Wandelaars ‘for nature’ ontdekken dierenpracht in graffiti
MechelenDe vele deelnemers van de Walk For Nature konden er zondag niet naast kijken: de ‘animalinas’ van Dzia. De stappers konden de graffitikunstenaar ook live aan het werk zien tijdens het maken van zijn laatste Mechelse dier: een galloway op een schuur in Muizen.
1.200 deelnemers namen zondag deel aan het wandelevenement van Natuurpunt door de Mechelse natuur. “We zijn heel tevreden voor een eerste editie. Leuke vaststelling is ook dat we een divers publiek – jong en oud – trekken, terwijl we voorheen steeds weer in dezelfde vijver visten”, zegt Nils Iwens van Natuurpunt Mechels Rivierengebied.
Op hun weg konden de wandelaars heel wat dieren ontdekken. Was het niet in het echt, dan in elk geval toch in graffitivorm. “Daarmee willen we de natuurbeleving voor jong en oud in ons natuurpark en de belangstelling voor natuur in het algemeen vergroten”, klinkt het.
Boek
De kunstwerken werden aangebracht door Dzia en brengen op elke plek het lokale natuurverhaal: een ooievaar aan Planckendael, een ijsvogeltje aan de Vrouwvliet, een galloway aan de Baarbeekhoeve, een bever aan de Eglegemvijver enzovoort.
De werken komen ook in een boek dat het Beschermd Natuurpark Rivierenland (Stad Mechelen, Natuur en Bos en Natuurpunt) in samenwerking met Klimaten (Greenpeace, Natuurpunt, Extinction Rebellion en Klimaan) na de zomer zullen uitbrengen (meer info hier).
Nationaal park
“De opbrengsten van de Walk For Nature (12.000 euro) en het boek gaan integraal naar natuuraankopen in onze regio”, zegt Iwens. Dat ook in het kader van dat beschermd natuurpark. “Nu is er 1.500 hectare beschermde natuur, we willen naar het dubbele of zelfs 5.000”, zegt schepen van Natuur- en groenontwikkeling Patrick Princen.
Het aanvraagdossier om door Vlaanderen erkend te worden als Nationaal Park, is in opmaak.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Gouden Formule 11
Georges-Louis Bouchez doet ook dit jaar mee aan de Gouden Formule 1: “Verstappen is een vechter en een goede coureur, maar Hamilton is meer een ster”
-
Recidiverende dealers krijgen twee jaar cel
De correctionele rechtbank van Mechelen heeft twee mannen veroordeeld tot twee jaar effectieve celstraf en een boete van 8.000 euro wegens drugshandel. De eerste man gaf de feiten toe, maar de tweede beklaagde ontkende elke betrokkenheid.Mechelen -
Dagverzorgingscentra openen deuren in Roosendaelveld: “Buren mogen namen voorstellen”
De dagverzorgingscentra Hof van Egmont en Hanswijk hebben vrijdag officieel hun intrek genomen in het gebouw van Woonzorgcentrum Roosendaelveld.Mechelen -
-
Drie diefstallen met geweld leven twintiger een effectieve celstraf op
Mechelen -
HLN Shop
De grote plas over aan een scherpe prijs: dit mag je niet missen op citytrip in New York
Groene parken, stranden in overvloed en een flinke portie fun en cultuur. New York heeft alles in huis voor een geslaagde zomervakantie. HLN Shop bevoorraadt je alvast met vijf tips om maximaal te genieten onder de New Yorkse zon. -
PREMIUM
RESTOTIP. Restaurant Joels in Laakdal: moderne Franse keuken in een huiselijke sfeer
Zin in iets nieuws? Stop met zoeken: hier ontdek je welke horecazaak écht het ontdekken waard is, van koffiebar tot ijsjeszaak, van brasserie tot fine dining. Deze week: restaurant Joels in Laakdal, waar Johan en Els je smaakpapillen verwennen met een verfijnde moderne Franse keuken. En dat letterlijk in hun eigen woonkamer.Laakdal -
Drietal schuldig aan inbraakpoging op terreinen van Infrabel: “We waren op zoek naar het station”
Mechelen