De auto van James Bond gaat weer in productie (inclusief gadgets uit films)
AutoDe beroemde Aston Martin DB5, trouwe metgezel van James Bond in zijn filmavonturen, gaat binnenkort weer in productie. De auto is vanaf 2020 te koop, inclusief de snufjes waarmee 007 destijds zijn rivalen te slim af was.
De Britse autofabrikant heeft besloten om minimaal 25 replica's van deze klassieker uit 1964 te gaan maken. Zij krijgen in elk geval de verwisselbare kentekenplaten, zoals de auto die ook in de film had. Welke andere gadgets van de geheim agent aan boord zijn, verklapt de fabrikant nog niet. Het oorspronkelijke model was door Bonds intelligente hulp Q voorzien van een schietstoel, ingebouwde mitrailleurs, een kogelwerend scherm voor de achterruit en de mogelijkheid om olie en spijkers op de weg te strooien. De gadgets in de replica worden gecreëerd met hulp van Chris Corbould, de met een Oscar bekroonde special effects-deskundige die aan de films meewerkte.
Roterende nummerplaten
De prijs van de replica is al bekend: ruim 2,2 miljoen euro exclusief belastingen. Voor alle duidelijkheid wijst Aston Martin er op dat hij niet zal voldoen aan de huidige eisen voor gebruik op de openbare weg. De DB5 wordt immers precies zo gebouwd als de auto van destijds en heeft een achterstand als het gaat om de veiligheidseisen waaraan auto's tegenwoordig moeten voldoen. En kentekenplaten die je kan wegdraaien, ook zoiets is in veel landen verboden.
De fabrikant voegt eraan toe dat er wel enkele verbeteringen aan het originele ontwerp zijn aangebracht om de betrouwbaarheid en duurzaamheid van de auto te garanderen. Het oorspronkelijke model had namelijk nogal wat kwaliteitsproblemen, zoals in die jaren wel vaker bij Britse auto's gebruikelijk was.
De nieuwe auto's heten officieel Aston Martin Goldfinger DB5 Continuation Edition. En net als het origineel krijgen ze de lakkleur Silver Birch. De fabrikant biedt 25 replica's voor de verkoop aan, maar maakt er in totaal 28. Een daarvan houdt Aston Martin zelf, de tweede is bestemd voor EON, de productiemaatschappij van de James Bond-films, en het derde exemplaar wordt geveild voor een goed doel.
De snelle DB5 maakte zijn debuut in de derde James Bond-film, Goldfinger. Sean Connery had daarin de hoofdrol. Daarna verscheen de auto nog eens in zes andere Bond-films: Thunderball (1965), GoldenEye (1995), Tomorrow Never Dies (1997), Casino Royale (2006), Skyfall (2012) en Spectre (2015).
De James Bond-auto was destijds zo populair dat Corgi, fabrikant van miniatuurauto's, er onmiddellijk een kleine versie van uitbracht. Van die modelauto, compleet met schietstoel, werden er alleen al in 1965 meer dan 2,5 miljoen verkocht.
Bekijk ook: Waarom deze Aston Martin 950.000 euro kost (en u kan hem bewonderen in Harelbeke)
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
PREMIUM
Wat gebeurt er als je een plug-in hybride leegrijdt? “Geen garantie dat je na waarschuwingsmelding de afrit haalt”
-
Tien jaar na start hebben 2 op de 3 Vlaamse gemeenten minstens één fietsstraat, maar ze zijn niet altijd succesvol
In 198 van de 300 Vlaamse steden en gemeenten is vandaag minstens één fietsstraat terug te vinden. Dat meldt Vlaams minister van Mobiliteit Lydia Peeters (Open Vld) zaterdag. Het concept werd tien jaar geleden wettelijk mogelijk gemaakt. In een fietsstraat geldt een maximumsnelheid van 30 km/uur en mag gemotoriseerd verkeer het fietsverkeer niet inhalen. Uit onderzoek blijkt echter dat een fietsstraat invoeren er niet per se voor zorgt dat de omgeving fietsvriendelijker wordt. -
Film
Idris Elba opnieuw genoemd voor rol van James Bond: "Hoogtijd dat een niet-blanke acteur 007 speelt"
'James Bond'-producent Barbara Broccoli vindt dat het tijd wordt dat de geheim agent wordt gespeeld door een niet-blanke acteur. En Idris Elba zou bovenaan het wensenlijstje van Broccoli staan. -
-
HLN Shop
Kosten bij de fietsenmaker vermijden: zo gaat een e-bike langer mee
Een elektrische fiets vergt vaak een flinke investering, maar gelukkig heb je er ook jarenlang plezier van. Tenminste, als je hem goed onderhoudt. Maar hoe doe je dat precies? En zijn er specifieke aandachtspunten voor e-bikes die niet gelden voor klassieke fietsen? HLN Shop helpt je op weg. -
PREMIUM
Jonny's auto zat uren vast aan een laadpaal: wat moet je dan doen? “Soms heeft een paal slecht internetbereik”
-
Laadstationuitbater Fastned maakt snelladen met een tiende duurder omwille van stijgende energieprijzen
Fastned, de Nederlandse uitbater van laadstations voor elektrische auto's, verhoogt met ingang van maandag zijn tarieven. Dat komt door de stijgende energieprijzen in Europa, meldt het bedrijf. Omdat de energiemarkten onzeker zijn, gaat het bedrijf de tarieven maandelijks herzien en zo nodig aanpassen. -
Mijnenergie
Minder gas verbruiken deze winter? Deze vijf stappen kan je nu al zetten
De onzekerheid rond de aardgasbevoorrading vanuit Rusland weegt sterk op de internationale energiemarkten en bijgevolg ook op jouw aardgasfactuur. Dat effect laat zich tijdens de zomer gelukkig minder voelen, maar belooft in de winter hard aan te komen. Om jouw aardgasverbruik en bijgevolg ook jouw aardgasrekening te beperken, kan je nu al de nodige stappen ondernemen. Mijnenergie.be bundelt vijf praktische tips.
1 reactie
Resterende karakters 500
Log in en reageerjorg de clerck