Al 450 mensen met medische achtergrond registreerden zich voor vaccinatiedorp in De Zwaan
Mol/Balen/Dessel/RetieHet ziet er naar uit dat het pop-upvaccinatiecentrum op site De Zwaan in Mol over voldoende werkkrachten zal beschikken. Meer dan 450 mensen met een medische achtergrond hebben zich aangemeld om medische taken uit te voeren.
Delen per e-mail
Vanuit Mol, Balen, Dessel en Retie was een oproep gelanceerd voor helpende handen bij het vaccinatiecentrum dat voor de vier gemeenten zal ingericht worden op site De Zwaan in Mol. Op die oproep zijn er een massa reacties gekomen. “Volgens een eerste snelle analyse van de inzendingen hebben zich al meer dan 250 bereidwillige verpleegkundigen, 14 artsen, 6 tandartsen, 20 vroedkundigen, 21 kinesisten en 5 apothekers aangemeld. Daarnaast hebben ook meerdere logopedisten, diëtisten, ambulanciers… zich geregistreerd”, klinkt het bij de gemeente Mol. “We zijn enorm dankbaar voor al deze reacties. Om het vaccinatiecentrum voor een periode van minstens zes maanden dagelijks meer dan drie shiften vlot en veilig te laten functioneren, hebben we bijzonder veel medisch geschoolde medewerkers nodig.”
De komende dagen worden alle inzendingen geanalyseerd, met de bijhorende aangegeven beschikbaarheden en opmerkingen. “Vermoedelijk starten we volgende week met het gericht en stapsgewijs contacteren van mensen op de lijst voor verdere afspraken. Op dat moment beslissen we ook om nieuwe registraties al dan niet af te sluiten.”
Niet-medische taken
Een oproep naar vrijwilligers voor niet-medische taken binnen het vaccinatiecentrum volgt vermoedelijk eind deze week. “Vooraleer deze oproep te lanceren, moeten we gedetailleerd bepalen wat onze specifieke medewerkersnoden zijn zodat we meteen de juiste verwachtingen scheppen.”
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Energie
Zelfde verbruik, hogere energiefactuur: hoe is dat mogelijk?
-
Balen
Plaatselijke N-VA-afdeling schakelt ministers in voor oplossing Hondapark: “Motorcrossers moeten hun sport kunnen beoefenen”
De vernietiging van de omgevingsvergunning van het Hondapark door de Raad van State ging als een schok door Balen en zorgt voor veel ophef. Ook de N-VA-fractie Balen-Olmen was geschokt en nam contact op met de betrokken Vlaamse ministers met de vraag tot een oplossing. “Zowel minister Zuhal Demir als minister Ben Weyts vinden dit een spijtige zaak”, klinkt het in Balen. -
BA, mini omnium, full omnium... hoe maak je de juiste keuze?
Je hebt net een nieuwe auto gekocht. Gefeliciteerd! Je weet niet welke soort verzekering je nu moet kiezen? Geen paniek! Independer.be legt het je uit. -
-
Mol
Voormalig Café Boulevard wordt mogelijk hotel-restaurant
Café Boulevard in de Corbiestraat wordt mogelijk omgebouwd tot een restaurant, lounge en hotel. De eigenaar was dat eigenlijk al twee jaar geleden van plan, maar kreeg toen geen vergunning omdat zijn plannen het historische pand te veel zouden veranderen. Nu ligt er een nieuw voorstel op tafel waarbij het waardevolle gebouw zo goed als integraal behouden blijft. -
Heeft je leeftijd invloed op de kostprijs van je autoverzekering?
Uit cijfers van het Kenniscentrum verkeersveiligheid (2012) blijkt dat meer dan een derde van alle letselongevallen wordt veroorzaakt door 18- tot 31-jarige bestuurders. Ligt dit aan roekeloos rijgedrag of het ontbreken van ervaring? Ervaring speelt in elk geval een grote rol. Welke impact heeft je leeftijd dan op de premie van je autoverzekering? Independer.be legt het je uit. -
Mol
Herstelling natuursteen aan Rondplein wordt hervat
Op maandag 22 februari wordt opnieuw gestart met het herstellen van de natuursteenklinkers op de hoek van de Corbiestraat en het Rondplein. Door de vrieskou met sneeuw en hevige regen lagen de herstellingen noodgedwongen meerdere weken stil. -
Balen
Brand aan schuur veroorzaakt veel rook
De brandweer werd dinsdagnamiddag opgeroepen naar Kerkhoven in Balen. Een schuur is er uitgebrand. Het vuur ontstond nadat een stapel hout in de schuur in brand is gevlogen. De reden daarvoor is niet gekend. De brand ging gepaard met heel wat rookontwikkeling. Niemand raakte gewond.