Red Panthers nu wel efficiënt op strafcorner: 3-0 tegen Japan en met vertrouwen naar Amstelveen
WK HockeyDe Belgische hockeyvrouwen hebben de poulefase op het WK in Terrassa afgesloten met een duidelijke 3-0-zege tegen Japan. De drie doelpunten vielen op strafcorner. De Red Panthers pakken morgenochtend de koffers en trekken voor de cross-over naar Amstelveen voor een duel tegen Chili. Bij winst volgt drie dagen later een kwartfinale tegen Nederland.
Een dag na de ontgoochelende nederlaag tegen Australië moesten de Red Panthers op het WK in Terrassa opnieuw aan de bak in de laatste poulematch tegen Aziatisch kampioen Japan.
Net als in de matchen tegen Zuid-Afrika en Australië waren onze hockeyvrouwen tegen Japan opnieuw de dominante ploeg. De eerste kansen kwamen er bij de start van het tweede kwart. Nadat Ambre Ballenghien alleen voor de Japanse doelvrouw niet kon afronden en Louise Versavel een deviatie gestopt zag, was het Stephanie Vanden Borre die in 24ste minuut bij een tweede Belgische strafcorner de score opende (1-0). Een doelpunt dat deugd deed na de gemiste kansen van de voorbije dagen.
De strafcorners die in de wedstrijden tegen Zuid-Afrika en Australië het probleem vormden gingen er deze keer wel in. In het derde kwart was het voor de Panthers twee keer prijs op pc. Eerst opnieuw via Vanden Borre – meteen haar vierde doelpunt van het toernooi – en even later via Ambre Ballenghien.
“Uiteraard was de ontgoocheling dinsdagavond groot na de nederlaag tegen Australië”, aldus Barbara Nelen. “We maakten echter snel de switch en legden de focus op de match tegen Japan. Het toernooi is immers niet gedaan. Vandaag hebben we getoond dat we uitstekend kunnen hockeyen. Dat we drie keer scoren op strafcorner is inderdaad uitstekend voor het vertrouwen.”
De Red Panthers eindigen dus tweede in hun groep en spelen zaterdag in Amstelveen in de cross-over (de achtste finale) tegen Chili. Een wedstrijd die absoluut moet gewonnen worden. Chili staat pas vijftiende op de wereldranglijst, maar eindigde wel derde in poule A na winst tegen Ierland, de finalist van het WK 2018. Een overwinning tegen Chili brengt de speelsters van coach Raoul Ehren voor het eerst sedert 1981 bij de beste acht op een WK. De medaillekansen krijgen met deze tweede plaats wel een flinke knauw. In kwartfinale botsen de Panthers immers op torenhoog favoriet Nederland. Oranje staat nummer één op de wereldranglijst, won de vorige twee WK’s en werd vorig jaar ook olympisch kampioen. Bovendien spelen ze de kwartfinale in het eigen volgepropte Wagener Stadion in Amstelveen. Als uitdaging voor onze hockeyvrouwen kan dat tellen.
“Neen, het idee om vandaag te verliezen en zo Nederland te vermijden kwam nooit in onze gedachten”, zegt Nelen. “We willen hier elke match beter worden en altijd winnen. We wonnen twee van onze drie matchen op een WK en hebben met een match tegen Chili voor de boeg uitzicht op de kwartfinale. Tegen Chili, dat een allereerste WK speelt, zijn we zeker favoriet. Toch moeten we oppassen, want die meisjes hockeyen met enorm veel passie.”
De Red Panthers begonnen met Elena Sotgiu, Hélène Brasseur, Lien Hillewaert, Emma Puvrez, Stephanie Vanden Borre, Judith Vandermeiren, Barbara Nelen, Michelle Struijk, Charlotte Englebert, France De Mot en Ambre Ballenghien. Daarna volgden: Aisling D’Hooghe, Lucie Breyne, Pauline Leclef, Alix Gerniers, Alexia ’t Serstevens, Louise Versavel en Justine Rasir.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Formule E48
“Het beste gevoel ooit”: Stoffel Vandoorne kroont zich tot wereldkampioen Formule E
Gisteren lukte het nog niet, vandaag wel. Stoffel Vandoorne (Mercedes) is de nieuwe wereldkampioen Formule E. Op het circuit van Seoul (Zuid-Korea) stelde onze landgenoot met een tweede plaats de eindzege veilig. Zijn Nieuw-Zeelandse concurrent Mitch Evans werd pas zevende. Vandoorne won dit seizoen maar één ePrix - wel de meest prestigieuze in Monaco - maar toonde zich bijzonder regelmatig. Amper één keer finishte hij buiten de top tien (11e in Mexico). Acht keer stond de West-Vlaming op het podium. -
Is jouw handtas ook een rommeltje? Met deze 4 handige tips schep je orde in de chaos
Je portefeuille, smartphone, bril, notitieboekje, flesje water, make-up … Je zou kunnen zeggen dat je handtas een mini-supermarkt is. Helaas wordt het daarom ook al snel een rommeltje. Tijd voor orde in de chaos? Wij helpen jou een handje op de goede, en vooral georganiseerde, weg. -
PREMIUMFormule 1
ONS RAPPORT. “Knoeier” krijgt 3 op 10 van onze F1-watcher, mooie punten voor Verstappen én Leclerc: “Hij kon winnen, maar rijdt natuurlijk voor Ferrari...”
-
-
Spaargids.be
Wat betekent een afkoelende woningmarkt voor wie vandaag wilt kopen? "Snel beslissen is nog altijd aan de orde"
Volgens de vastgoedbarometer van de federatie van notarissen (Fednot) zijn er in de eerste helft van dit jaar 2% minder woningen verkocht dan in dezelfde periode vorig jaar. Wat brengt die lichte afkoeling van de woningmarkt met zich mee? Zijn er minder biedingen en bezichtigingen? Is dit nu het goede moment om te kopen? Spaargids.be geeft advies. -
Basketbal4
The American Dream: 18-jarige internet-ster met één arm gaat vol voor een carrière in de NBA
Hansel Enmanuel Donato Domínguez: 18 jaar, opgegroeid in de Dominicaanse Republiek en als kind zijn linkerarm verloren. Ondanks die tegenslag verbond Enmanuel zich deze week aan Northwestern State, een team dat uitkomt het allerhoogste niveau van het universiteitsbasketbal. Al is dat nog maar het begin. Enmanuel wil de eerste speler worden die met een ernstige beperking in de NBA speelt. The American Dream. -
5
Basketbalvedette Griner, al sinds februari in Russische cel, dubbel geboeid en in kooi in rechtbank: “Had niet intentie drugs te smokkelen”
De Amerikaanse basketbalvedette Brittney Griner heeft woensdag tijdens haar proces gezegd dat ze niet de intentie had drugs Rusland binnen te smokkelen. -
Spaargids.be
Waar vind je nog een gratis zichtrekening? De mogelijkheden en hun kleine lettertjes op een rij
Bankieren is de voorbije jaren stelselmatig duurder geworden. Toch zijn er nog altijd mogelijkheden te vinden om gratis te bankieren, al staat er bij de zogenaamde gratis zichtrekeningen vaak een sterretje met beperkingen waarmee je rekening moet houden. Spaargids.be trekt na wat je moet weten.
0 reacties
Resterende karakters 500
Log in en reageer