“Bij momenten heroïsch” en “epische wedstrijd”: historische overwinning Goffin is buitenlandse pers niet ontgaan
MastersDavid Goffin boekte gisteravond op de Masters de mooiste overwinning uit zijn carrière. De 26-jarige Luikenaar versloeg 's werelds nummer één Rafael Nadal in drie sets: 7-6, 6-7 en 6-4. Een bijzonder knappe prestatie, die ook de buitenlandse pers niet is ontgaan.
Delen per e-mail
BBC: “Goffin liep een stuk meer dan zijn tegenstander en maakte indruk met zijn geweldige backhand langs de lijn. Maar zijn dubbele fouten op de belangrijke momenten toonden aan dat hij nerveus was om de 16-voudige grandslamwinnaar voor het eerst te kloppen.”
Daily Mail: “De behendige Goffin toonde gisteravond zijn ontegensprekelijke kwaliteiten. Dat het zo lang duurde, was dan weer wel te danken aan zijn onbekwaamheid om de matchballen in de tweede set te verzilveren. Goffin had het eerder moeten afmaken.”
The Guardian: “Goffin was bij momenten heroïsch, maar ook soms te wild. Hetzelfde gold voor de Spanjaard. Uiteindelijk was het de Belg die het haalde, meteen ook het beste resultaat uit zijn carrière.”
Die Welt: “De gehavende Nadal had het niet onder de markt tegen Goffin. De Belg speelde dapper en verdiende de overwinning.”
L’Equipe: “Doordat David Goffin in de tweede set vier matchballen onbenut liet, werd het nog bijna het grootste gemis uit zijn carrière. Op één avond slaagde de Belg erin om voor het eerst de nummer één van de wereld, én Rafael Nadal te verslaan. Daarmee komt Goffin in een select lijstje terecht. Hij is wel mentaal heel diep moeten gaan om de scalp te nemen van een van de twee huidige tennismonumenten.”
(Lees hieronder verder.)
In de Spaanse media gaat het natuurlijk vooral over de blessure van hun landgenoot, maar ze zagen ook hoe Goffin soms wat overmand werd door de zenuwen.
Marca: "Nadal verloor de eerste set in de tiebreak nadat hij in het derde en in het elfde spelletje een break tegen kreeg. Goffin hielp nog wel een beetje, vooral omdat hij telkens wanneer hij voorstond wel in paniek leek te slaan door de gedachte dat hij voor het eerst de nummer één van de wereld kon kloppen.”
"In set drie oogde Goffin vooral op fysiek vlak nog veel frisser dan Nadal. Iemand anders had trouwens nooit gespeeld in die toestand, maar hij wilde spelen omdat hij dat ticket voor de Masters dubbel en dik had verdiend na een knap seizoen."
Mundo Deportivo: "Nadal verloor zijn eerste wedstrijd na een heroïsch verweer, waardig aan de legende die hij is. Dankzij enerzijds zijn vechtlust en ervaring en anderzijds de zenuwen van David Goffin, moest hij met een lege batterij en een pijnlijke knie pas in de derde set buigen. Nadal wilde de strijd niet voortijdig staken en Goffin bewees hem geen diensten - ook al zaten voor hem alle omstandigheden mee."
AS: "Het was een epische wedstrijd, maar zo heeft Nadal er wel al heel veel gespeeld in zijn loopbaan. Deze keer kon hij niet winnen. Nadal begon gehavend en kon niet veel doen tegen de gekruiste slagen van Goffin, die de fysieke ongemakken van zijn tegenstander ook had gezien en er dankbaar gebruik van maakte."
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Magische girlpower, hoopgevende natuurbeelden of achter de schermen bij Snelle: dit is onze streaming top vijf voor dit weekend
Wekelijks schuimt onze redactie de verschillende streamingplatformen af, op zoek naar de beste films, series en docu’s voor het weekend. Deze week op het menu: een hoopgevende natuurdocumentaire over het lockdowneffect op Apple TV+, een magisch Brits kostuumdrama op Streamz en een doodeerlijk portret van Lars Bos, beter gekend als popartiest Snelle, op Netflix. -
Tennis
Is dit de reden waarom de veer brak bij David Goffin in set 3?
Bij een 3-2-stand in het voordeel van Dimitrov in de derde set stond Goffin voor een levensbelangrijk opslagspelletje. Aanvankelijk was er ook geen vuiltje aan de lucht: de 26-jarige Belg serveerde naar het beeld van zijn toernooi en liep uit tot 30-0. Goffin leek op weg naar 3-3, maar daar wilden enkele 'fans' van Dimitrov een stokje voor steken. En ze slaagden ook in hun opzet. -
Tennis
Goffin treft meteen Dimitrov in Parijs, Masters halen wordt zware klus
David Goffin (ATP 14), die als twaalfde reekshoofd was vrijgesteld voor de eerste ronde, treft in de tweede ronde van het ATP Masters 1.000-toernooi in Parijs (hard/5.207.405 euro) de Bulgaar Grigor Dimitrov (ATP 27). Die laatste versloeg dinsdag in de eerste ronde de Fransman Ugo Humbert (ATP 56) met 4-6, 6-1 en 6-2. -
-
Tennis
Thiem zeker van halve finales, Tsitsipas redt matchpunt tegen Rublev
Titelverdediger Stefanos Tsitsipas (ATP 6) is door het oog van de naald gekropen in zijn tweede groepswedstrijd op de ATP Finals in Londen. De Griek redde in het duel tegen Andrey Rublev (ATP 8) een matchbal en trok alsnog aan het langste eind. Door die overwinning is Dominic Thiem zeker van een plaats in de halve finales. -
Pensioen
Wel pensioenleeftijd, maar geen zin om te stoppen met werken? Dit moet je weten
Rondkomen van je pensioen? Voor veel mensen zal het verre van evident zijn. Daarnaast heeft ook niet iedereen zin om op pensioenleeftijd meteen te stoppen met werken. Als je nog wil blijven werken, zijn er wel enkele belangrijke spelregels om in acht te nemen. Jobat.be somt ze op. -
Héél even romantiek, dan weer topfinale
Onze nieuwe nationale tennisheld is - even - terug in het land. Gisteren vertrokken David Goffin (26) en zijn vriendin Stéphanie uit Londen - "met een hoofd vol herinneringen", zo schreef zij bij deze foto op Instagram. Veel tijd voor romantiek is er niet: gisteravond sliep Goffin bij zijn coach in Charleroi, vandaag trekt hij al naar Lille om zich voor te bereiden op de Davis Cupfinale. Niet alleen zijn vriendin keek zondag met open mond naar de historische Masters-finale van haar "kampioen": liefst 310.000 Vlamingen volgden de match op BBC2. Het tweede kanaal van de Britse openbare omroep was daarmee de derde best bekeken zender in Vlaanderen. Op de 'eigen' zenders was de match, tot groot ongenoegen van veel fans, niet te zien. Enkel op Telenet Play Sports kon je kijken met Nederlandstalig commentaar. -
Je autoverzekering sneller opzeggen, is het binnenkort mogelijk?
Een autoverzekering jarenlang bij dezelfde verzekeraar houden? Veel mensen doen het. Zelfs bij de aankoop van een nieuwe wagen stappen velen gewoontegetrouw naar hun eigen verzekeraar voor een nieuw voorstel. De strenge regeling om een contract over te dragen naar een andere verzekeraar schrikt af. Maar daar brengt een nieuw wetsvoorstel binnenkort misschien verandering in. Independer.be legt uit hoe je je autoverzekering kan overdragen en wat er in de toekomst zou kunnen veranderen.
7 reacties
Patrick Dubois
françois troch
Jan Van Rompaey
Gino Denil
Roger Deprez