Valéry Demory na jaar al ontslagen als bondscoach van de Belgian Cats: "Te grote problemen op communicatief vlak”
Meer sportValéry Demory is niet langer bondscoach van de Belgian Cats. De 59-jarige Fransman nam in oktober vorig jaar over van Philip Mestdagh als bondscoach. Onder zijn leiding haalden de Belgische vrouwen de kwartfinales op het voorbije WK in het Australische Sydney.
“Op communicatief vlak waren er te grote problemen, dewelke hebben geleid tot deze beslissing”, zei Koen Umans, de algemeen manager van de Cats, in een reactie. “Het is een beslissing waar je niet licht over gaat. Na grondige interne evaluatie en beraadslaging, kwamen we toch tot de conclusie dat we op deze manier niet verder kunnen. Coach Demory blijkt nu toch niet de perfecte match te zijn voor onze ploeg. Duidelijke communicatie is een van de kernwaarden in onze organisatie. In het kader van de komende kwalificatiecampagne voor het EK in 2023 wilden we snel beslissen. De zoektocht naar geschikte vervanging is reeds opgestart en we hopen zo snel mogelijk met nieuws te komen. Wij willen coach Demory bedanken voor het geleverde werk en we wensen hem een succesvolle toekomst toe.” Demory is op clubniveau ook nog coach van de Franse eersteklasser Lattes Montpellier.
De Belgian Cats spelen volgende maand twee kwalificatieduels op weg naar het EK van 2023, op 24 november tegen Noord-Macedonië en op 27 november tegen Bosnië. Beide wedstrijden worden in Leuven gespeeld.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Spaargids.be
Gegarandeerde rente op lange termijn: wat zijn de voor- en nadelen van obligaties en termijnrekeningen?
Nu de rentevoeten behoorlijk gestegen zijn, tonen steeds meer mensen - die hun geld voor langere tijd kunnen missen - weer interesse in obligaties en termijnrekeningen. Spaargids.be legt (toekomstige) beleggers uit waarop ze moeten letten bij deze overweging. -
Volleybal
VDK Gent kansloos tegen Budowlani Lódz
Het was niet de avond van VDK Gent. Daarvoor was de Poolse subtopper uit Lódz - met de Belgische middenspeelster Sobolska - in alle spelonderdelen te sterk. Na 7-10 in de openingsset werden de Gentse middenaanvalsters, normaal toch een sterk punt van de Belgische kampioenen, vastgezet. Coach Morand trachtte met wissels het tempo uit de wedstrijd te halen. Tevergeefs. In de tweede set kreeg sterkhouder Janssens op 18-22 een bal tegen het achterhoofd. Het moment waarop de thuisploeg schuchtere pogingen deed om terug te keren werd daardoor abrupt afgebroken. In de laatste set bleven de receptieproblemen zich opstapelen en vanuit de tegenaanval lukte er bij VDK ook maar weinig. De coach van de Poolse ploeg liet zelfs zijn reservespeelsters opdraven en kon het zich permitteren om zijn best scorende speelsters te vervangen. (WVM) -
58
België na shoot-outs tegen Nederland naar finale WK hockey, doelman Vanasch opnieuw dé held: “We staan er soms zelf van te kijken wat hij allemaal doet”
Niets kan de Red Lions stoppen! Ook niet een eerste helft waarin ze wat verloren liepen tegen Oranje. Onze hockeymannen knokten twee keer terug en toonden zich, net als een goede vier jaar geleden in de WK-finale, het koelbloedigst in de shoot-outs. “Een lastige situatie keren is ook een kwaliteit”, aldus Loïck Luypaert. De finale is zondag tegen Duitsland (14u30). -
-
PREMIUMEK KUNSTSCHAATSEN30
Pijnlijke relatiebreuk en slechte trainingen speelden Loena Hendrickx parten en kostten haar goud: “Ik heb erg diep gezeten”
Geen goud, wel zilver. Dat is de medaille die Loena Hendrickx vanavond in haar koffer steekt. En waar de 23-jarige kunstschaatster zich intussen ook wel mee kan verzoenen, want tot drie dagen voor het EK leken haar trainingen nergens naar, zegt ze openhartig. “Ik lag véél op mijn kont op het ijs. Ik heb afgezien, veel traantjes gelaten.” Daar stak haar recente relatiebreuk ook voor veel tussen. -
Volleybal
Laatste Belgische vrouwenploeg uitgeschakeld in de CEV competities. CSM Lugoj - Asterix Avo 3-1
Het Europees sprookje van Asterix Avo is voorbij. In het Roemeense Lugoj begon de ploeg uit Beveren met volle moed aan de strijd voor een plaats in de halve finale van de CEV Challenge Cup. Maar op het einde van de volgende sets werden telkens de Beverse receptiefouten afgestraft. In een propvolle zaal ging Asterix Avo op de belangrijke momenten onderuit. Het laatste punt werd - niet toevallig - gescoord door de Ruban, de topaanvalster uit Azerbeidzjan. De Belgische bezoekers met Nova Marring - goed voor 25 punten - konden uiteindelijk de nederlaag niet verhinderen. “In opslag en receptie was Lugoj beter”, luidt de conclusie van coach Vansnick. “We zijn op onze waarde geklopt. Nu wringt het even want we hadden het gevoel dat er meer inzat. Ik denk aan de eerste set vorige week of aan de tweede set hier in Roemenië. Zij waren niet zo veel sterker, maar Lugoj toonde wel meer maturiteit. Als jongste team in alle Europese competities hebben we een parcours afgelegd waarop we fier mogen zijn.” (WVM) -
Independer
Een eerste stek met je lief: met deze zes tips stel je jezelf én je huurwoning helemaal veilig
Wanneer je als koppel voor de eerste keer gaat samenwonen, mag je enkele belangrijke administratieve/legale zaken niet vergeten. Dat begint al voor je je huurcontract ondertekent. Met dit stappenplan van Independer.be zie je niets over het hoofd en zit je niet met problemen achteraf. -
2
Met de steun van haar nieuwe vriend: Nina Derwael laat olympische ringen met speciale twist tatoeëren
Nina Derwael kroonde zich op 1 augustus 2021 tot olympisch kampioene op de brug met ongelijke leggers. En nu, anderhalf jaar later, liet ze die gouden medaille vereeuwigen met een tattoo. Daarbij kreeg ze steun van haar nieuwe vriend Thibau Dierickx.
4 reacties
Resterende karakters 500
Log in en reageereric verbruggen
dany tavernier
christian van eetvelde
Jos Van Doorslaer