Hoppe Craft Bier Festival brengt wereldbieren naar de Kempen: “Aandacht voor alle stijlen”
MerksplasDe mannen van het Hoppe Craft Beer Festival trekken op 11, 12 en 13 maart weer een heel blik unieke en smaakvolle bieren uit de hele wereld. Bijna letterlijk, want een héél groot deel van de meer dan 80 bieren zit in blik. “De bieren komen uit 26 landen en we proberen veel verschillende bierstijlen aan bod te laten komen”, klinkt het bij de biervrienden. Het festival vindt plaats in zaal De Kunstvrienden.
Ze zijn toe aan de derde editie. De vorige twee edities vonden plaats op de Kolonie in Merksplas, maar deze keer kiezen ze voor onlangs nog gerenoveerde zaal De Kunstvrienden in Merksplas. “We hebben ruim 80 bieren uit 26 verschillende landen”, vertellen Koen Nijs, Marc Moonen, Koen Broeckx en Niek en Maurits Groen. “Zuid- en Noord-Amerika, Australië of noem maar op. We hebben ook geprobeerd zoveel mogelijk verschillende bierstijlen aan bod te laten komen. IPA en Stout natuurlijk sowieso omdat het momenteel toch de populairste stijlen in de wereld van de microbrouwerijen. Maar net zo goed hebben we minder gekende stijlen als Gose, Berliner Weisse of Hard Seltzer. En onze klassiekers uit België zoals de tripel of witbier verliezen we niet uit het oog. Voor iedereen wat wils. En in elke prijsklasse.”
Kunstwerkjes
De meeste bieren die aangeboden worden zitten in blik, wisselend van grootte. De ene in een klassieke 33 cl, maar er zijn er ook van 44 of 50 centiliter. “Het leuk aan die bierblikken is dat ze ook mooi artwork opleveren”, vertellen de organisatoren. “Veel brouwers proberen ook in hun etiket veel tijd en moeite te steken om er net als hun bier een kunstwerk van te maken.” Tijdens het bierfestival worden de bieren aan tafel geserveerd al dan niet voorzien van de nodige uitleg. “Maar we hebben ook een nieuwe app”, vertellen de organisatoren. “In die app kan je bestellen en betalen, maar je krijgt er ook meteen de hele uitleg per bier bij. Je kan er kiezen op basis van land, maar net zo goed op basis van stijl.”
Voor de kenners/liefhebbers enkele voorbeelden van bieren die op de kaart zullen staan: Dragon’s Milk Reserve (New Holland Brewing - UdeSA - Stout), Dawn Of The Hopheads (Seven Island Brewery - Griekenland - New England IPA), Mooncherry (Klanbarrique - Italië - Sour), IPA Blanche (Les Trois Mousquetaires - Canada - IPA), I’ve Got Friends In The Music Business I & II (Brouwerij Frontaal - Nederland - Stout), Survival (Spartacus Brewing - Brazilë - New England IPA), Sparkle Motion (Narrow Gauge Brewing - USA - Pale Ale), A Period Of Consideration (Cloudwater Brew Co. - Engeland - Wild Ale), Choc-Coconut Porter (Rocky Ridge Brewing - Australië - Porter), Florida Seltzer Strawberry Kiwi (Untitled Art - USA - Hard Seltzer), Redrum (AF Brew - Rusland - IPA).
Praktisch
Het festival vindt plaats op vrijdag 11 maart (15-1 uur), zaterdag 12 maart (13 tot 1 uur) en op zondag 13 maart (13 tot 18 uur). Tickets kunnen online besteld worden via hoppebeerfest.org. In de zaal kunnen kleine snacks besteld worden.
Lees ook:
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
PREMIUM
Weduwnaar (76) die voor 25.000 euro werd opgelicht, krijgt geld terug, bende veroordeeld tot 30 maanden cel: “Ik was volledig van de kaart”
Rijkevorsel -
PREMIUM
Dertig dagen minder wagen in Turnhout: “We verwachten wel extra inspanningen van NMBS”
Stad Turnhout is dit jaar één van de partners van de campagne ’30 dagen minder wagen’. Daarbij is het de bedoeling om in de maand juni zo weinig mogelijk met de auto te rijden. “Het openbaar vervoer is een goed alternatief voor de auto”, zegt schepen van Mobiliteit Marc Boogers (Groen). Daarvoor verwacht hij wel extra inspanningen van NMBS.Turnhout -
TV4
Alles wat je moet weten over de finale van hitreeks ‘Succession’: wie volgt Logan Roy op?
De langverwachte laatste aflevering van het finale seizoen van de Emmy-winnende dramareeks ‘Succession’ is vanaf maandag te zien op Streamz. Wie volgt Logan Roy op? Blijft de relatie tussen Shiv en Tom overeind? En wat gebeurt er met ‘cousin Greg’? We zetten alle belangrijke vragen nog even op een rijtje. -
-
-
PREMIUM
DE PERFECTE MOORD. “Rij maar met ons mee, de bompa komt niet”: Wendy (8) verdwijnt na chirofeestje en wordt vermoord teruggevonden
“Ergens in die kleine gemeente moet er iémand zijn die iéts weet. Dat kan niet anders.” Jan Willems hoopt na veertig jaar nog altijd op een doorbraak in de onopgeloste moord van zijn dochter Wendy (8). Het meisje verdween in april 1983 en werd drie weken later teruggevonden in het water bij een molen in Minderhout, de handen vastgebonden met gele wasdraad. Het onderzoek kreeg een paar bizarre wendingen en zelfs Dutroux kwam ter sprake, maar alle sporen liepen dood. Was het een wraakactie of een mislukte ontvoering? -
Spaargids.be
Deze bank biedt nu tot 2,5 procent rendement op je spaarcenten
Bij heel wat banken wordt er nog getwijfeld om de rentes op spaargeld - flink - te verhogen. Bij Santander Consumer Bank is dat echter niet het geval. Daar verhoogde men gisteren (5 juni) de rente naar ruim 2%. Hiermee is deze Spaanse bank nu dé uitschieter wat betreft spaarrendementen binnen ons land. Spaargids.be overloopt de nieuwe cijfers. -
Mijnenergie
Hoeveel meer betaal je vandaag voor een vast tarief dan vóór de energiecrisis?