Leerlingen maken QR-wandeling langs schoenschraperskunst
MechelenOp zoek naar een originele insteek voor een wandeling? Dan is de QR-wandeling van de Mechelse freinetschool Villa Zonnebloem een goed idee. Deze leidt langs zestien schoenschrapers gevuld met kleine verrassingen.
Delen per e-mail
Tot het begin van de 20ste eeuw was een voetschraper gebruikelijk nabij de toegangsdeur van herenhuizen en andere gebouwen. Vanaf dan werd bestrating aangelegd en kon een gewone deurmat volstaan om je schoenen mee proper te maken.
Vele decennia staan de nissen er ongebruikt bij, tot de Antwerpse artieste Elke Lemmens besliste er een originele invulling aan te geven. De Groep Katrien – de tweede graad van De Villa – pikte dat op, nam contact op met de kunstenares en ging vervolgens zelf aan de slag.
“We zijn dan op zoek gegaan in de buurt en hebben brieven geschreven aan de eigenaars met de vraag of we hun schoenschraper mochten vullen en of ze een thema wilden bedenken. Vervolgens gingen de leerlingen creatief aan de slag met onder meer isomoplaten om miniatuurkunstwerkjes te maken”, vertelt juf Katrien De Jaeghere.
De verschillende adressen (terug te vinden op de schoolpoort en de website van Villa Zonnebloem) bundelden ze tot 16 februari in een QR-wandeling. Bij elk kunstwerkje vind je een QR-code met een filmpje of een opdracht bedacht door de kinderen.
Helaas zijn de miniatuurtjes kwetsbaar voor vandalisme. Zo is al eentje verdwenen.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Mechelen
Juwelen gestolen bij woninginbraak
Dieven hebben ingebroken in een woning langs de Antwerpsesteenweg. De daders geraakten binnen langs de achterkant. Er werd een raam geforceerd. Eens binnen werd de woning volledig doorzocht. De dieven maakten een partij juwelen buit. De daders worden opgespoord. -
Mechelen
Grotere gezinnen nemen intrek in nieuwbouw Woonpunt
Elf grotere gezinnen nemen vanaf 1 maart hun intrek in nieuwe sociale woningen van Woonpunt Mechelen op de hoek van de Karperstraat en de Ernest Wijnantsstraat in de wijk Bathaniënpolder. -
Hyundai introduceert Ioniq 5
-
-
Sparen volgens de 50-30-20-regel: hoe werkt het?
-
PREMIUMMechelen
LEKKER LOKAAL. Julia: pure en eerlijke gerechten
Julia is een gezellig restaurantje aan de Steenweg in Mechelen, een beetje verborgen achter het bushokje. Tijdens de lockdown serveert het steeds wisselende afhaalgerechten, van verse soep over pastasauzen tot kant-en-klare gerechten, met een voorkeur voor de Italiaanse keuken. -
Deze cognac handtassen moet je zeker hebben in je kledingkast
Hoeveel handtassen heb jij in je kast hangen? En hoeveel van die tassen gebruik je echt? Om nog meer miskopen te vermijden presenteren we je graag dé drie handtassen die iedere vrouw moet hebben. Eén ding hebben ze alvast met elkaar gemeen. Met hun warme cognactint passen ze bij iedere outfit. Ninashop.be selecteert haar favoriete cognac hantassen. -
Mechelen
Fietsers mogen door zinloos rood dankzij nieuwe verkeersborden
Fietsers mogen op dertien Mechelse kruispunten door het rood rijden. De stad liet er voorrangsborden B22/B23 ‘rechtdoor/rechtsaf vrij voor fietsers’ aanbrengen zodat ze niet langer moeten stoppen voor zinloos rood.