Van Gerwen kruipt door het oog van de naald: Cullen tekent voor record, maar mist daarna twee matchdarts tegen nummer één van de wereld
WK DartsMichael van Gerwen is door het oog van de naald gekropen op het WK darts. De Nederlandse nummer één won zijn vierde ronde van Joe Cullen (PDC-16), al had die laatste wel twee matchdarts. In de kwartfinale wacht Van Gerwen mogelijk Dimitri Van den Bergh.
Delen per e-mail
Cullen gooide de wedstrijd van zijn leven, met maar liefst 19 scores van 180. Dat was een record in een wedstrijd in de vierde ronde op een WK. De als zestiende geplaatste Engelsman kreeg twee keer de kans om de wedstrijd uit te gooien, maar tot opluchting van Van Gerwen miste de Brit.
Van Gerwen gooide niet zo goed als in zijn gewonnen partijen van afgelopen week tegen de Schot Ryan Murray (3-1) en Engelsman Ricky Evans (4-0), maar hij wierp nog altijd een gemiddelde van ruim boven de 100. De drievoudig wereldkampioen miste wel op cruciale momenten.
Van Gerwen verloor de eerste set omdat hij een pijl op dubbel acht niet vond. De Brabander kwam met 3-1 achter nadat hij er niet in was geslaagd om de vierde set met dubbel 20 uit te gooien. Van Gerwen wankelde, maar knokte zich naar een 3-3 stand in sets.
Bij 2-2 in legs in de beslissende set werd de spanning Cullen te veel. Plotseling leek hij te beseffen dat het nu moest gebeuren. De Engelsman bezweek onder die druk in de beslissende leg. Van Gerwen was er snel bij om de wedstrijd toch nog in zijn voordeel te beslissen. De Nederlander stoot door naar de kwartfinales en daar wacht mogelijk Dimitri Van den Bergh, als die morgen zijn vierde ronde wint van Dave Chisnall.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Salaris
Zoveel verdien je in de meest hardnekkige knelpuntberoepen
Van schoonmaker tot ICT-ontwikkelaar: het lijstje met zware knelpuntberoepen oogt divers. En dat geldt ook voor de lonen. Jobat.be ging na wat je verdient in 7 van de meest hardnekkige knelpuntjobs. -
Golf
Prominenten leven mee met Tiger Woods na ongeval: “We bidden voor hem”
Topgolfer Justin Thomas en tal van prominenten leven mee met Tiger Woods. De Amerikaanse golflegende werd dinsdag opgenomen in het ziekenhuis na een ongeval met zijn auto. De verwondingen zouden niet levensbedreigend zijn, melden diverse bronnen in de Verenigde Staten. -
PREMIUMPaardensport
Paniek in de Belgische en internationale ruitersport door dodelijk virus bij paarden: “Dit is een regelrechte ramp voor onze sport”
-
-
NBA
Denver verkoopt Milwaukee tik in NBA, Phoenix wint kraker tegen Lakers
Denver heeft Milwaukee in de NBA een stevige tik verkocht. De Nuggets haalden het onder leiding van een sterke Nikola Jokic met 128-97. Phoenix won dan weer met 114-104 op bezoek bij de LA Lakers -
Sparen
Hoe financiert u best uw verbouwingen?
Hebt u tijdens de coronaperiode ook ineens beslist om uw huis te verbouwen? Of realiseert u zich dat er nog werk aan de winkel is om uw huis energiezuinig te krijgen? De vraag is dan hoe u die werken wil financieren: met een hypotheeklening, een renovatielening of een groene lening? Spaargids.be legt uit dat elke kredietvorm zijn voor- en nadelen heeft. -
Atletiek1
Belgische bond toont zich van soepelste kant en delibereert liefst 14 atleten voor EK atletiek indoor
Belgian Athletics heeft zich bijzonder soepel opgesteld in zijn selectie voor het EK indooratletiek in het Poolse Torun van 5 tot 7 maart. Er zijn liefst veertien atleten gedelibereerd. De ploeg bestaat zo uit 32 atleten, de grootste Belgische selectie ooit. -
Belgian Lions blijven 37e op wereldranglijst
De Belgian Lions blijven op de 37e plaats staan in de nieuwe wereldranglijst van de FIBA, de internationale basketfederatie. Het klassement werd dinsdag aangepast na de in februari gespeelde kwalificatieduels voor de continentale bekers.
8 reacties
Jan Jansen
Alex Van Steenpaal
Nolle Verdonck
Peter Van Endert
Francis Smet