“Antilichaamtest na vaccinatie geeft geen betrouwbaar antwoord”
Vaccinoloog Pierre Van Damme krijgt naar eigen zeggen veel bezorgde mails van mensen die na vaccinatie een bloedtest lieten afnemen waarbij geen of nauwelijks antistoffen tegen Covid-19 werden gevonden. “Zulke serologische tests na vaccinatie geven geen betrouwbaar antwoord en zijn daarom niet aanbevolen”, zegt Van Damme.
Van Damme wijst erop dat uit klinische studies blijkt dat 95 procent van de immuunantwoorden na vaccinatie positief zijn. "Het bepalen van individuele immuunantwoorden na vaccinatie is niet aanbevolen.”
Een belangrijke reden daarvoor is dat we op dit moment niet precies weten wat we nodig hebben om beschermd te zijn. “Net zoals bij bijvoorbeeld kinkhoest, is voor Covid-19 nog niet gedefinieerd welke concentratie aan antistoffen of andere immuuncellen nodig is om bescherming te bieden. Het onderzoek daarover is momenteel aan de gang.”
Bovendien vertonen de labotesten die momenteel gebruikt worden, veel heterogeniteit. “Niet alle antilichamen die kunnen worden bepaald, werken neutraliserend. De routine labotesten laten niet toe om specifiek die neutraliserende antilichamen te bepalen.” Het zou dus kunnen dat niet alle soorten antilichamen, die ook variëren per soort vaccin, gedetecteerd worden door de test. Daarnaast zegt het verdwijnen van antilichamen in de bloedcirculatie niets over de cellulaire immuniteit die nog aanwezig kan zijn.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Mazeleninfecties in het Verenigd Koninkrijk stijgen aan alarmerend tempo: experts maken zich zorgen
-
Daalt kwaliteit sperma door medicijn tegen reuma? “Veel mannen met een kinderwens krijgen het advies om ermee te stoppen”
Veel mannen met een kinderwens krijgen van de reumatoloog het advies om te stoppen met hun reumamedicijn ‘methotrexaat’. De reden: door het veelgebruikte middel zou de kwaliteit van sperma wel eens achteruit kunnen gaan. Maar is dat wel zo? Die vraag stelde wetenschapper Luis Fernando Perez van het Erasmus MC in Rotterdam zich. Want stoppen met het geneesmiddel kan voor de patiënten betekenen dat hun ziekte opvlamt. -
Mijntelco
Tweede prijsverhoging voor Telenet in één jaar tijd: dit zijn alternatieven voor een lagere telecomfactuur
Vanaf juni betalen Telenet-klanten meer voor hun abonnement. Deze prijsstijging vormt trouwens hét uitgelezen moment om jouw contract onder de loep te nemen en te kijken of je elders goedkoper af bent. Mijntelco.be overloopt enkele interessante mogelijkheden. -
-
Drie baby’s kregen vroege diagnose van spierziekte waaraan ook baby Pia lijdt door screening bij geboorte
-
Spaargids.be
Deze bank biedt nu tot 2,5 procent rendement op je spaarcenten
Bij heel wat banken wordt er nog getwijfeld om de rentes op spaargeld - flink - te verhogen. Bij Santander Consumer Bank is dat echter niet het geval. Daar verhoogde men gisteren (5 juni) de rente naar ruim 2%. Hiermee is deze Spaanse bank nu dé uitschieter wat betreft spaarrendementen binnen ons land. Spaargids.be overloopt de nieuwe cijfers. -
Feit of fabel: verbrand je sneller als je alcohol drinkt in de zon?
Nu de zon en de warmte er eindelijk zijn, schuiven we met veel plezier met een pintje aan bij de barbecue, of we installeren ons met een wijntje op een terras. Of is dat niet zo’n goed idee? Je hoort regelmatig dat je sneller verbrandt wanneer je alcohol drinkt in de zon, maar klopt dat ook? HLN-wetenschapsjournalist Martijn Peters legt uit. -
Dirk Ramaekers: “Grootste teleurstelling is Johnson & Johnson, vertraging kan oplopen tot vier weken”
1 reactie
Resterende karakters 500
Log in en reageerHelga Matthé