Veel minder klachten over oudejaarsvuurwerk
MechelenStad en politie hebben op oudejaarsavond respectievelijk 6 en 55 klachten gekregen over het afsteken van vuurwerk. Een jaar voordien, toen een verbod gold, waren dat er nog 80.
Burgemeester Alexander Vandersmissen (Vld-Groen-M+) deelde de cijfers maandagavond mee tijdens de gemeenteraad na een vraag van raadslid Hamid Riffi (CD&V). “Vooral mensen met huisdieren hebben zich vaak geërgerd aan de vaak zeer luide knallen”, aldus Riffi, die vroeg of de stad volgend oudjaar het gebruik van geluidsarm of geluidsvrij vuurwerk kan promoten.
Freya Perdaens (N-VA) en Thijs Verbeurgt (Vooruit) vonden het dan weer vreemd dat de burgemeester pas op 24 december een politieverordening uitvaardigde in verband met het gebruik van vuurwerk, om daar vervolgens pas op 29 december en enkel via de website van de stad over te communiceren. “Het zou helpen mocht de stad proactiever communiceren.”
Volgens Vandersmissen was de aanpak net dezelfde als andere jaren. “In het charter voor een diervriendelijke stad is geluidsarm vuurwerk opgenomen, maar we kunnen als stad het gebruik van vuurwerk, gewoon of geluidsarm, moeilijk gaan aanmoedigen.”
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
12 trendtassen die je lentegarderobe een instant stijlupgrade geven
Is je kleerkast toe aan een lente-update? Met een hippe handtas geef je zelfs de meest eenvoudige outfit een makkelijke stijlboost. Een tas in maanvorm, met opvallende schakels, in een verrassend vierkant formaat of met een flinke portie blingbling? Deze handtassentrends sieren de catwalks en kan je zo kopiëren. -
Mechelen
Nummerplaat van personenwagen gejat
In de Hendrik Consciencestraat zijn dieven ervandoor gegaan met een nummerplaat. Het ging om de nummerplaat van een wagen. Het voertuig stond geparkeerd langs de openbare weg. -
Mijntelco
Orange verhoogt prijzen vanaf 1 juni: hier ben je goedkoper af
Vanaf 1 juni verhoogt Orange een aantal van zijn prijzen. Reden daarvoor het ongeziene niveau van inflatie. Vooral minder gebruikte diensten, zoals MMS en internationaal bellen, komen bij Orange in het vizier. Roaming wordt zelfs dubbel zo duur. Daartegenover staat wel een verhoging van de datavolumes. Mijntelco.be bezorgt een overzicht. -
-
Tweakers
Gemiddelde Belg ontvangt 1.600 euro netto vakantiegeld: deze toptv's passen binnen dit budget
Honderdduizenden werknemers krijgen rond deze periode een deugddoende som aan vakantiegeld. Ben je niet zo’n vakantieganger en wil je liever investeren in een gloednieuwe tv voor thuis? Expert Eric van Ballegoie van technologiesite Tweakers geeft zijn top 3 van toestellen mee die je met je vakantiegeld kan betalen. -
Antwerpen
OPROEP. Overlijden, jubileum, viergeslacht, sportkampioen in jouw stad of gemeente? Laat het ons weten!
Heb jij nieuws te melden? Heb je recent afscheid moeten nemen van een dierbare, is er een viergeslacht of een jubileum in je familie, een sportkampioen in je sportclub… en wil je daarover een mooi bericht op HLN.be? Laat het ons dan zeker weten via axel.bimbenet@dpgmedia.be. -
Mechelen
Geldsom uit wagen gestolen
Op de Postzegellaan hebben dieven ingebroken in een personenwagen. Het voertuig stond geparkeerd langs de openbare weg. Om in het voertuig te geraken werd een raam geforceerd. Er werd een geldsom gestolen. De politie van Mechelen-Willebroek is een onderzoek opgestart. -
voetbal vierde provinciale
Kris Meert en Sint-Amands hebben ondanks pandoering in Booischot (6-2) nog altijd uitzicht op promotie: “De club is er klaar voor”
De voetbalgoden leken Sint-Amands goed gezind in deze eindronde. Nadat het eerst een dubbele achterstand wegwerkte tegen Muizen (3-2) werd Putte SK opzijgezet dankzij een winner in de slotminuut (3-2). Op bezoek bij Booischot donderdagavond keerde het geluk en keken de troepen van Kris Meert voor de rust al tegen een 4-0-achterstand aan. Het werd uiteindelijk 6-2, maar dat hoeft niet eens dramatisch te zijn. In de huidige context stijgen vijf van de zes finalisten in deze eindronde van vierde provinciale. En mocht ASV Geel de interprovinciale eindronde winnen tegen Rumbeke zaterdagavond, mag iedereen de champagne ontkurken.