Belgian Lions kennen tegenstanders voor EK-groepsfase: “Bijzonder zware groep”
Meer sport In de Duitse hoofdstad Berlijn os er geloot voor de groepsfase van het EK basket van 2022 voor mannen. De Belgian Lions zaten in de vijfde van zes potten en kwamen terecht in poule A met reekshoofd Spanje , Rusland, Turkije, Georgië en Bulgarije.
Het 41e EK basketbal wordt van 1 tot 18 september 2022 gespeeld in Duitsland, Tsjechië, Georgië en Italië. De eindfase van het toernooi vindt plaats in Berlijn. België speelt zijn groepsmatchen in de Georgische hoofdstad Tbilisi.
De Lions verzekerden zich in februari van een vijfde EK-deelname op een rij. De manschappen van bondscoach Dario Gjergja wonnen vier van hun zes kwalificatiewedstrijden en beëindigden hun kwalificatiegroep als eerste. België won één keer van topfavoriet Litouwen, één keer van Tsjechië en twee maal van Denemarken.
Het doel van de Lions mag dit keer dan ook zijn om de poulefase te overleven. Op het vorige EK, in 2017 in het Turkse Istanboel, eindigden de Belgen als negentiende, na een vijfde plaats in de groepsfase. De top vier in elke groep (met telkens zes teams) stoot door naar de knock-outfase.
Bondscoach Gjergja na loting: “Bijzonder zware groep”
“Het is een bijzonder zware groep”, reageerde bondscoach Dario Gjergja donderdag na de loting in Berlijn. “Maar op een Eurobasket zijn geen zwakke poules. Spanje is favoriet en als Turkije en Rusland met hun NBA-spelers komen zijn het uiteraard ook schitterende ploegen. Georgië is de thuisploeg en kan de verrassing worden en Bulgarije is de outsider.”
“Een leuke maar inderdaad zware groep”, vindt Hans Vanwijn. “Rusland en Spanje zijn wereldtoppers, Turkije is erg sterk en Georgië beschikt over het thuisvoordeel. Bulgarije mogen we niet onderschatten en die partij moeten we pakken. Daarnaast moeten we dus minstens nog een wedstrijd winnen om ons te kwalificeren. Ik geloof in een stek in de 1/8e finales. Samen met de ervaren mannen en de jonge generatie is het volgens mij het moment om te oogsten. Ik kijk tevens uit naar mijn eerste EK. Het vorige heb ik jammer genoeg met een “last minute” blessure moeten missen.”
“Een pittige groep, maar we zijn ambitieus”, onderstreept de sports manager van de Belgian Lions, Jacques Stas. “We gaan voor kwalificatie en dus voor een stek bij de eerste vier in poule A. Als we ons zouden kwalificeren voor de Last 16 gaan we op zoek naar de “surprise”. Hopelijk blijft iedereen fit en gezond en kunnen we met de sterkst mogelijke selectie naar Georgië afreizen.”
Lees ook:
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Showbizz3
OnlyFans-ster Jamecia verklapt hoeveel extra ze verdient na de Streamz-docu, en dat is niet weinig
Hoe gaat het met de OnlyFans-modellen uit de documentaire ‘OnlyFans: De Naakte Vlaamse Waarheid’, een half jaar nadat de reeks op Streamz verscheen? Dat wou Showbits wel eens weten en dus spraken we opnieuw af met Jamecia. Haar getuigenis heeft haar carrière zeker een boost gegeven. Ze verdiende al goed haar boterham met seksueel getinte video’s, maar sindsdien heeft ze nog meer volgers. Volgers die haar uiteraard betalen om haar video’s te kunnen bekijken. Hoeveel haar dat extra oplevert per maand, verklapt ze aan Senne in een nieuwe Showbits. Bekijk hier de succesvolle Streamz-docu Onlyfans. -
Volleybal
Menen klopt Roeselare op de Volleyproms: 21-jarige Rotty verkozen tot Rookie én Speler van het Jaar, Frank Depestele is beste coach
Niet Roeselare, dat met een 13de kampioenstitel zich op het terrein de sterkste had getoond, maar Menen – de verrassende underdog die met z’n onbevangenheid en enthousiasme alle sympathie afdwong – ging met de meeste prijzen lopen op de Volleyproms. Bingo voor de 21-jarige Seppe Rotty, verkozen tot Speler van het Jaar en ook Rookie én voor coach Frank Depestele. -
Emma Meesseman meteen uitblinkster bij eerste seizoenszege met Chicago Sky
Voor zover het nog nodig was, gaf Emma Meesseman vannacht haar visitekaartje in de WNBA weer eens af: de kapitein van de Belgian Cats werd verkozen tot beste speelster na een 85-50-overwinning tegen New York Liberty. Voor titelverdediger Chicago Sky was hun eerste seizoenszege. -
-
Spaargids.be
Pensioensparen op je 54ste? Behoed je voor deze grove fout
54-jarigen die aan pensioensparen doen, denken maar beter twee keer na over het bedrag dat ze dit jaar storten. Het kan bepalend zijn voor de sommen die ze de volgende tien jaar mogen storten en het fiscale voordeel dat ze daarbij genieten. Spaargids.be legt uit hoe de vork aan de steel zit. -
NBA
Superduo Curry-Thompson helpt Golden State aan plek in conferencefinale, Giannis en kampioen Milwaukee moeten klus klaren in “game 7"
De Golden State Warriors hebben zich vrijdagavond verzekerd van een plaats in de finale van de Western Conference. Ze versloegen de Memphis Grizzlies met 110-96 en kwamen zo op een beslissende 4-2 voorsprong. De Milwaukee Bucks, die hun titel verdedigen in de NBA, verloren thuis van de Boston Celtics en zullen de klus in de zevende en laatste onderlinge ontmoeting moeten klaren. -
Atletiek3
Rug speelt Nafi Thiam weer parten: “Het was zo’n strijd dat ik serieus twijfelde of ik WK en EK deze zomer wel zou halen”
Nafi Thiam mag dan al de fysiek van een halfgodin hebben, onkwetsbaar is het lichaam van de 27-jarige olympische kampioene helaas niet. Op sociale media gaf Thiam te kennen dat het niet veel scheelde of ze kon in de zomer een kruis trekken over het WK en EK. -
Tweakers
Draadloos en zweetbestendig: dit zijn de 5 beste oortjes om te lopen
Lopen is leuk, maar kan al snel vervelen wanneer je constant naar de cadans van je voeten moet luisteren. Volgens de Londense Brunel University kan muziek je sportprestatie tot 15 procent verbeteren. Welke oortjes zijn het meest geschikt om te hardlopen? En hoe weet je of die zweet-en waterbestendig zijn? Technologiesite Tweakers geeft tips en selecteert de beste vijf sportoortjes van het moment.
0 reacties
Resterende karakters 500
Log in en reageer