650.000 keer bedankt, beste lezers van Het Laatste Nieuws uit Merksplas. Dit waren de verhalen die jullie het meest hebben gelezen uit eigen gemeenten
MerksplasZo'n 650.000 keer werden de verhaaltjes groot en klein over Merksplas door u het afgelopen jaar gelezen. Zoals het boek dat reisleidster Jasmine schreef over haar ervaringen in Egypte na een banaal ongeval. De inval bij een mestverwerkingsbedrijf in Merksplas herinnert iedereen zich vast nog wel net als de ontdekking van het crystalmethlab. Een oprechte dank beste lezers van Het Laatste Nieuws uit Merksplas, 650.000 keer bedankt!
Jasmine Raeymaekers (25) uit Merksplas had haar droomjob gevonden als reisbegeleidster in Egypte. Ze genoot van het leven. Maar plots veroorzaakte ze een banaal ongeval en belandde ze in de zomer van 2019 voor enkele dagen in een Egyptische cel en werd haar leven even een hel. Twee jaar later, begin dit jaar dus, schreef ze er een boek over.
Begin dit jaar geraakte in de gevangenis van Merksplas dan weer vijf cipiers gewond na een aanval door een geïnterneerde. Er was ook het nieuws dat de directie die in 2016 aan het roer stond van de strafinrichting zich moet verantwoorden voor de correctionele rechtbank voor fouten die het gemaakt zou hebben tijdens de grootste gevangenisopstand ooit. Dat gebeurde na een klacht door een ex-gedetineerde.
Afgelopen zomer werd in de Goordijkstraat in Merskplas een labo voor de synthetische drugs methamfetamine – crystal meth – ontmanteld. Het labo was ondergebracht in een kleine stal/schuur op het domein van een grote villa. Labo’s voor crystal meth zijn de laatste jaren in opmars. In februari werd Merksplas ook weer even het hoogtepunt van het nieuws door de inval bij het mestverwerkingsbedrijf Quirynen. Zestien personen werden toen opgepakt, maar niemand werd uiteindelijk aangehouden.
Varkensboer Alexander Vermeulen kwam ook in het nieuws nadat hij de onbekende dief in zijn vleesautomaat kon betrappen. En ook het nieuws van de wolf in de provincie Antwerpen werd zeer veel gelezen door de Spetsers.
Een kleine bloemlezing, want er waren nog veel meer verhalen. Bedankt in elk geval beste lezers van Het Laatste Nieuws uit Hoogstraten, want u hebt een record gebroken. In 2020 hadden we 500.000 lezers. We naderen stilaan de 1 miljoen. Daarvoor gaan we in 2022. Het nieuws bij u brengen, klein en groot.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Gouden Formule 16
Tweestrijd bij Red Bull? Of toch die gouwe ouwe Alonso? Bewijs dat jij dé racekenner bent en registreer je team nu voor de Gouden Formule 1
De eerste twee GP’s van het nieuwe F1-seizoen zitten er intussen al even op. En zo ook de eerste speeldag van de Gouden Formule 1. Betekent dit dat jij te laat bent om jouw droomteam nog in te schrijven? Neen hoor, helemaal niet: ga aan de slag voor de volgende GP in Australië (en de rest van het seizoen) en scoor nog steeds prachtige prijzen. -
PREMIUM
Van carnavalstoet tot grootse Jaarmarkt Kermis: dit zijn onze weekendtips voor de Kempen
Heb je nog geen plannen voor het weekend van 18 en 19 maart? Geen nood, wij lijsten vijf leuke activiteiten in de Kempen voor je op. Met dit weekend onder andere kermissen en een halve marathon. Of liever carnavalsfeer opsnuiven of een rashondententoonstelling meepikken? Het kan allemaal. Waar? Dat ontdek je hieronder! -
TV
STREAMINGTIP. ‘H4Z4RD’: Dimitri Vegas ruilt de beats voor het witte doek
Hij werd wereldberoemd als de helft van dj-duo Dimitri Vegas & Like Mike, maar sinds een tijdje slaat eerstgenoemde z’n vleugels uit. Na enkele kleinere filmrollen draait het in ‘H4Z4RD’ - vanaf nu op Streamz - volledig rond de oudste van de Thivaios-broertjes. -
-
Nog drie bouwteams in de running voor nieuw Cultuurcentrum Baarle aan Loswal
De realisatie van het nieuwe Cultuurcentrum Baarle – vermoedelijk tegen 2026 – komt weer wat dichterbij. Drie bouwteams krijgen nu tot de zomer tijd om hun idee uit te werken waarna dan begin 2024 het winnende ontwerp bekendgemaakt zal worden.Baarle-Hertog -
PREMIUM
RESTOTIP. Bistro Louis in hartje Grobbendonk: “Hier zie je levende kreeften in het aquarium zitten”
Zin in iets nieuws? Stop met zoeken: hier ontdek je welke horecazaak écht het proberen waard is, van koffiebar tot ijsjeszaak en van brasserie tot fine dining. Deze week: Bistro Louis in Grobbendonk. Een sfeervol, kleinschalig restaurant waar kwaliteit de voorrang krijgt. Klanten kunnen ook terecht bij de winterbar die een plekje kreeg op het terras.Grobbendonk -
Baarle-Hertog richt smeekbede aan Baarle-Nassau: “Schrap de besparing van 10 procent op de bibliotheek want dit brengt de werking in het gedrang”
De gemeenteraad van Baarle-Hertog vraagt de collega’s van Baarle-Nassau met aandrang om het budget van de bibliotheek niét met 10 procent terug te schroeven. “Dit is een gezamenlijk project en op deze manier kunnen we de kwaliteit van de dienstverlening niet garanderen”, zegt Jeroen Raeijmaekers (N-VA).Baarle-Hertog -
Livios
“Dit is een maand, waarin de meeste snoeiwerken uitgevoerd mogen worden”: alle tuinklussen in maart op een rijtje gezet
In maart breekt de lente aan. Het is het startsein voor menig hobbytuinier, maar vorstperiodes kunnen flink wat schade aanrichten. Bouwsite Livios vroeg aan tuinexpert Bart Verelst wat je in maart beter wel en niet doet in je tuin.