An-Sophie Mestach en Astrid Dierckx tussen de wereldtop op Circus Brussels Padel Open: “Neen, we maken ons geen illusies”
Meer sportTijdens de ‘Belgian Day’ op woensdag 4 mei krijgt het duo An-Sophie Mestach en Astrid Dierckx dankzij een wildcard de kans om zich in de Brusselse Gare Maritime te meten met de absolute wereldtop in het padel. “Aantreden op de hoofdtabel van een toernooi om de World Padel Tour wordt een geweldige ervaring”, klinkt het bij het enthousiaste duo.
An-Sophie Mestach (28) en Astrid Dierckx (34) vormen intussen twee jaar een vast duo op de Belgische padelcourts. In ons land behoren ze tot het kringetje topspeelsters. Een goede maand geleden schreven ze op de Hangar Padel Club in Beveren nog een toernooi om de Lotto Belgian Padel Tour op hun naam. Dierckx is eerder een allround sporter. Naast tennis, speelde ze onder meer korfbal en ze werkte ook enkele toernooien op het internationale beachtenniscircuit af. Mestach stond aan de top in het tennis. In 2011 won ze de Australian Open bij de junioren – ze werd dat jaar ook nummer één op de wereldranglijst bij de junioren – en in 2015 bereikte ze met een 98ste plaats haar hoogste ranking op de WTA-lijst. Nadat ze het twee jaar geleden tegen elkaar opnamen in een wedstrijd dubbel gemengd, besloten ze om een vast padelduo te vormen.
“Het klikt geweldig”, zegt de Oost-Vlaamse Mestach. “We hebben zowat dezelfde mentaliteit, we communiceren goed op het terrein en we vitten niet op elkaar. In de eerste plaats willen we ons goed amuseren, maar door onder meer selecties voor het EK en WK is het allemaal wel een tikkeltje serieuzer geworden. Het ging voor ons in ieder geval allemaal sneller dan verwacht. De kwaliteiten van Astrid ? Ze leest het spel zeer goed en staat daardoor altijd op de juiste plaats.”
Dat Dierckx tevreden is met Mestach als partner hoeft geen betoog. “Het balgevoel van An-Sophie is geweldig”, aldus de Antwerpse. “Ze speelt agressief en ze beschikt over een fameuze powersmash. In padel bij de vrouwen is dat een stevige troef.”
Geen illusies
Net als de beste Belgische padelspeelster Helena Wyckaert, die aan de zijde van de Spaanse Monica Gomez aantreedt, kregen Mestach en Dierckx een wildcard voor de hoofdtabel van de Circus Brussels Padel Open. Bij de mannen gingen de uitnodigingen naar twee Waalse duo’s: Clement Geens/Jérôme Peeters en Alec Witmeur/François Azzola. Die vier koppels komen op woensdag 4 mei tijdens de ‘Belgian Day’ in de Gare Maritime van het Brusselse Tour & Taxis in actie.
“We staan er tussen de, bijna uitsluitend Spaanse, wereldtop en maken ons absoluut geen illusies wat het resultaat betreft”, klinkt het bij Mestach en Dierckx. “We gaan gewoon genieten van het totaalpakket. We mogen proeven van de hoofdtabel op een etappe van de World Padel Tour en spelen op een unieke locatie. We kunnen enigszins inschatten wat ons te wachten. Vorig jaar op het WK in Qatar namen we het op tegen Alejandra Salazar en Gemma Triay, de nummers één en twee van de wereld. Het werd 6-0, 6-3. Het niveau valt niet te vergelijken. Die Spaanse padelspeelsters trainen dagelijks, wij zijn amateurs. Wel gaan we absoluut genieten van de ervaring.”
De volledige wereldtop in het padel valt vanaf 4 mei tot en met 8 mei dus te bewonderen in Brussel. Info en tickets via www.brusselspadelopen.be.
De prekwalificaties en kwalificaties van de Circus Brussels Padel Open worden vanaf zondag 1 mei afgewerkt op de banen van YC5 in Vilvoorde. De Belgische teams die een invitatie kregen: Elyne Boeykens/Babette Wyckaert, Michelle Van Mol/Evelyne Dom en Sofie Oyen/Justine Pysson bij de vrouwen en Jeremy Gala/Nick Braet, Alain Sassen/Dennis Mertens, Joris De Weerdt/Bram Coene en de junioren Xander De Wever/Isaac Huysveld bij de mannen.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
PREMIUMAutosport
REPORTAGE. “Zonder bodyguards verpletteren ze hem”: een unieke blik achter schermen bij Belgische raceploeg WRT en uithangbord Valentino Rossi
-
Gouden 114
Wie gaat dit seizoen helemaal ontploffen? Drie van onze clubwatchers kijken vooruit
De Jupiler Pro League is weer volop bezig en dat betekent dat ook de Gouden 11 terug is. Speel mee met onze sportgame en bewijs dat jij het meeste weet over het Belgische voetbal. Tijdens de eerste zes speeldagen zijn er nog geen prijzen te winnen, omdat de transferperiode nog bezig is. Maar je kunt wel al volop sleutelen aan jouw team. Wij vroegen aan drie van onze clubwatchers wie we in de gaten moeten houden. -
Mijnenergie
Minder gas verbruiken deze winter? Deze vijf stappen kan je nu al zetten
De onzekerheid rond de aardgasbevoorrading vanuit Rusland weegt sterk op de internationale energiemarkten en bijgevolg ook op jouw aardgasfactuur. Dat effect laat zich tijdens de zomer gelukkig minder voelen, maar belooft in de winter hard aan te komen. Om jouw aardgasverbruik en bijgevolg ook jouw aardgasrekening te beperken, kan je nu al de nodige stappen ondernemen. Mijnenergie.be bundelt vijf praktische tips. -
-
Spaargids.be
Gemiddelde hypotheekrente bedraagt al 2,48%: kan je je tarief nu vastleggen om verdere stijging te slim af te zijn?
De rentevoeten voor woonleningen zitten de laatste maanden stevig in de lift. En nu de Europese Centrale Bank beslist heeft om voor het eerst in 11 jaar tijd de rente te verhogen, lijkt er ook geen beterschap op komst. Is het dan een goed idee om nu nog snel een lening vast te leggen en nadien pas een woning te kopen? Spaargids.be onderzoekt de mogelijkheden. -
World Matchplay Darts27
“Beetje misplaatst”: Van Gerwen irriteert door na felbevochten triomf Van den Bergh te imiteren
Geen derde finaleplek op rij voor Dimitri Van den Bergh op de World Matchplay. Onze landgenoot moest na een spannend duel de duimen leggen voor Michael van Gerwen: 14-17. Opvallend: de Nederlander imiteerde meteen na de triomf Van den Bergh. “Een beetje misplaatst”, vindt VTM-commentator Rudy Lanssens. Van Gerwen treft vanavond Gerwyn Price in de finale. -
PREMIUMFormule 1
ONS RAPPORT. “Knoeier” krijgt 3 op 10 van onze F1-watcher, mooie punten voor Verstappen én Leclerc: “Hij kon winnen, maar rijdt natuurlijk voor Ferrari...”
-
Golf9
Een middelvinger richting Saudi-Arabië: Tiger Woods weigert tot 800 miljoen euro om uit te komen in supercompetitie
Tiger Woods heeft 700 tot 800 miljoen dollar (684,4 miljoen tot 782,2 miljoen euro) aangeboden gekregen om deel te nemen aan de LIV Golf Invitational Series. Maar de golfster ging niet op het aanbod in. Dat heeft de CEO van die nieuwe dissidente supercompetitie, Greg Norman, gezegd.
0 reacties
Resterende karakters 500
Log in en reageer