Meer dan 900.000 keer bedankt, beste lezers van Het Laatste Nieuws uit Malle!
MalleHet was een bijzonder nieuwsjaar. Van de metershoge bananenboom in Oostmalle tot de lancering van de Westmalle Extra: artikels, verslagen en reportages door Het Laatste Nieuws uit Malle werden 937.000 keer gelezen, waarvoor wij u wensen te bedanken. Dit was 2021 in uw gemeente.
Uiteraard had het coronanieuws ook in Malle een centrale rol. De gemeente herbergt dan ook het vaccinatiecentrum van de Eerstelijnszone Voorkempen. Vanwege een corona-uitbraak op het Sint-Jan Berchmanscollege einde mei weerde café ‘t Vermoeden in Westmalle alle jongeren onder de 18 jaar om te vermijden dat COVID-19 zich onder de jeugd verder zou kunnen verspreiden.
Westmalle Extra
Diezelfde maand opende over ‘t Vermoeden een nieuwe horecazaak: Gastropub ‘t Molenhuys. Daar kan je ook terecht voor een frisse Westmalle Extra. Dat blonde tafelbier brachten de paters van de Abdij der Trappisten van Westmalle in maart officieel op de markt. Op de Antwerpsesteenweg wordt niet alleen drank geserveerd of gebrouwen. Je kan er ook een kansje wagen. Bij dagbladhandel en bakkerswinkel Odette won een klant in augustus 750.000 euro met de lotto. Het is al de zesde keer dat in een van de (voormalige) krantenwinkels van uitbater Bart Rombouts een grote geldsom gewonnen wordt.
In het andere dorp van de gemeente valt dan weer een bijzonder tafereel te bewonderen. Een bananenplant met 175 banaantjes staat te pronken in de tuin van Achiel Luyckx. Tegelijkertijd blijkt Oostmalle vruchtbare bodem voor acteergeweld te zijn. Zo wist Kato Haes een hoofdrol in de Play4-televisieserie De Redders in de wacht te slepen.
Wissel
Voor Malle was 2021 sowieso bijzonder. Het was immers ook het laatste jaar van Harry Hendrickx (DBM) als burgemeester, die na 27 jaar burgemeesterschap de sjerp op 1 januari 2022 doorgeeft aan Sanne Van Looy.
Dit is slechts om een bloemlezing, want er was in Malle afgelopen jaar nog een pak meer te beleven. Dank u, beste lezer van Het Laatste Nieuws uit Malle. Onze redactie wenst u alvast een gelukkig 2022.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
PREMIUM
Wist je dat ... koning Boudewijn de ZOO ooit bezocht met de auto?
Antwerpen -
Sint-Antonius Zoersel mag zich opmaken voor zonovergoten braderij
De ondernemersvereniging Sint-Antonius Bruist organiseert op vrijdagavond 2 juni naar jaarlijkse traditie de braderij op de Handelslei in Sint-Antonius Zoersel. Het belooft een zonnige editie te worden. De winkels zullen later open zijn dan gewoonlijk. Bezoekers kunnen heerlijk kuieren langs een avondmarkt met heel wat animatie. Ook een heleboel kermiskramen zullen van de partij zijn. Wie niet vroeg naar huis wil, kan op het grasplein achter de kerk nog fuiven in de feesttent.Zoersel -
Mijnenergie
Welkomstkorting van 500 euro voor gas en stroom? Zo mispak je je niet aan de kleine lettertjes
De energieleveranciers hengelen weer intensief naar nieuwe klanten. Ze gebruiken onder meer welkomstkortingen als geliefd lokmiddel. Vooral de grote marktspelers kennen interessante voordelen toe, tot zelfs meer dan 500 euro wanneer je een contract voor aardgas en elektriciteit bij hen afsluit. Bij vaste tarieven blijven de kortingen voorlopig onbestaande of zeer beperkt. Mijnenergie.be maakt een overzicht. -
-
MerelFest moet domein De Merel in de kijker zetten
Brecht -
Dief elektrische fiets op heterdaad betrapt; slachtoffer dolgelukkig met teruggevonden fiets
Tijdens een actie tegen overlast in de omgeving van het Koningin Astridplein, De Keyserlei, Operaplein en Teniersplaats kreeg het wijkteam vrijdag iemand in de gaten die veel aandacht had voor gestalde fietsen. In de Keistraat knipte de verdachte het slot door van een elektrische fiets en vertrok ermee. De politie arresteerde hem.Antwerpen -
Ruim 2,75 ton coke aangetroffen in Antwerpse haven
In het Antwerpse havengebied heeft de douane dinsdag opnieuw een grote cocaïnevangst gedaan. Dat meldt de FOD Financiën. In totaal werd 2.757 kilogram cocaïne aangetroffen in een container met een lading tonijn.Antwerpen -
Livios
De zon weren met screens of rolluiken? Zo maak je de juiste keuze