Politie onderzoekt inbreuken van YouTuber die filmt in voormalig ziekenhuis: “Een open deur betekent niet dat je naar binnen mag”
MechelenPolitiezone Mechelen-Willebroek is een onderzoek gestart naar de inbreuken die plaatsvonden tijdens het filmen van vlogger Siaz in het voormalig ziekenhuis langs de Zwartzustersvest in Mechelen. Siaz zelf geeft aan dat hij het gebouw op een “toeristische manier” heeft verkend.
Vorige week lanceerde de YouTuber een filmpje waarin hij onder andere toont dat de nutsvoorzieningen in het ziekenhuis nog werken en kennismaakt met een ander persoon die aan het ‘chillen’ was in het verlaten gebouw.
“Op vrijdagmiddag hebben wij de video bekeken. Daarna zijn we nazicht gaan doen bij het gebouw om te zien of we de ingangen nog beter konden afsluiten”, zegt Dirk Van de Sande, perswoordvoerder van de zone. “Er is een onderzoek lopende en er wordt een proces-verbaal opgemaakt. Het is niet omdat de deur openstaat, dat je naar binnen mag gaan. Het verder onderzoek zal uitwijzen welke inbreuken er plaatsvonden, dat kan huisvredebreuk of zelfs misschien inbraak zijn, en welke personen er bij betrokken waren. Het gerecht beslist over het gevolg.”
De zone kreeg in september meldingen binnen van ongewenst bezoek in het gewezen ziekenhuis. “In overleg met de stadsdiensten en het zorgbedrijf werd het gebouw daarna zo goed als mogelijk afgesloten”, klinkt het.
Reactie Siaz
“Urban Exploring is een hobby waarin ik veel tijd steek. Dit met de bedoeling om mooie foto’s te nemen van verlaten gebouwen. Zo kwam ik uit bij het verlaten ziekenhuis in Mechelen”, reageert Siaz. “Uiteraard weet ik dat het niet is toegestaan om in het gebouw binnen te treden, maar ik doe dat om zulke video’s te maken. Bij deze hobby is het belangrijk dat je niks afbreekt en gewoon het gebouw bezichtigt. Ik probeer hier geen problemen mee te krijgen maar uiteraard is dat bij deze hobby niet te vermijden. In dit gebouw is het verder gekomen dan ik had verwacht en, ondanks de goede kijkcijfers, vind ik het jammer dat sommige mensen op een slechte manier reageren. Heeft de eigenaar van het gebouw hier last van ondervonden, dan wil ik zeker mijn spijt betuigen. Aangezien wij het gebouw op een toeristische manier hebben verkend, zou dat niet het geval moeten zijn.”
LEES OOK:
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Mechelen
Aanslagen op agenda commissie veiligheid op vraag van oppositie: “Aanval op ons allen”
Oppositieraadslid Marc Hendrickx (N-VA) pleit voor een actieplan en repressie na de aanslagen met molotovcocktails. Ook CD&V wil maatregelen opdat “het niet escaleert”. -
Mechelen
30 nieuwe sociale woningen voor Ankerstraat: “Buurt kreeg ook een groen karakter”
Woonpunt Mechelen leverde recent 12 nieuwe huizen en 18 appartementen op in de Ankerstraat. In het voorjaar van 2021 startte de sociale huisvestings-maatschappij, na de sloop van de verouderde woningen, met de bouw van het nieuwbouwproject bestaande uit de dertig huurwoningen en de heraanleg van het openbaar domein in de straat. -
HLN Shop
Het waterkussen: helpt het jou naar een zalige nachtrust? Of ga je beter voor een ander type kussen?
Het hoofdkussen speelt een sleutelrol bij een kwalitatieve nachtrust. Maar veel geld hoef je daar volgens Laurens Habers, kinesist en medevennoot van Praktijk Corpus in Antwerpen, niet per se aan uit te geven. HLN Shop vroeg hem hoe je dan wel het beste hoofdkussen herkent. -
-
TV
STREAMINGTIPS. Fan van ‘The Last of Us’? Met deze zes titels bent u klaar voor de grote zombie-apocalyps
Het tv-jaar heeft z’n schrikwekkende start niet gemist dankzij de populaire tv-adaptatie van ‘The Last of Us’ op Streamz. De HBO-reeks met Pedro Pascal in de hoofdrol schetst een geloofwaardig beeld van hoe schimmels in combinatie met de opwarming van de aarde de mensheid kunnen infecteren en zo een zombie-pandemie kunnen inluiden. De reeks doet de honger naar meer realistische zombiefilms en -reeksen met een apocalyptisch kantje alleen maar toenemen. En met deze zes alternatieven is die week wachten op een nieuwe aflevering van ‘The Last of Us’ zo om(bie). -
Mechelen
Snelheidslimiet op de trajectcontrole in deel van de Hombeeksesteenweg naar 30 km/u: “Een logische stap”
Het snelheidsregime op de trajectcontrole in een deel van de Hombeeksesteenweg verandert vanaf woensdag 1 februari van 50 naar 30 km/u. Door ook de Plaisancebrug, het Plaisanceplein en de Eggestraat mee op te nemen, ontstaat een grote aaneengesloten zone 30 binnen de woonzone Mechelen Zuid. -
Het regenweer trotseren? Dat doe je zonder zorgen met deze 15 waterproof én trendy handtassen
Het weer in België is zo grillig dat een regenbui altijd om de hoek loert. Toch hoeft die onvoorspelbaarheid geen domper op de feestvreugde te zijn om jouw mooiste handtas uit de kast te halen. Al kan je natuurlijk ook op safe spelen met deze trendy waterproof handtassen én rugzakken. Beter die waterkringen voorkomen dan genezen, toch? -
Mechelen
Inbrekers stelen fietsen en parfum
De bewoners van een huis aan de Kapelseweg in Mechelen kregen ongewenste bezoekers over de vloer. Een inbreker geraakte via een niet-slotvaste deur binnen, en stal er een fiets.