Hoe verwijder je urinegeur als je hond in huis plast?
Wanneer een hond buiten plast, is dat handig om zijn territorium af te bakenen. Maar bij een ongelukje binnenshuis zit het baasje helaas met de stank opgescheept. Primo geeft tips om daarvan af te raken.
Hondenurine bevat feromonen, urinezuur, ammoniak, eiwitten, ureum en andere bestanddelen, waardoor het nogal sterk ruikt. De stoffen in de urine zijn vooral nuttig voor het markeergedrag van de hond buiten, want het kan anderen waarschuwen voor de grenzen van zijn territorium. Met deze middeltjes kan je de geur uit je interieur verwijderen.
• Waterstofperoxide: verdun het in gelijke delen in water en breng het direct op de gewenste plek aan. Eventueel zeep of zuiveringszout toevoegen.
• Azijn: in gelijke delen met water verdunnen, aanbrengen en minstens 30 minuten laten staan.
• Natriumbicarbonaat: strooi dit zuiveringszout over het oppervlak en laat ongeveer 12 uur inwerken. Stofzuig daarna of maak schoon met een beetje water en herhaal indien nodig.
• Citroen: direct citroensap aanbrengen en wat zuiveringszout toevoegen. Dit veroorzaakt een bruisreactie die je minstens een halfuur laat inwerken.
Lees ook:
“Geef je huisdier geen aandacht”: hondencoach legt uit wat je moet doen als je hond bedelt aan tafel (+)
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Het regenweer trotseren? Dat doe je zonder zorgen met deze 15 waterproof én trendy handtassen
Het weer in België is zo grillig dat een regenbui altijd om de hoek loert. Toch hoeft die onvoorspelbaarheid geen domper op de feestvreugde te zijn om jouw mooiste handtas uit de kast te halen. Al kan je natuurlijk ook op safe spelen met deze trendy waterproof handtassen én rugzakken. Beter die waterkringen voorkomen dan genezen, toch? -
HLN Shop
Adrenalinejunkie? Hier kan je tegen 60 km/u over het ijs vlammen
De komende weken zal er - naar jaarlijkse gewoonte - opnieuw veel geschaatst, geskied en gesnowboard worden. Maar de winterpret opsnuiven kan nog avontuurlijker! Wat dacht je van racen op het ijs? Ijskarten, goed voor een stevige adrenalineboost, is een ware wintertrend aan het worden. HLN Shop maakt er jou alvast warm voor. -
Spaargids.be
De Staat betaalt 2,80% intrest op je geld: hoe interessant is een rekening bij de overheid?
Wie zijn spaargeld minstens een jaar kan missen, kan het op een e-DEPO bij de Deposito- en Consignatiekas van de Belgische Staat zetten. De opbrengst ervan wordt maand per maand vastgelegd. Voor januari was dat 2,40%, voor februari stijgt de rente tot 2,80%. Let wel: je geld moet voor de eerste van de maand op de rekening staan om die maand recht op een rente te hebben. Spaargids.be zet alles op een rij. -
-
Videogames
Horrorgames jagen meer schrik aan dan films: ‘Dead Space’-remake toont hoe het moet
Met een remake voor moderne consoles wil videogame ‘Dead Space’ gamers weer de stuipen op het lijf jagen. Maar de horrorklassieker komt niet alleen: zeker de afgelopen jaren is er een ware explosie geweest van schrikwekkende games. Het genre is groter en breder dan het ooit is geweest. Hoe komt dat? -
Is een droge neus een signaal dat je hond ziek is?
Hondenbaasjes weten: de neus van hun viervoeter voelt doorgaans nat aan. Maar hoe komt dat? En is een droge hondenneus echt een signaal dat je trouwe vriend in slechte gezondheid verkeert, zoals wel eens wordt gezegd? HLN-wetenschapsexpert Martijn Peters pluist het uit. -
PREMIUM
De centrale banken verhogen de rente: is dit een goed moment om te beleggen in bankaandelen?
Aan beide kanten van de oceaan verhogen de centrale banken de rente. Woensdag deed de Federal Reserve er al 25 basispunten (0,25%) bij. Gisteren was het de beurt aan de Europese Centrale Bank om de rente met 50 basispunten (0,50%) op te trekken. Daarmee stijgt de rente die ‘gewone’ banken op hun geld krijgen. Betekent dat ook meer winst voor die banken? En is het nu dus het ideale moment om te beleggen in hun aandelen en die van andere financiële ondernemingen? We vroegen het aan onze geldexpert Pascal Paepen. -
PREMIUM
“Blaffen heeft altijd een oorzaak”: Hondencoach legt uit hoe je dat verhelpt
Hondencoach Laura Lefebvre (30) heeft met haar nieuwe boek ‘Beter communiceren met jouw hond’ maar één missie: de band tussen hond en eigenaar versterken door meer rust en vertrouwen te creëren. Een van de problemen waar hondeneigenaren vaak mee kampen, is dat hun hond veel blaft naar andere viervoeters. Met concreet advies legt Laura uit hoe je dat kan aanpakken.