeurs in Opnieuw & Co in Mortsel
Vintage Playboys, sexy lingerie, de Kamasutra, dvd’s met porno ... Je vindt het allemaal voor zeer scherpe prijsjes in Opnieuw & Co in Mortsel. Vandaag en morgen organiseert de kringloopwinkel de Zwoele Tweedaagse, een eroticabeurs met tweedehands seksspeeltjes. “Vroeger gooiden we zulk materiaal gewoon weg, maar dat is eigenlijk jammer.” -
-
PREMIUMAntwerpen
Exclusieve preview in vernieuwd stadhuis, met Bart De Wever als gids: vanop ‘t Verlicht Verdiep zie je nu zelfs de adelaar op het dak
Op de feestelijke heropening van het gerestaureerde stadhuis moeten we nog wachten tot 18 juni, maar 20 Antwerpenaars kregen vrijdag al een gesmaakte preview. Met de ‘thuisgekomen’ burgemeester Bart De Wever (N-VA) als perfecte stadsgids, helemaal in zijn element. Ook onze krant was erbij. -
PREMIUMSchellebelle
RECONSTRUCTIE. De Schellebellemoord, met peetvader Prosper als meesterbrein: “De enige vijand die Eddy had, was zijn papa zelf”
-
Livios
De vier meest gemaakte fouten bij de aanleg van je tuin
Wil je dit voorjaar je tuin (gedeeltelijk) opnieuw aanleggen? Bouwsite Livios vroeg aan tuin- en landschapsarchitecten welke fouten het vaakst gemaakt worden én hoe je ze vermijdt. -
Provincie Antwerpen
Tien piekuurtreinen tijdelijk geschrapt wegens tekort aan begeleiders
Vervoersmaatschappij NMBS laat weten dat er vanaf maandag 23 mei (tijdelijk) tien piekuurtreinen worden afgeschaft die normaal de provincie Antwerpen doorkruisen. De reden is een tekort aan personeel.