IOC erkent verkiezing van zoon Lukashenko aan top van Wit-Russisch comité niet
Meer sportHet Internationaal Olympisch Comité (IOC) behoudt de sancties tegen het olympisch comité van Wit-Rusland. De verkiezing vorige maand van de zoon van de omstreden Wit-Russische president Alexander Lukashenko tot nieuwe voorzitter valt bij het IOC niet in goede aarde.
Delen per e-mail
Eind vorig jaar had het IOC Lukashenko en zijn zoon Viktor uitgesloten van alle olympische activiteiten, inclusief het bijwonen van de Spelen in Tokio. Daarnaast werden onder meer de betalingen aan het Wit-Russisch olympisch comité bevroren.
Lukashenko had die beslissing van het IOC bekritiseerd maar kreeg ook vanuit eigen land felle kritiek van meerdere sporters, onder wie olympische medaillewinnaars. Zij klaagden het geweld en de politieke vervolging onder Lukashenko aan. Die legde zijn critici dan weer gevangenis- of geldstraffen op.
Alexander Lukashenko leidde het nationaal olympisch comité sinds 1997. Eind vorige maand werd zijn zoon Viktor verkozen als zijn opvolger.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Meer sport9
Klap voor Stoffel Vandoorne: vanop pole gestart, maar race eindigt in de muur
-
Deze animatiefilms voor jong én oud moet je streamen
Wekelijks schuimt onze redactie de verschillende streamingplatformen af, op zoek naar de beste films, series en docu’s. Deze week zetten we enkele topfilms voor de hele familie in de kijker: een spannende verfilming van Kuifje op Streamz, een mythisch wolvensprookje op Apple TV of een geanimeerde Spider-Man op Netflix. Sluit de verlengde paasvakantie gezellig af voor de buis! -
Darts7
Zijn manager vloekt op zijn manier van tellen, maar ‘Special One’ gooide wel ninedarter: opvallende De Sousa klopt Van den Bergh
Tellen is nog een werkpunt, maar José de Sousa zit in de vorm van zijn leven. De 47-jarige Portugees gooide donderdag nog een ninedarter in de Premier League Darts. Vanavond haalde hij het van Dimitri Van den Bergh. Wie is de Portugees die onze landgenoot verraste? Een portret. -
-
PREMIUMOlympische Spelen63
INTERVIEW. Nina Derwael hoopt op snelle vaccinatie olympiërs: “Ik heb me op reservelijst gezet”
-
Sparen
Is het einde van goedkope woonleningen nabij?
Voor het eerst sinds lang stijgt de langetermijnrente opnieuw. Goed nieuws voor de economie, maar het betekent ook dat dat er misschien een einde komt aan de historisch lage rentevoeten op woonleningen. Spaargids.be belicht de kwestie. -
Basketbal
Frisse wind: Kangoeroes Mechelen kiest voor Kristof Michiels (37) als nieuwe coach
De kogel is door de kerk. Kangoeroes heeft voor volgend seizoen Kristof Michiels (37) aangesteld als opvolger voor Paul Vervaeck. Met Michiels kiest Mechelen voor een jonge, ambitieuze coach. Hij ondertekende een tweejarig contract met optie voor een extra seizoen. -
Pensioen
Wel pensioenleeftijd, maar geen zin om te stoppen met werken? Dit moet je weten
Rondkomen van je pensioen? Voor veel mensen zal het verre van evident zijn. Daarnaast heeft ook niet iedereen zin om op pensioenleeftijd meteen te stoppen met werken. Als je nog wil blijven werken, zijn er wel enkele belangrijke spelregels om in acht te nemen. Jobat.be somt ze op.
3 reacties
niki peeters
Robert Henneman
Jonathan Loterman