Terreinen achter Sportschuur zijn kankergezwel van de gemeente. “Maar daar komt verandering in”
WolvertemDe terreinen rondom de Sportschuur worden grondig onder handen genomen met een budget van 250.000 euro. Hoe ze er in de toekomst zullen uitzien? Dat is nog een vraagteken, want dat mogen buren en gebruikers mee beslissen in het participatieproject dat ze opstarten. “De terreinen zijn volledig afgeleefd en aftands”, klinkt het bij zowel burgemeester Gerda Van den Brande (N-VA) als bij schepenen Jonathan De Valck (N-VA) en Roel Anciaux (Samen Anders).
Delen per e-mail
Afgelopen gemeenteraad werd het bestek goedgekeurd en de ontwerper aangesteld. “De volgende stap is om een participatieproces op poten te zetten”, zegt De Valck. “Het is de bedoeling dat de buurt en vooral de gebruikers van de terreinen mee bepalen hoe het stuk grond tussen dansstudio Gym & Dans en de beek er vanaf 2023 zal uitzien”, spring Anciaux bij.
Voor de vernieuwing van het terrein, dat makkelijk een halve hectare groot is, voorzien ze een budget van 250.000 euro. Momenteel gaat het over een voetbalplein op gras en een multifunctioneel plein, waar basketbalringen op staan en waar het gras door het gescheurde asfalt komt piepen. “Het onderhoud ligt hier al acht jaar stil”, zegt De Valck. “Sinds de bouw van het complex waar Gym & Dans zit, werd het terrein aan haar lot over gelaten.” Hoewel het terrein er proper bij ligt en de vuilbakjes er opgeruimd bij staan, zie je duidelijk dat de tijd hier heeft stil gestaan. Daar zijn de hekken rondom het voetbalveld getuige van. Het is te zeggen, die die er nog staan. Her en der ontbreekt de afspanning. De verlichting moet sowieso neergehaald worden, want ze zijn al jaren niet meer conform en werken niet meer. Het trainershok is gewoon doorgerot. De basketbalring staat blijkbaar al jaren de verkeerde richting op en de toplaag van het verharde plein is zodanig afgesleten en gescheurd dat het gras en onkruid er vrolijk doorgroeien. “Het is zowat het kankergezwel van de gemeente”, zucht Anciaux.
Wat zal het dan worden?
Dat is een open vraag die door de schepenen onbeantwoord blijft. Dat kan echt van alles zijn. Van een atletiekpiste, tot speeltuigen, een multifunctioneel sportplein, hondenlosloopweide, noem maar op. Alle ideeën zijn welkom. Momenteel fungeert het plein nog steeds als voetbalveld voor recreanten en is het een trage weg tussen twee wijken. Die functie zou het toch moeten kunnen blijven vervullen. Er is nog veel tijd voor het opwerpen van suggesties alvorens de ontwerper aan de slag kan.
“Het ontwerp en de start van de werken zullen voor begin 2022 zijn”, gokt burgemeester Van den Brande. In 2023 zouden de nieuwe sportterreinen dan in gebruik genomen kunnen worden.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Sparen Gratis renovatiekrediet voor ingrijpende ‘groene’ verbouwingen: dit zijn de voorwaarden en alternatieven
Tegen 2050 zouden bijna alle woningen in Vlaanderen energiezuinig moeten zijn, maar dan moet wel eerst ongeveer 95 procent nog gerenoveerd worden. Om al die groene verbouwingen te stimuleren, geeft de Vlaamse overheid vanaf dit jaar een renteloze lening voor energierenovaties. Spaargids.be bekijkt de (soms strenge) voorwaarden én de alternatieven. -
PREMIUM
Vlaamse rand Van Skyhall op luchthaven tot feestzaal: hier kan u terecht voor het coronavaccin in onze regio
In sommige eerstelijnszones had het wat voeten in de aarde om de geschikte locatie te vinden, maar ondertussen is het duidelijk waar u de komende weken en maanden terechtkan voor het coronavaccin. Van de indrukwekkende SkyHall op de luchthaven van Zaventem tot een feestzaal: wij zetten alles even op een rijtje. -
Londerzeel, Meise Man valt ex en nieuwe vriend lastig in centrum Meise: 1 jaar met uitstel gevorderd
Een 57-jarige man uit Meise riskeert 1 jaar cel met probatie-uitstel voor het belagen van zijn ex. Tot drie maal toe was hij betrokken bij een incident waarbij hij zijn ex verbaal en/of fysiek lastigviel. -
-
Vilvoorde, Grimbergen Zomerkampen The Hedge al half volzet
De natuurkampen van The Hedge kennen een groot succes. Ondanks dat de kampen pas in juli en augustus 2021 plaatsvinden zijn al de helft van de plekken bezet. -
Meise, Londerzeel Windmolen in Meise wordt niet met applaus onthaald door Londerzeel
De plannen van windmolenontwikkelaar Storm om een windmolen op de terreinen van Sarens langs de A12 te plaatsen, schieten in het verkeerde keelgat bij de gemeente Londerzeel. -
Grimbergen Duwtje in de rug voor nieuwbouwplannen Eigen Thuis: “We willen deze primeur voor Grimbergen steunen”
Vernieuwing schenkt een cheque van 500 euro aan Eigen Thuis, als duwtje in de rug voor het grote nieuwbouwproject dat voor de deur staat. -
Sparen Na de tariefverhogingen bij sommige banken: hoe gemakkelijk is het om over te stappen?
KBC kondigde begin deze maand al aan dat ze een aantal van haar tarieven fors optrekt. Ook bij andere banken zijn er belangrijke wijzigingen. Maar wat als u daar als klant niet mee akkoord gaat? Kan u dan gemakkelijk overstappen en is daar ook een kostprijs aan verbonden? Spaargids.be belicht de werking van de (gratis) bankoverstapdienst.