Dimitri Van den Bergh walst over 66-jarige Lim en zet kandidatuur op titel WK darts kracht bij: “Ga zeker niet zweven”
WK DartsEen klasse te sterk, Dimitri Van den Bergh. In zijn eerste horde - de tweede ronde - op het WK darts maakte onze 26-jarige landgenoot korte metten met de veertig jaar oudere Paul Lim. De als negende geplaatste Van den Bergh haalde het - mét brace rond de knie - na een sterke prestatie met 3-0-cijfers. ‘Dancing Dimi’ zet zijn kandidatuur op de wereldtitel kracht bij. “Vandaag heb ik getoond tot wat ik in staat ben”, aldus Van den Bergh in een eerste reactie.
Delen per e-mail
Dansen, dat deed Dimitri Van den Bergh van begin tot eind tegen ervaren rot Paul Lim (66). Van den Bergh deed in zijn eerste wedstrijd zijn bijnaam alle eer aan. Lim - maker van de allereerste ‘ninedarter’ in de geschiedenis - kon Van den Bergh op geen enkel moment in de problemen brengen. Zelfs met brace rond het steunbeen - naar verluidt opgelopen in een pretpark - veegde Van den Bergh de vloer aan met Paul Lim.
Dat Van den Bergh een maatje te groot was voor Lim, werd al in de eerste leg duidelijk. Onze landgenoot scoorde meteen twee 180's. Van den Bergh hield Lim in een wurggreep en liet die de hele eerste set niet meer los. Haast in een recordtempo stond het 1-0. In set twee nam Van den Bergh wat gas terug, hij gunde Lim zelfs de eerste leg. Net op het moment dat Lim dacht de spanning er in de tweede set écht in te kunnen brengen, checkte Van den Bergh in de derde leg uit in de bullseye. Om vervolgens de winnende leg vanuit een onmogelijke hoek in D16 te pakken. Lim boog letterlijk het hoofd bij zoveel suprematie. Ook in set drie ging pletwals Van den Bergh vrolijk door. De derde matchpijl was de goede. Zijn gemiddelde cijfers logen er niet om: 105,61. Aangevuld met zes maximumscores. Verbluffend.
In een eerste reactie achteraf zagen we een gelukkige, maar ook nuchtere Van den Bergh. “Vandaag heb ik getoond waartoe ik in staat ben. Je mag Paul Lim geen enkele kans geven en dat heb ik ook niet gedaan. Ik ben zo trots op deze prestatie.” Wie hem naar dit hoge niveau tilt? Eén specifiek persoon. “Afgelopen zomer vielen alle puzzelstukjes in elkaar dankzij mijn winst in een PDC major final én de steun van mijn vriendin. Daar pluk ik nu de vruchten van. Maar ik ga niet zweven. Ik zal geen grootse uitspraken doen. Ik wil gewoon op deze manier verder blijven doen.”
In de derde ronde komt Van den Bergh mogelijk een Nederlander tegen: Jermaine Wattimena. Geen onbekende, want Van den Bergh traint op dit WK met onder meer Kim Huybrechts én Wattimena in hetzelfde hotel. Maar schrik? Dat heeft ‘Dancing Dimi’ amper. Met dit niveau is hij méér dan een schaduwfavoriet.
De eerste 180 van Van den Bergh
Van den Bergh gooit uit in de bull
Van den Bergh wint tweede set
Van den Bergh wint derde set en stoot door
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Multimedia Vinyl is weer helemaal in: hierop moet je letten als je een platenspeler koopt
Na de komst van de cd was vinyl een tijdlang helemaal afgeschreven, maar intussen zijn platen - zélfs in streamingtijden - aan een serieuze comeback bezig. Onze techredacteur somt op waar je op moet letten als je een nieuwe platenspeler wil kopen en tipt meteen zijn drie aanraders van het moment. -
NBA NBA-wedstrijd tussen Indiana en Phoenix uitgesteld door groot aantal coronagevallen
Het duel tussen de Indiana Pacers en de Phoenix Suns, dat komende zaterdag gepland stond, is de volgende wedstrijd in de NBA die uitgesteld wordt. Dat maakte de basketballiga bekend. Bij de Suns zijn er te veel coronagevallen. -
EK schaatsen Bart Swings eindigt als zesde op EK schaatsen allround, goud is voor Nederlander Patrick Roest
Twee keer in zijn schaatsloopbaan die inmiddels een heel decennium omvat, mocht Bart Swings na een Europees kampioenschap allround het podium betreden. Een keer als tweede (in 2017) en een keer als derde (in 2016). In het bijzondere door corona beheerste voorolympisch seizoen leek het met Swings beter te gaan dan ooit. Maar in de eindstand van het EK van dit weekend in Heerenveen was de beste Belgische schaatser pas zesde. -
-
Solliciteren Nieuwe job zoeken? Pas op voor deze 'typische' fouten
Als je het aan rekruteerders vraagt, dan vinden veel mensen het blijkbaar nog steeds moeilijk om een goed cv af te leveren. Jammer, want het is je belangrijkste visitekaartje om ergens een voet tussen de deur te krijgen. Jobat.be somt op welke klassieke ‘fouten’ je beter vermijdt. -
Basketbal Geblesseerde Allemand geeft forfait voor twee EK-kwalificatiematchen in februari
Julie Allemand (24) zal begin februari niet aantreden in de twee laatste kwalificatiematchen van de Belgian Cats voor het komende EK basketbal voor vrouwenteams. De Luikse spelmaakster heeft een spierblessure aan de adductoren opgelopen en is minstens drie weken out. -
Jobs Sportief aangelegd? In deze jobs zit je zelden op een stoel
Voor sommige sportievelingen is een hele dag op een stoel moeten zitten de grootste gruwel die ze kunnen bedenken. Wil jij ook liever een job waarin je veel kan wandelen, lopen, fietsen of bewegen? Jobat.be ging op zoek naar enkele jobs die ook goed zijn voor je conditie. -
Judo “Goud is altijd het doel”: judoka Matthias Casse op Masters in Doha aan eerste competitie in 2021 toe
Zo’n kleine twee maanden na het EK judo in Praag, maakt Matthias Casse zich op om weer in competitie uit te komen. Op de Masters in Doha verdedigt de 23-jarige Antwerpenaar dinsdag zijn titel in de categorie tot 81 kilo. “Goud is altijd het doel en dat is nu niet anders, maar dit jaar telt er maar één competitie: de Olympische Spelen.”
4 reacties
thor jordant
Nele Schepers
pierre bonte
roger Debruijne