400 ton olie gelekt in Gele Zee na botsing tussen schepen
Ongeveer 400 ton aardolie is in de Gele Zee gelekt na een botsing tussen een tanker en een bulkschip ter hoogte van de Chinese haven van Qingdao. Dat hebben de maritieme autoriteiten aangekondigd.
Olietanker A Symphony botste dinsdagochtend met bulkschip Sea Justice op zo’n 75 kilometer van Qingdao, de grootste Chinese haven voor koolwaterstoffen. “Er liep ongeveer 400 ton olie in zee en nu vinden er dringende reinigingsoperaties plaats”, zo staat in een bericht van de administratie van de maritieme veiligheid van de provincie Shandong, waartoe Qingdao behoort. Het bericht verduidelijkt dat er twaalf reinigingsschepen ter plaatse zijn gestuurd.
Volgens een verantwoordelijke van de administratie die geciteerd werd in de Chinese krant ‘Global Times’ vervoerde de tanker een bitumenoplossing, een substantie op basis van aardolie. “De impact op het milieu zal tot een minimum beperkt worden”, verzekerde de verantwoordelijke aan de krant.
Gebrek aan zichtbaarheid
De rederij van de tanker, Goodwood Ship Management, heeft dinsdag aangegeven dat de schoonmaakoperaties niet eenvoudig zijn door een gebrekkige zichtbaarheid in die zone. Donderdag deelde de Singaporese rederij nog mee dat ze samenwerkt met de Chinese autoriteiten aan het onderzoek over de oorzaak van de ramp.
Volgens Goodwood veroorzaakte de botsing een lek in de oliereservoirs van de tanker en in de waterballasttanks die de boot in evenwicht moeten houden, maar vielen er geen slachtoffers aan boord.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Livios
Geen airco, maar toch een frisse woning? Deze negen tips helpen je op weg
-
2.720 gigaton van gletsjers gesmolten op 10 jaar tijd
Gletsjers smolten in de afgelopen jaren snel weg. Tussen 2010 en 2020 is maar liefst 2.720 gigaton gletsjerijs verdwenen, oftewel 2.720 miljard ton of 2.720.000.000.000.000 kilo. Dat staat gelijk aan 2 procent van al het ijs op alle gletsjers in de wereld. Hogere luchttemperaturen liggen aan de oorzaak van dat gigantische verlies, meldt het Europese ruimtevaartagentschap (ESA) woensdag. Vooral in 2011 en 2019 smolt veel ijs. -
“7 van 8 veilige en rechtvaardige grenzen van aarde overschreden”
De mensheid heeft zeven van de acht veilige en rechtvaardige grenzen van de aarde al overschreden. Dat zegt de Earth Commission, een internationaal team van meer dan veertig wetenschappers, in een onderzoek dat woensdag gepubliceerd is in het vaktijdschrift ‘Nature’. Niet alleen de opwarming van de aarde bedreigt het leven op onze planeet, maar ook andere door de mensheid beïnvloede ontwikkelingen zoals de slinkende zoetwatervoorraden, milieuvervuiling en de dalende biodiversiteit. -
-
Livios
Einde van gasketels op komst? “Met een verbod sluit je dingen uit, maar los je het echte probleem nog niet op”
-
Wie luxe wilt uitstralen, kiest het best voor een onopvallende, simpele handtas
Gedaan met handtassen vol glitters, goud en tierlantijntjes. Cleane, gestroomlijnde tassen zijn deze zomer een echte hit. Want dat past perfect bij de nieuwste modetrend, quiet luxury, waarbij je kiest voor eenvoud. Simpel, maar niet minder luxueus! Wij selecteerden 15 minimalistische tassen die passen bij de hype én een levenlang meegaan. -
Shell moet schadevergoeding betalen aan Nigeriaanse boeren na olielekkages
De Nigeriaanse tak van Shell moet enkele boeren uit het Afrikaanse land een schadevergoeding betalen. Het bedrijf is aansprakelijk voor twee olielekkages. De hoogte van het bedrag moet later worden bepaald, oordeelde het gerechtshof in Den Haag vrijdag. Bij die twee lekkages in 2004 en 2005 raakte een gebied ter grootte van in totaal ongeveer 60 voetbalvelden vervuild. -
PREMIUM40
Wat is de natuurherstelwet en waarom is het plan zo omstreden? “Ik begrijp niet waar alle tegenstand plots vandaan komt”, zegt expert
1 reactie
Resterende karakters 500
Log in en reageerpatrick de bock