Stad kandideert voor Europese vrijwilligershoofdstad
MechelenMechelen wil in 2025 Europese vrijwilligershoofdstad worden. Dat maakte het bestuur bekend op de Internationale Dag van de Vrijwilliger.
Volgens de stadsmonitor zit het aantal Mechelaars dat aan vrijwilligerswerk doet, in stijgende lijn. 16 procent steekt onbaatzuchtig een handje toe bij zorginstellingen, socio-culturele partners of buurtgerichte initiatieven.
Daarom zal Mechelen zich in 2023 bij het Centre For European Volunteering kandidaat stellen om in 2025 Europese vrijwilligershoofdstad te worden.
“Door mee te dingen, willen we de inzet van alle vrijwilligersorganisaties en vrijwilligers in de kijker zetten en onze waardering uiten”, zegt schepen van Ontmoeting Rabau Nkandu.
2023 wordt met de Special Olympics sowieso een belangrijk jaar voor het vrijwilligerswerk in de stad. Het evenement wordt dagelijks door 1.800 paar helpende handen gedragen.
Wie aan vrijwilligerswerk wil doen, kan terecht bij Special Olympics of het Vrijwilligerspunt.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Mechelen
Dief steelt portefeuille uit handtas
Tijdens het winkelen in de Nekkerspoelstraat is een dief ervandoor gegaan met handtas van een 64-jarige vrouw. De dief maakte een geldsom, een bankkaart en enkele identiteitsdocumenten buit. De gauwdief wordt opgespoord. -
Mechelen
Stadsbestuur zet handtekening onder ‘Vlaams Betonakkoord’
Mechelen heeft het Vlaamse Betonakkoord ondertekend. Het stadsbestuur zegt het hoge grondstoffengebruik en de CO-uitstoot die gepaard gaan met betonproductie, naar beneden te willen brengen. -
Mechelen
130 lokale exposanten op (ver)bouwbeurs ‘Wonen’ in Mechelen
Op zaterdag 28 januari opent de Nekkerhal in Mechelen haar deuren voor duizenden bezoekers die inspiratie willen opdoen voor hun (ver)bouwproject of de inrichting van hun nieuwe woning. De (ver)bouwbeurs ‘Wonen’ is een vaste waarde in het Mechelse en trekt vooral exposanten uit de ruime omgeving van de stad. Dat is dit jaar niet anders. Zo een 130-tal exposanten zijn volop bezig met de opbouw van hun stand zodat zij klaar zijn voor de opening van zaterdag 28 januari. -
-
Mechelen
Oppositie ongerust over schietpartij: “Verplaatsing van drugstrafiek naar Mechelen?”
De schietpartij aan park Papenhof maakt geen deel uit van een gekende problematiek, maar was een alleenstaand feit. Dat zegt burgemeester Alexander Vandersmissen (Vld-Groen-M+) -
PREMIUMTV21
Gert Verheyen breekt in ‘Over de oceaan’ na pijnlijk bericht van zijn zoon: “Het schuldgevoel draag ik nog altijd mee”
Het is een Gert Verheyen (52) die we nog niet eerder zagen. Wanneer zijn drie zoons in ‘Over de oceaan’ vertellen dat hun papa sinds de scheiding weinig initiatief neemt om contact met hen te zoeken, kan de nuchtere voetbalanalist zijn tranen niet bedwingen. Wat volgt is een bijzonder open getuigenis over ‘de grootste mislukking uit zijn leven’. “Het moment dat ik hen vertelde dat ik wegging, vergeet ik nooit meer.” -
Mijnenergie
Berekend: dit was het rendement van zonnepanelen in 2022
Met bijna tweeduizend zonuren was 2022 één van de zonnigste jaren van de afgelopen decennia. En dat hebben ook onze zonnepanelen geweten. Het voorbije jaar lag de productie per wattpiek geïnstalleerd vermogen een flink stuk hoger dan in 2021. Mijnenergie.be overloopt de cijfers. -
Livios
Verwarmen met airco: het effect op je woongenot én je energieverbruik
Wanneer het kwik in de zomer de hoogte ingaat, is airco in huis meer dan welkom. Maar je kan zo’n toestel ook gebruiken om je woning te verwarmen. Hoe gaat dat precies in zijn werk? Kan het in elke woning? Is een combinatie met zonnepanelen mogelijk? Bouwsite Livios vroeg het aan Stijn Verbeke, energie-expert bij de Universiteit Antwerpen en EnergyVille/VITO.