Viertal protesteert tegen regering langs Mechelse ring
MechelenEen opvallend protest zaterdagnamiddag in Mechelen. Een viertal personen verzamelde zich op het Raghenoplein met Vlaamse vlaggen om te protesteren tegen de regering en de coronamaatregelen. “We zetten deze actie verder tot er nieuwe verkiezingen zijn”, legt woordvoerder Filip Van Den Broeck uit.
Delen per e-mail
“Gedurende een half uur tot drie kwartier bezetten we vreedzaam een druk kruispunt, zonder iemand te belemmeren”, zegt woordvoerder Filip Van Den Broeck. “Op die manier willen we onze boodschap brengen.” Het viertal haalt uit naar de regering, kaart het geweld tegenover de politie aan en betuigt steun aan de sectoren die in nood zitten.
“We blijven deze actie verderzetten tot de regering valt of er nieuwe verkiezingen zijn”, vertelt Van Den Broeck nog. “De reacties die we krijgen zijn zowel positief als negatief, maar iedereen die tegen de regering is, mag zich steeds bij ons voegen.” De actievoerders benadrukken dat ze niet gelinkt zijn aan een politieke partij. “We zijn gewoon een handvol mensen die willen zeggen dat we het beu zijn”, benadrukt Van Den Broeck.
De actie in Mechelen verliep rustig en kwam er met toestemming van de stad. De lokale politie van Mechelen-Willebroek hield wel een oogje in het zeil.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Bonheiden
André stuurde twintig van zijn gedichten de wereld rond voor vertaling: “Van Japan tot Brazilië”
Van het Japans en Catelaans tot het Farsi en Deens. Bonheidenaar André Baeck neemt je met zijn nieuwste dichtbundel ‘Woorden op wereldreis’ mee op een trip langs verschillende landen. De twintig gedichten van de bundel werden voor een vertaling opgestuurd naar het buitenland of naar Belgen met een andere origine, onder wie een parlementslid. -
Dit zijn onze favoriete statement-tassen
Niets beter dan een opvallende handtas om je outfit helemaal af te maken. Ninashop.be selecteerde haar favoriete statement-tassen voor echte powervrouwen zoals jij. -
Multimedia
Gaat je smartphone te snel stuk? Dit kan je eraan doen
Een gemiddelde gebruiker doet het net geen drie jaar met zijn smartphone voordat hij overgaat naar een nieuwe, zeggen marktonderzoeken. Wil jij liefst dat je smartphone het langer uitzingt? Dan moet je er vooral goed zorg voor dragen. Onze techredacteur geeft vijf belangrijke tips. -
-
Mechelen
Stad wacht al zeven jaar op restauratiepremie voor ’t Schipke
Mechelen wacht al zeven jaar op een restauratiepremie voor ’t Schipke, het fraaie 18de-eeuwse pand op de hoek van de Frederik de Merodestraat en Sint-Jansstraat. Het stadsbestuur hoopt dit jaar op een doorbraak. -
Mechelen
Inbreker slaat op de vlucht voor alarm
Een dief die probeerde in te breken in een woning in de Kadodderstraat in Mechelen, sloeg op de vlucht nog voor hij woning binnengeraakte. De man probeerde achteraan het huis een rolluik te forceren, maar activeerde daarbij het inbraakalarm. De ongewenste bezoeker panikeerde, en vluchtte onmiddellijk weg zonder buit. -
Bonheiden
Galerij Art Depot organiseert expo rond Herman Brood: “Nooit eerder getoond schilderij van veertien meter lang is absolute blikvanger”
Kunstgalerij Art Depot uit Bonheiden pakt uit met een bijzondere expo rond de twintig jaar geleden overleden multi-artiest Herman Brood. Zo toont Art Depot in primeur het grootste schilderwerk dat Brood ooit maakte. “Dit doek van veertien op twee en een halve meter is echt een uniek stuk”, glundert galerijhouder Julien Vanmeerbeeck. -
Walem
Corona kreeg Kimberley niet klein: “Heropen schoonheidssalon met boost”
De heropening van de wellness sector maandag was dubbel feest voor Kimberley Dubruel uit Walem. Niet alleen mocht ze eindelijk opnieuw dames verwelkomen in haar B-You Massage & Beauty, dat ook in veel betere omstandigheden op een nieuwe locatie.