Neuroloog Steven Laureys
Volledig scherm
PREMIUM
Neuroloog Steven Laureys © Kristof Ghyselinck

Neuroloog Steven Laureys pleit voor een goede nachtrust: “Al die macho’s die slapen iets voor watjes vinden, moeten beseffen dat slaapgebrek hun teelballen doet krimpen”

“Piekeren en stress, dát is vaak de oorzaak van slaapproblemen. En dat los je niet op met een pil, maar met een goede psycholoog.” Neuroloog Steven Laureys, de ‘topdokter’ die Vlaanderen aan het mediteren zette, vertelde in Dag Allemaal dat we ons massale verbruik van slaapmiddelen dringend een halt moeten toeroepen. Een goede slaaphygiëne is al het halve werk, vindt hij. En daar is hij zelf het beste voorbeeld van.

  1. 1 op 7 gebruikt soms slaapmiddelen, maar is dat wel veilig? “Welk middel voor jou geschikt is, hangt af van de omstandigheden”
    PREMIUM

    1 op 7 gebruikt soms slaapmidde­len, maar is dat wel veilig? “Welk middel voor jou geschikt is, hangt af van de omstandig­he­den”

    Ongeveer één op de zeven mensen grijpt wel eens naar slaappillen voor een betere nachtrust. “In woonzorgcentra gaat het zelfs om één op de drie”, weet Gert Laekeman, emeritus hoogleraar aan de KU Leuven, departement Farmacologie en Farmacotherapie. De professor geeft meer uitleg bij de verschillende soorten slaappillen, hoe je ermee moet omgaan en wat de risico's zijn. “Ga eerst en vooral op zoek naar de oorzaak van je slechte slaap.”
  2. Gratis surfen op de openbare wifi: deze risico’s loop je
    Mijntelco

    Gratis surfen op de openbare wifi: deze risico’s loop je

    Op straat, op café of tijdens een tussenstop met de wagen: overal kom je wel een openbaar wifinetwerk tegen. Handig als je snel even de mails wil checken, zeker omdat je op die manier mobiele data bespaart. Maar helemaal zonder gevaar is het niet. Hackers kunnen namelijk gebruik maken van het netwerk om je gegevens te stelen. Mijntelco.be zoekt de gevaren uit en lijst de goedkoopste mobiele abonnementen met veel data op – het ideale, veilige alternatief.