Dit zijn de mooiste fietsroutes volgens Johan Museeuw: "Onlangs kwam ik 's ochtends vroeg een hertje tegen. Magisch”
HLN ShopGeen betere plek om de sfeer van de Ronde van Vlaanderen op te snuiven dan de Vlaamse Ardennen. Het is een van de favoriete fietsplekken van Johan Museeuw. “Je hoeft echt geen kampioen te zijn om de muur van Geraardsbergen te beklimmen. Met een e-bike voelt iedereen zich een Flandrien!” Aan HLN Shop tipt De Leeuw van Vlaanderen zijn drie favoriete fietsroutes.
De Hermes fietsroute (40 km): Ronse en de Hotondberg
“Ik woon sinds vijf jaar in de Vlaamse Ardennen. Hier geniet je elke dag van het ‘Ronde van Vlaanderen’-gevoel. Veel of weinig hellingen, een tochtje van 30, 40 of zelfs 80 km: er is voor ieder wat wils. Nu ik geen professioneel renner meer ben, heb ik op de fiets eindelijk tijd om rond te kijken. Onlangs kwam ik ’s morgensvroeg een klein hertje tegen op de Hotondberg. Het stond daar midden op de weg, in de ochtenddauw. Magisch. Nu besef ik pas echt hoe mooi ons land is.”
“Ik zoek bewust de natuur op om tot rust te komen. Dan zet ik mijn telefoon op vliegtuigstand en geniet ik. Fietsen is voor mij een manier om alles te vergeten. Ik heb vijf fietsen en wissel af, naargelang mijn doel. Bij mooi weer neem ik graag mijn e-bike voor een ontspannend ritje. Als ik dan onderweg op een zonnig terrasje kan genieten, zonder dat de zweetdruppels van mijn rug parelen, is mijn dag perfect. Dat mag dan gerust eens bij een frisse pint of stoofvlees met frieten zijn. De e-bike betekent voor mij puur genieten.”
“Op de koersfiets ligt de focus op het sportieve en zal ik niet zo snel een café binnenstappen. In een bezweet wielertenue ergens gaan zitten is echt niet zo leuk. Da’s het toffe aan een e-bike. Je moet er geen sportkledij voor aantrekken. Maar pas op, e-biken kan ook heel sportief zijn. Alles hangt af van hoe je ermee werkt. Als je het vermogen niet te hoog zet, moet je stevig trappen. Zeker in de Vlaamse Ardennen!” Bekijk hier de Hermes-fietsroute.
Vlotjes heuvels oprijden? Bekijk hier het aanbod e-bikes in de HLN Shop
Oudenaarde via Kwaremont naar de Muur van Geraardsbergen (117 km)
“Op een sportieve dag neem ik mijn koersfiets. Ik probeer me aan de regel van drie te houden, maar als het kan, train ik vijf keer per week. Fietsen zit nog altijd in mijn bloed. De muur van Geraardsbergen is natuurlijk een van mijn favoriete plekken. De iconische helling is een must voor elke wielerfanaat. Je hoeft er trouwens echt geen kampioen voor te zijn. Met een e-bike kan iedereen zich zonder overdreven inspanningen een stukje Flandrien voelen. Hou wel goed rekening met het bereik van je e-bike, want in de Vlaamse Ardennen slorpt je fiets natuurlijk meer batterij op dan aan de kust. Na de klim kan je bij Taverne ‘t Hemelrijck je koolhydraten aanvullen met een lekkere spaghetti of gewoon genieten van een pannenkoek bij een kop koffie, waar wij Vlamingen zo zot op zijn. Het fenomenale zicht op Geraardsbergen krijg je er gratis bij. Aan de Kwaremont is eetcafé In De Zon een echte aanrader. De tijd lijkt er stil te staan. De hutsepot smaakt er precies zoals ons moeder die vroeger klaarmaakte.” Bekijk hier de fietsroute.
Van Oostende naar Bredene
“Mijn roots liggen aan de kust. In de streek rond Brugge kan je fantastische fietslussen maken, maar het liefst trek ik naar Oostende, mijn geboortestad. Via het fietspad langs de duinen trap je van Oostende tot in Bredene. Aan de rechterkant heb je de duinen en zie je met wat geluk wegspringende duinkonijntjes. Aan de linkerkant kijk je uit op de zee, die er elke dag anders uitziet. Ik kom daar ten volle tot rust. In Bredene kan je bij Twinsclub even uitblazen. Een superleuke strandbar pal in de duinen, met zicht op zee. Mijn ouders wonen nog steeds in Oostende. Zij zijn gelukkig gezond en hebben allebei een e-bike. We maken geregeld samen een tochtje. Da’s het leuke aan een e-bike, het is echt voor iedereen.” Bekijk hier de route.
Twijfel je nog over een e-bike? Test het zelf tijdens onze demodagen. Bekijk hier alle demodagen per provincie.
Lees ook:
Het bovenstaande artikel is geschreven in opdracht van de commerciële afdeling van DPG Media en valt buiten de redactionele verantwoordelijkheid.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
HLN Shop
Last van je rug? Hier moet je op letten bij de aankoop van een matras
-
PREMIUM
Hoe kwam de Aziatische hoornaar in ons land terecht? Is hij écht gevaarlijk? En wat is het verschil met onze Europese hoornaar? 5 vragen beantwoord
De Aziatische hoornaar. Samen met de buxusmot waarschijnlijk de bekendste exoot van ons land. Meer nog, we lijken er in heel Europa niet meer van verlost te raken. Dit voorjaar zijn er al 10 keer meer koninginnen gezien dan in 2022. Maar waar komt de Aziatische hoornaar vandaan? Wat is het verschil met onze Europese hoornaar? En hoe gevaarlijk is hij nu écht? Bioloog Wietse Chanet vertelt alles over deze onstuitbare wesp. -
Spaargids.be
Welk nettobedrag ontvang je écht van je pensioensparen? In het allerslechtste geval kan je verlies lijden
Doe je aan pensioensparen? Hoe zeker ben je dan dat je op de pensioenleeftijd het bedrag dat je verwacht ook effectief krijgt? Spaargids.be pluist de verschillende scenario’s bij het opnemen van je centen uit. -
-
Mijnenergie
Accijnzen voor aardgas verhogen in juli én mogelijk ook in oktober: op welke financiële impact moet je rekenen?
-
PREMIUM
Waar eet je de lekkerste zeetong van Vlaanderen? Luc Bellings neemt de proef op de som én deelt een 10 uit: “Hiervan kan je blijven smullen”
De kans is groot dat je zelf regelmatig in een brasserie belandt voor een snelle hap, maar welke is nu écht de beste? Sterrenchef Luc Bellings trekt elke maand op pad om één gerecht in vijf brasserieën te proeven en te beoordelen. Deze maand bestelt hij zeetong in Gent, Brugge, Antwerpen, Hasselt en Brussel. “Uitzonderlijke kwaliteit op deze locatie!” -
TV3
Alles wat je moet weten over de finale van hitreeks ‘Succession’: wie volgt Logan Roy op?
De langverwachte laatste aflevering van het finale seizoen van de Emmy-winnende dramareeks ‘Succession’ is vanaf maandag te zien op Streamz. Wie volgt Logan Roy op? Blijft de relatie tussen Shiv en Tom overeind? En wat gebeurt er met ‘cousin Greg’? We zetten alle belangrijke vragen nog even op een rijtje. -
HLN Shop
Maak je tuin lenteklaar: deze klussen voer je uit in maart