N-VA pleit voor Europese Car-Pass om kilometerfraude tegen te gaan
AUTON-VA-europarlementslid Mark Demesmaeker pleit voor de invoer van een Europese Car-Pass om de "massale" fraude met kilometertellers op tweedehandswagens tegen te gaan. "In België is er nauwelijks nog kilometerfraude dankzij het systeem van de Car-Pass. Hoog tijd dat ook de andere landen een gelijkaardig systeem invoeren", zegt hij.
Volgens Demesmaeker worden consumenten die in de EU een tweedehandsauto kopen, "massaal bedot". Van 30 tot 50 procent van de auto's die tussen EU-lidstaten verhandeld worden, is met de kilometerteller gesjoemeld, zegt de N-VA'er op basis van een studie van het Europees parlement.
Overal in Europa, maar opvallend minder vaak in België, zegt Demesmaeker. Want wie hier een tweedehandswagen verkoopt is verplicht er een Car-Pass bij te voegen, met informatie over onder meer de kilometerstand en de voorgeschiedenis van het voertuig, wat sjoemelen een stuk moeilijker maakt.
Demesmaeker vindt het hoog tijd dat ook de andere EU-lidstaten een gelijkaardig systeem invoeren. "De economische schade bedraagt jaarlijks naar schatting maar liefst 8,77 miljard euro. De consument verdient transparantie. De Car-Pass is daarvoor hét te volgen voorbeeld", zegt hij.
Vooral in de Centraal- en Oost-Europese landen is er nood aan een efficiënt controlesysteem, vindt Demesmaeker. "Wanneer bijvoorbeeld een Bulgaar een auto in het buitenland aankoopt, is de kans op stevig gesjoemel 80 procent. Dat zijn toestanden die niet thuishoren op de Europese wagenmarkt."
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Tesla verlaagt prijzen in VS tweede keer dit jaar
De Amerikaanse producent van elektrische wagens Tesla heeft de prijzen van enkele modellen op zijn thuismarkt opnieuw verlaagd, voor de tweede keer dit jaar. Het bedrijf dat wordt geleid door miljardair Elon Musk, hoopt daarmee de vraag aan te wakkeren, na verschillende kwartalen van tegenvallende leveringen. -
Vergeet de minitas: XL-totebags zijn deze lente de grootste trend
Berg die minitassen voorgoed op en laat je innerlijke Mary Poppins stralen met een praktische én stijlvolle XL-tas. De big shopper maakt dit voorjaar eindelijk haar grote comeback. -
PREMIUM
Vliegen we ooit op waterstof naar onze droombestemming? Onderzoeker: “ Die vliegtuigen zullen er mogelijk helemaal anders uitzien”
Luchtvaartmaatschappijen zullen de komende jaren moeten dokken voor hun CO2-uitstoot. Om de vervuiling in de sector te verlagen, zijn tal van knappe koppen bezig met de ontwikkeling van alternatieve manieren om te vliegen. Een motor op waterstof is een van hun meest veelbelovende pistes. Dr. Ivan Langella van de Technische Universiteit Delft is een van de hoofdrolspelers in dit onderzoek. “Vliegen op waterstof komt er, maar we moeten nog enkele grote uitdagingen oplossen.” -
-
Gouden Formule 16
Red Bull domineert, Alonso scoort stevig: de eerste speeldag van de Gouden Formule 1 onder de loep genomen
Max Verstappen strandde in de GP van Saudi-Arabië na een knappe inhaalrace op de tweede plaats. Enkel ploegmaat Sergio Pérez bleef uit zijn greep. Had jij dit voorspeld? Ga dan nu aan de slag voor de volgende GP in Australië en de rest van het seizoen: met de Gouden Formule 1 kan jij immers het beste raceteam samenstellen en zo kans maken op de hoofdprijs van maar liefst 4.000 euro. -
HLN Shop
Een grote batterij moet je minder snel vervangen: zo kies je een e-bike op jouw maat
De e-bike is hét ideale vervoermiddel voor velen: met een elektrische fiets omzeil je immers hoge brandstofprijzen enerzijds en overbrug je vlot lange afstanden anderzijds. Zo'n toestel is bovendien maar liefst 50 keer minder belastend voor het milieu dan een auto. Maar hoe pik je jouw ultieme exemplaar uit het erg ruime aanbod? HLN Shop helpt je - letterlijk en figuurlijk - op weg in vier handige punten. -
Mijnenergie
Je elektrische auto goedkoop opladen: doe je dat op het werk, thuis, onderweg of bij de supermarkt?
Elektrische auto's duiken steeds nadrukkelijker op in het straatbeeld. Wie zijn wagen wil opladen, beschikt over verschillende opties. Mijnenergie.be ging na waar je het minst betaalt om jouw batterij vol te ‘tanken’. -
Sparen
Autoleningen waren nog nooit zo goedkoop
Nooit eerder was het zo goedkoop om te lenen voor een auto. Het beste aanbod was vorig jaar te vinden bij Beobank, met een tarief van 0,89 procent. KBC en Belfius starten het nieuwe jaar met een nog lagere rente van 0,85 procent en waarschijnlijk volgen er de komende dagen nóg betere aanbiedingen.
8 reacties
Resterende karakters 500
Log in en reageerivo torfs
ivo torfs
willy cornille
Anne Callebaut
Gerd Van nieuwenhove