De Du Chastellei in Merksem.
Volledig scherm
De Du Chastellei in Merksem. © Google Maps

Du Chastellei wordt fietsstraat als proefproject: “Straat krijgt ook verkeersplateaus tegen overdreven snelheid”

MerksemDe Du Chastellei in Merksem wordt door stad Antwerpen als proefproject heringericht als fietsstraat. Daarbij krijgt ze in april nieuwe verkeers- en informatieborden en wegmarkeringen. Om de snelheidsbeperking van 30 km/u af te dwingen, plaatst het district twee verkeersplateaus in de straat. Bij een positieve evaluatie krijgt de fietsstraat een permanent karakter.

  1. Stierf Zoë (33) door een ongelukkige val? Of werd ze geduwd? Speurders ondervragen echtgenoot Joeri op rotsformatie in Ardennen

    Stierf Zoë (33) door een ongelukki­ge val? Of werd ze geduwd? Speurders ondervra­gen echtgenoot Joeri op rotsforma­tie in Ardennen

    De man van Zoë Snoeks (33) uit Mol-Meerhout, die in 2021 om het leven kwam na een val van een rots in de Ardennen, werd vrijdag verhoord op de plek waar ze stierf. Dat bevestigt het Antwerps parket aan onze redactie. Volgens haar echtgenoot Joeri J. gleed Zoë uit tijdens een fotoshoot op Le Hérou in Nadrin in de Ardennen. “Heel even keek ik naar onze twee hondjes. In die tijd was Zoë weg. Zonder een woord of een schreeuw. Ze stond er gewoon niet meer.”
    Meerhout, Mol
  2. De populairste elektrische bedrijfsauto’s op een rij: dit moet je weten over de kosten bij privé en professioneel gebruik
    Jobat

    De populair­ste elektri­sche bedrijfsauto’s op een rij: dit moet je weten over de kosten bij privé en professio­neel gebruik

    Het loon op een fiscaal aantrekkelijke manier spekken gebeurt met extralegale voordelen, zoals maaltijdcheques, een groepsverzekering of een hospitalisatieverzekering. In dat rijtje hoort uiteraard ook de bedrijfswagen thuis. Welke elektrische modellen krijgen daarbij de voorkeur? En hoe zit het precies met de kostenverdeling tussen werkgever en werknemer? Jobat.be biedt een overzicht.
  1. Hoogrendementsglas isoleert tot 12 keer beter dan enkel glas: hoeveel bespaar je op energie door je ramen te vervangen?
    Livios

    Hoogrende­ments­glas isoleert tot 12 keer beter dan enkel glas: hoeveel bespaar je op energie door je ramen te vervangen?

    Willen we de klimaatdoelstellingen halen, zullen we allemaal in actie moeten schieten. Jij kan onder meer je steentje bijdragen door je verouderde woning energiezuinig te renoveren, denk bijvoorbeeld aan het isoleren van je dak of gevel of plaatsen van hoogrendementsglas. Dat is niet alleen goed voor het milieu, maar óók voor je portemonnee. Bouwsite Livios zocht uit hoeveel je kan besparen door je oude ramen te vervangen en welke premies je daarvoor kan aanvragen.
  2. Een niet-ontplofte bom, een kogel door de ruit en twee ‘burgerwachten’ die opgepakt worden: overzicht van een woelige week in het Antwerpse drugsmilieu
    PREMIUM

    Een niet-ontplofte bom, een kogel door de ruit en twee ‘burger­wach­ten’ die opgepakt worden: overzicht van een woelige week in het Antwerpse drugsmili­eu

    De incidenten binnen het drugsmilieu in Borgerhout blijven onverminderd doorgaan. Deze keer is het de familie B. die zich in het oog van de storm bevindt. Vrijdagnacht verijdelde een zogenaamde ‘burgerwacht’ van de familie een aanslag en zondag werd een woonst van de familie beschoten. Of de twee feiten met elkaar gelinkt zijn? Het heeft er alle schijn van.
    Borgerhout
  3. Drillrappers  ‘Go Fast’ riskeren tot 9 jaar cel voor dubbele moordpoging: “Mannen die met politie praten, schiet ik neer”
    PREMIUM

    Drillrap­pers ‘Go Fast’ riskeren tot 9 jaar cel voor dubbele moordpo­ging: “Mannen die met politie praten, schiet ik neer”

    Vier leden van de drillrapgroep Go Fast staan terecht voor de dubbele moordpoging op twee rivaliserende drillrappers. De twee jongemannen werden vanop een scooter neergeschoten maar overleefden de moordpoging. Op het proces vroeg de aanklager straffen tot 9 jaar. De verdediging vroeg de rechters de opruiende rapvideo’s niet te verwarren met de realiteit. “Of dacht u écht dat Bob Marley een politieman neerschoot toen hij zong ‘I shot the sheriff’. Ik denk het niet.”
    Antwerpen