Mechelse basisschool en jeugdbeweging krijgen elk 35.500 euro voor klimaatrenovaties: “Aanmoedigen om energiezuinige ingrepen te doen”
MechelenBasisschool De Spiegel en Chiro Coloma zijn dit jaar de winnaars van de zevende editie van Paraat voor het Klimaat. Zij krijgen elk 35.500 euro van Mechelen voor klimaatinvesteringen in hun gebouwen, waarmee ze bijdragen aan het Klimaatplan van de stad.
Chiro Coloma investeert in een fossielvrij verwarmingssysteem met zonnepanelen en een warmtepomp. Ze plaatsen ook isolatie, ventilatie en hoogrendementsbeglazing in hun nieuwbouwlokalen. Basisschool De Spiegel schakelt over naar condenserende gasketels, plaatst isolatie en kiest voor superisolerend glas. “Sommige schoolgebouwen, verenigingslokalen of bedrijfsinfrastructuur in Mechelen zijn erg oud en voldoen niet aan de energienormen die de stad beoogt. Met deze financiële duw in de rug moedigen we scholen, verenigingen en bedrijven aan om energiezuinige ingrepen te doen. We voorzien daar sinds 2015 ieder jaar 71.000 euro budget voor en zullen dat de komende jaren ook blijven doen”, zegt aftredend schepen van Klimaat, Milieu, Energie en Duurzaamheid Marina De Bie (Vld-Groen-M+).
“In onze beoordeling van de projectdossiers houden we niet alleen rekening met de impact van de renovatiewerken op het klimaat, maar vinden we het ook belangrijk dat er zo veel mogelijk mensen bij het project betrokken worden. Leerlingen, leden, ouders, sympathisanten, buurtbewoners en noem maar op. Zo hebben de investeringen niet alleen een praktische, maar ook een sensibiliserende rol”, vult schepen Patrick Princen (Vld-Groen-M+) aan, die de klimaatbevoegdheden van De Bie overneemt.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Festivals krijgen alcoholvrij drankaanbod
Mechelen Feest zal haar drankenaanbod tijdens de zomerfestivals uitbreiden met alcoholvrije alternatieven.Mechelen -
Diefstal van dure jas levert twintiger voorwaardelijke celstraf op: “Ik had het koud omdat ik woon in een huis zonder verwarming”
De rechter in Mechelen heeft een 23-jarige Algerijn veroordeeld tot 6 maanden met uitstel. De twintiger stond vorige maand terecht voor de diefstal van een jas. Eén van maar liefst bijna 400 euro. De diefstal dateert van midden januari 2023. De jas stal hij bij Inno in de Mechelse winkelstraat De Bruul. “De gestolen jas had hij onder zijn eigen jas verstopt”, vertelde het openbaar ministerie vorige maand. “Hij kon vrij snel na de diefstal worden gevat. Onder meer dankzij de winkeldetective.” De twintiger gaf de diefstal toe, maar beweerde dat hij de diefstal pleegde omwille van zijn situatie. “Ik had het koud en woon als illegaal in een woning zonder verwarming”, verklaarde de 23-jarige. Zijn advocaat Erwin Van Goolen vroeg op zitting een straf met uitstel. Na beraad ging de rechter daarop in. Ze veroordeelde de twintiger tot een celstraf van 6 maanden en een geldboete van 400 euro met uitstel. Indien het parket niet in beroep gaat, zal de twintiger binnenkort de gevangenis mogen verlaten.Mechelen -
PREMIUMvoetbal tweede nationale b
Racing Mechelen is aan bezinning toe na makke prestatie tegen City Pirates (0-1): “Gekregen wat we verdienden”
Racing Mechelen verloor zaterdag met het kleinste verschil van City Pirates (0-1) en het was niet eens een onlogische nederlaag. De piraten waren de betere ploeg voor rust en hoewel Racing na de rust probeerde te reageren, was het antwoord te flauw om de bezoekers te verontrusten. Zo blijven de Mechelaars achter met een nul op zes en lijken ze even aan bezinning toe. -
-
Tweakers
Welke laptops kunnen pronken met de beste batterij? “De langste accuduur van maar liefst 19 uur en 21 minuten hebben we op dit toestel gemeten”
De bedenkers van de laptop hadden destijds een helder doel: computers makkelijk overal mee naartoe nemen. In bepaalde omstandigheden wil je zo’n ding dan ook gebruiken op plaatsen waar niet meteen een stopcontact in de buurt is. En dat liefst zo lang mogelijk. Laptopexpert Jelle Stuip van technologiesite Tweakers tipt daarom, binnen drie prijsklassen, de laptops met een langgerekt batterijleven. -
Stad past regime kortparkeren aan: 45 minuten je wagen stallen voor 1 euro
Mechelen voert volgende maand een nieuw parkeerregime voor kortparkeren in: 45 minuten parkeren voor 1 euro.Mechelen -
Livios
Hoogrendementsglas isoleert tot 12 keer beter dan enkel glas: hoeveel bespaar je op energie door je ramen te vervangen?
Willen we de klimaatdoelstellingen halen, zullen we allemaal in actie moeten schieten. Jij kan onder meer je steentje bijdragen door je verouderde woning energiezuinig te renoveren, denk bijvoorbeeld aan het isoleren van je dak of gevel of plaatsen van hoogrendementsglas. Dat is niet alleen goed voor het milieu, maar óók voor je portemonnee. Bouwsite Livios zocht uit hoeveel je kan besparen door je oude ramen te vervangen en welke premies je daarvoor kan aanvragen. -
In Mechelen neerslag en bewolking vanochtend
In Mechelen is het vanochtend en vanmiddag eerst bewolkt waar regen uit kan vallen rond 5 uur met een temperatuur rond de 8 graden. De regen zal ongeveer 15 uur aanhouden. Later klaart het weer op met temperaturen rond de 6 graden. Er wordt een zwakke zuidoostelijke wind verwacht die later op de dag toeneemt.