Chris Backx: "Wrang dat partij mij laatste jaar niet gunt"
MECHELEN"Ik vind het wrang dat de partij mij dit laatste jaar niet gunt", zegt schepen Chris Backx (N-VA), nog tot 1 januari 2018 bevoegd voor openbare werken. Daarna keert Bart De Nijn terug. Hij nam in 2015 ontslag toen hij in eerste aanleg werd veroordeeld voor belangenvermenging, maar later werd vrijgesproken.
Delen per e-mail
"De afspraak binnen onze partij was dat ik Bart enkele weken zou vervangen. Maar uiteindelijk werd het een klus van twee jaar. Ik heb alle dossiers rond openbare werken die waren stilgevallen weer opgepikt; we hebben in sneltreinvaart gewerkt om de vele werven tegen het einde van de legislatuur te kunnen afwerken. Omwille van het vele werk en heb ik mijn praktijk als advocaat afgebouwd", zegt Backx.
"Bart werd in mei 2017 door het hof van beroep vrijgesproken, ik zou de dag erna al moeten opstappen. Dat heb ik toen geweigerd, ik wou minstens tot het einde van het jaar blijven om die dossiers te kunnen afronden. Ik weet dat dit de interne afspraak was binnen N-VA, en ik heb deze ook ondertekend. Maar de oorspronkelijke afspraak was ook een vervanging van enkele weken, als die opdracht wijzigt kan toch ook de rest worden aangepast? Ik vind het heel wrang dat de partij mij dit laatste jaar niet gunt, en dat het knippen van de lintjes vlak voor de verkiezingen door iemand anders zal gebeuren."
Afspraak
"Ik begrijp dat dit niet leuk is voor Chris, en hij heeft zeker heel goed werk geleverd. Maar het was inderdaad altijd al de afspraak dat Bart zou terugkeren als schepen, achteraf bekeken had hij zelfs niet moeten opstappen", reageert voorzitter van N-VA Mechelen Karl Vermaercke. "Een overgang in mei zou inderdaad te bruusk geweest zijn, nu gaan we voor een rustige en geplande overgang. Chris wordt ook weer voorzitter van de Mechelse gemeenteraad, zoals voorheen." (EDT)
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Timothy Heylen ook volgend seizoen coach van KGR Katelijne dat spelersgroep bij elkaar houdt: “Met gezonde sportieve én financiële ambitie”
Terwijl de beslissing rond het al dan niet definitief stopzetten van het amateurvoetbal vreemd genoeg werd uitgesteld tot 25 januari, wachten steeds meer clubs het verdict niet langer af. Zo rekent men ook bij tweedeprovincialer Groen Rood Katelijne niet meer op een hervatting en wordt al volop werk gemaakt van volgend seizoen. Coach Timothy Heylen blijft aan boord en tot dusver volgde al ruim driekwart van de spelersgroep zijn voorbeeld. -
Livios Een terrasoverkapping kiezen? Deze checklist helpt je op weg
Corona houdt ons al maanden aan huis gekluisterd, en het ziet er niet naar uit dat daar snel verandering in komt. Overweeg je een terrasoverkapping om in alle comfort tijd buiten door te brengen? Weet dan dat er een overvloed aan keuzemogelijkheden en combinaties bestaat. Bouwsite Livios overloopt de zeven belangrijkste vragen die je moet stellen als je bepaalde systemen vergelijkt. -
Energie Overstappen van energieleverancier is simpel. Waarom laten zoveel mensen dan besparing liggen?
Dat veel gezinnen vandaag onnodig te veel betalen voor hun energiecontract is ondertussen genoegzaam bekend. Energieregulator CREG merkt daarbij dat consumenten het te ingewikkeld vinden om van energieleverancier te veranderen. Mijnenergie.be bekijkt wat u moet weten om een goedkoper contact af te sluiten. -
-
PREMIUM
Mechelen/Sint-Katelijne-Waver Evenementensector bouwt Nekkerhal om tot vaccinatiecentrum: “Tot 200 vaccinaties per uur mogelijk”
De Nekkerhal wordt het vaccinatiecentrum voor Mechelen. Dat werd maandagochtend beslist door de stedelijke Crisiscel, na overleg met het Mechelse Covid-team en de Eerstelijnszone Mechelen-Katelijne. De opbouw start dinsdag al. Mogelijk kunnen ook inwoners van Sint-Katelijne-Waver er terecht voor hun prikje. -
PREMIUM
Mechelen Man staat terecht voor reeks feiten: “Van spuwen naar vrouw en agenten tot het in brand steken van deken in politiecel en het stukbijten van horloge”
Het parket heeft vandaag een celstraf gevorderd van 2 jaar effectief tegen Sedki A. (29). De twintiger stond terecht voor een hele reeks feiten. Naast het spuwen naar een vrouw in het station, spuwde hij ook naar de politie, stak hij een deken in een politiecel in brand en beet hij zelfs de horloge van een agent stuk. De man kon er zich niets meer van herinneren. -
Mechelen Late Quatro is een van 1.148 nieuwe ondernemingen: “Schenken 200 maaltijden aan AZ Sint-Maarten”
Een nieuwe horeca-initiatief in Mechelen heeft dinsdag tijdens een proefdag meteen zijn goed hart laten zien. De vier jongeren van Late Quatro bereidden 200 gratis maaltijden voor de werknemers van AZ Sint-Maarten. “Wij willen hen bedanken voor hun inspanningen tijdens deze moeilijke periode.” Ze zijn niet de enigen die in 2020 een zaak opstartten, wel integendeel. -
Sparen Na de tariefverhogingen bij sommige banken: hoe gemakkelijk is het om over te stappen?
KBC kondigde begin deze maand al aan dat ze een aantal van haar tarieven fors optrekt. Ook bij andere banken zijn er belangrijke wijzigingen. Maar wat als u daar als klant niet mee akkoord gaat? Kan u dan gemakkelijk overstappen en is daar ook een kostprijs aan verbonden? Spaargids.be belicht de werking van de (gratis) bankoverstapdienst.