Nieuw fietspad ontsluit fiets- en voetgangersbrug Keerdok tijdens werken
MechelenDe nieuwe fiets- en voetgangersbrug aan het Keerdok gaat op 5 juni open, maar zal door werken niet gemakkelijk bereikbaar zijn over het Rode Kruisplein. Een nieuw fietspad langs het water moet zachte weggebruikers op een veilige manier richting de binnenstad of Vesten brengen.
De brug laat toe om het jaagpad naar Malinas of richting Rumst/Zennegat te bereiken van op het Rode Kruisplein (naast Mc Donalds). Het tijdelijke fietspad dat nu de Antwerpsepoort met het jaagpad verbindt, verdwijnt dan.
“In de komende maanden gaan de werken voor de bouw van het woonproject op het Rode Kruisplein verder. Dat zal de nodige hinder voor zachte weggebruikers richting de brug met zich meebrengen”, stelt schepen voor Mobiliteit Vicky Vanmarcke.
“Wij gingen als stad daarom op zoek naar een veilig alternatief en richten nieuw fietspad in. De doorgang langs het water aan de achterkant van het huidige vaccinatiecentrum, die momenteel door twee hekkens is afgesloten, maken we vrij. Dit moet resulteren in een logische en rustige fiets- en wandelroute.”
Anderhalf jaar
De doorgang verbindt de Guido Gezellelaan van vlak voor de brug richting ’t Veer met het Rode Kruisplein. Het gaat om een tijdelijke ingreep van zo’n anderhalf jaar, want dit deel van de site krijgt eind 2023 een volledige herontwikkeling.
“Fietsstad worden doe je niet enkel door goede nieuwe infrastructuur aan te leggen: om mensen op de fiets te krijgen én te houden, moet fietsen ook tijdens werkzaamheden mogelijk blijven. Dat doen we hier door ook tijdens de werken een vlotte verbinding tussen de binnenstad en de Dijle te behouden”, zegt schepen van Openbare Werken Patrick Princen.
De stad en de Vlaamse Waterweg staan in voor de inrichting van de infrastructuur, die onder meer een verharding van een deel van het fietspad, het verwijderen van begroeiing, het veilig maken van de route, het voorzien van signalisatie en het aanbrengen van verlichting inhoudt.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
HLN Shop
Mooi weer bezegelen met een barbecue? Zo kies je een exemplaar op maat
Het barbecueseizoen is weer een feit! Is jouw barbecue aan vervanging toe, of ontbreekt er nog één om je terras compleet te maken? Dan is het hoog tijd om de jacht te openen op de perfecte grill. Maar welk exemplaar uit het gigantische aanbod is nu ideaal om een hoofdrol op jouw tuinfeesten te vertolken? HLN Shop helpt je een barbecue op maat te selecteren. -
Ninashop
De beste koopjes: 9 handtassen onder 100 euro
Echte koopjesjagers weten dat je na de officiële soldenperiode de beste deals doet. Geen tijd om het wereldwijde web af te speuren? Geen nood, Ninashop.be deed het werk voor jou. Deze 9 handtassen scoor je nu met 70% korting! -
Mechelen
Gers Pardoel doet leerlingen examens vergeten: “Een bevrijding!”
Vette ambiance donderdag op de speelplaats van TSM. De leerlingen én collega’s van andere scholen gingen er uit de bol met Gers Pardoel. -
-
Mechelen
Gemeenteraad gaat voor Zusterkens der Armenstraat ondanks protest
De Mechelse gemeenteraad heeft maandagavond principieel beslist om de Van Kerckhovenstraat om te dopen tot Zusterkens der Armenstraat ondanks het protest. -
PREMIUMMechelen
“Als wij het niet kunnen, kan niemand anders het”: GRIMP-team van brandweerzone Rivierenland oefent op Sint-Romboutstoren
Een medische evacuatie vanop de Skywalk van de Mechelse Sint-Romboutstoren. Niet enkel vanop zo'n 97 meter hoogte, maar ook nog eens langs de buitenkant en bengelend aan koorden. Dat was de interventie waarop het GRIMP-team van de brandweerzone Rivierenland dinsdag oefende. Het reddingsteam, opgericht zo’n 14 jaar jaar geleden, wordt jaarlijks zo’n 10 tot 12 keren ingezet. “Op plekken waar andere brandweermiddelen ontoereikend zijn”, klinkt het bij teamchef Erik Van Campenhout. -
Livios
Uitgedroogd gazon voorkomen? Tuinexpert geeft 5 tips: “Gazonsproeiers zijn niet efficiënt”
Droge zomers eisen hun tol in Vlaamse tuinen. Wanneer de regen uitblijft en de temperaturen stijgen, worden onze gazons dor. Van die groene grasmat blijft dan al snel niet veel meer over. Bouwsite Livios vroeg aan tuinexpert Bart Verelst van Groen Groeien hoe je een dor gazon kan voorkomen. -
Mechelen
Stad Mechelen en Sociaal Verhuurkantoor gaan nog nauwer samenwerken: “400 extra woningen tegen 2025”
Stad Mechelen en het Sociaal Verhuurkantoor (SVK) Mechelen gaan nog nauwer samenwerken. “Tegen 2025 willen we 400 extra woningen realiseren. Ook gaan we de focus leggen op het kinderarmoedeplan.”