Pius (93) kiest zelf mee welke sollicitant mag werken in ‘zijn’ rusthuis in Lemberge
Merelbeke/Destelbergen/Laarne/NazarethVoortaan zit Pius (93) mee aan tafel bij de sollicitatiegesprekken van het wooncentra in het Merelbeekse Lemberge. De Zorgband Leie en Schelde, met woonzorgcentra in Merelbeke, Destelbergen, Laarne en Nazareth, experimenteert met een nieuw model waarbij bewoners mee beslissen wat er gebeurt in het rusthuis. Dus ook wie er mag komen werken.
De Zorgband Leie en Schelde baseert zich op het Scandinavische ‘Tubbe’ model waarbij bewoners zelf ook bepalen wat er gebeurt in de minimaatschappij die hun woonzorgcentrum is. Van het dagelijkse menu tot de activiteiten en zelfs de aanwervingen en ontslagen van het personeel. “We willen hen stimuleren om zich ook op oudere leeftijd te engageren en wees gerust, die doen maar al te graag hun zegje in het sollicitatieproces”, zegt Githa Praet, directeur van de organisatie.
Pius (93) zetelt in de jury
Bij elke sollicitatiegesprek van een nieuwe medewerker, schuift een bewoner dus mee aan tafel. “Vandaag kijken we in België nog te traditioneel naar ouderenzorg”, zegt kwaliteitscoördinator Marleen Paelinck. “We zien onze bewoners te vaak als zorgbehoevenden die hier wonen omdat ze zorg nodig hebben, terwijl we hen de mogelijkheid zouden moeten bieden om de laatste fase van hun leven zinvol in te vullen en hen taken en verantwoordelijkheden geven.”
Vandaag experimenteert de Zorgband Leie en Schelde met dit principe in het woonzorgcentrum Lemberge. Daar zetelt de 93-jarige Pius voortaan mee in de jury tijdens de selectieprocedure. Onder zijn goedkeurend oog werden intussen al drie zorgkundigen aangenomen die bij de Zorgband Leie en Schelde aan de slag gaan. “We willen deze manier van werken zo snel mogelijk uitbreiden naar al onze woonzorgcentra. Daarom stimuleren we onze medewerkers op de verschillende sites om actief op zoek te gaan naar bewoners die zich willen engageren”, vertelt Marleen Paelinck.
“In Lemberge zijn ze alvast enthousiast: de sollicitanten appreciëren het vernieuwend concept, terwijl Pius zelf helemaal opbloeit dankzij zijn nieuwe taak.” Deze vorm van sollicitatie heeft nog een extra voordeel: dankzij de constante aanwezigheid van Pius als jurylid kan een sollicitatiegesprek erg snel georganiseerd worden, niet onbelangrijk voor een knelpuntberoep.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Livios
Hopen werk op de tuinkalender van juni: "Zeer belangrijk om snoeiafval goed op te ruimen”
-
Braderie Publique onder een stralende zon: meteen veel volk en volle parkings
In Gent is vandaag de massa-braderie met de naam Braderie Publique gestart. Die loopt nog tot en met zondag. Meer dan 50 straten nemen deel.Gent -
PREMIUM
MiramirO klaar voor 5 dagen circus op de Gentse Feesten. “Bij ons zijn kinderen baas”
Altijd een van de meest idyllische plekjes op de Gentse Feesten: De Sint-Baafssite die onder handen wordt genomen door MiramirO. Dat zal dit jaar niet anders zijn. Ze zorgen, zo telden ze zelf na, tussen 14 en 18 juli voor exact 4.955 minuten pure verwondering in 78 voorstellingen uit binnen- en buitenland. Daar zijn ook 9 nieuwe creaties bij die gemaakt werden in de Gentse Circuswerkplaats.Gent -
-
En dan mag je plots paling vangen: Gentse scholieren beleven topdagje aan Watersportbaan
Gent -
Mijntelco
Een iPhone voor 179 euro... mét abonnement: doe je voordeel aan zo'n deal?
Om de zoveel tijd pakken telecomoperatoren ermee uit op hun website: interessant ogende smartphonedeals. De nieuwste smartphone van Apple of Samsung tegen een zeer voordelige prijs, in ruil voor een abonnement bij een provider: het doet heel wat klanten overstag gaan. Maar zijn die deals ook voordelig? En zo nee, zijn er dan totaal geen zaakjes te doen? Mijntelco.be pluist het uit. -
NET OPEN. Broers Hasan en Ahmet openen Turks-Grieks restaurant in Mariakerke: “Van lamsbrochette tot moussaka”
Ben je fan van de Turkse of de Griekse keuken? Dan ben je in Galata, het nieuwe restaurant van Hasan en Ahmet Zambur in Mariakerke, aan het juiste adres. De broers serveren een mix van Turkse en Griekse specialiteiten.Gent -
Mijnenergie
Tijdens je vakantie thuis niets verbruiken, maar toch betalen: dit kan je eraan doen