Maldegem lanceert elektrische deelsteps: “Ideaal alternatief voor korte verplaatsingen”
MaldegemMaldegem zorgt voor een beetje stadsgevoel, en geeft de inwoners de kans om zich met een elektrische step te verplaatsen.
Je kan vanaf deze week een elektrische step gebruiken om je te verplaatsen in Maldegem. De zogenaamde M-steps kunnen gebruikt worden in heel groot-Maldegem, en kan je ontlenen via de app van de leverancier Bird. “Elektrische deelsteps zijn ideaal voor kleine verplaatsingen binnen de gemeente”, zegt schepen Jason Van Landschoot (Open Vld). “Ze zijn een milieuvriendelijke aanvulling op openbaar vervoer of korte verplaatsingen met de auto. We stappen in een proefproject van een jaar. Inwoners mogen natuurlijk altijd suggesties of opmerkingen aan ons doorgeven. Je moet wel 18 jaar of ouder zijn om te mogen rijden met een elektrische step. We raden aan een helm en fluohesje te dragen.”
Praktisch
Hoe werkt het? Download eerst de Bird-app op je smartphone en maak een account aan. Open dan de app en zoek de dichtstbijzijnde step. Scan dan de code bovenop de step om hem te ontgrendelen en je rit te starten. Wanneer je je bestemming hebt bereikt, laat je de step op een verantwoorde plek achter en beëindig je de rit op de app.
Het ontgrendelen van een M-step kost 1 euro. Daarna betaal je 0,25 euro per minuut. Of je koopt een rittenpas per dag of week.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Spaargids.be
Hoe veilig zijn jouw centen bij de bank? En wat met buitenlandse instellingen?
De bankensector kan nog niet meteen opgelucht ademhalen na de noodovername van Credit Suisse. Het aandeel van Deutsche Bank zakt vandaag namelijk met 13 procent. Ook andere Europese banken noteren deze voormiddag verliezen. Hoe veilig is je geld op de bank, indien deze trend zich blijft verder zetten? Spaargids.be zocht het voor je uit. -
PREMIUM
PORTRET. De enige Bruggeling die de Ronde van Vlaanderen won (dankzij Eddy Planckaert): “Hij beloofde de hemel op aarde”
Tenzij Jens Keukeleire ons zondag verrast, kon vooralsnog geen enkele Brugse renner de wielerklassieker Ronde van Vlaanderen winnen. Dat deed François Lambert wél. Niet als renner, maar als omstreden wielermecenas. Het West-Vlaamse antwoord op de Franse zakenman Bernard Tapie. Een reconstructie van die straffe stoot, vandaag precies 35 jaar geleden.Brugge -
Eeklo gaat strenger controleren op kwaliteit huurwoningen: “Elk jaar 240 woningen ouder dan 35 jaar aan de beurt”
Eeklo gaat de kwaliteit van oude huurwoningen veel meer controleren, en strenger optreden tegen verhuurders die niet in orde zijn. Een huis ouder dan 35 jaar zal je niet meer kunnen verhuren zonder het nodige attest. Zo’n attest blijft tien jaar geldig, en dan volgt sowieso een nieuwe controle. Dit is het plan.Eeklo -
-
TV
STREAMINGTIP. ‘Love is Blind S4’: de liefde moet (soms) naar de oogarts
De ware liefde vinden, zonder dat je weet met wie je te maken hebt. Het klinkt zo’n beetje als de gemiddelde Tinder-date, maar de makers van Netflixshow ‘Love is Blind’ - waarvan het vierde seizoen vandaag start - hebben er wel een kijkcijferkanon mee beet. -
Natuurwandelingen op zondag gaan weer van start
Komende zondag 2 april rijdt niet alleen de Ronde van Vlaanderen door Aalter, maar starten ook de zondagse natuurwandelingen opnieuw.Aalter -
Politie rukt massaal uit voor melding van leerling (15) met wapen aan schoolpoort in Brugge
De politie van Brugge is donderdagochtend massaal uitgerukt richting het Sint-Andreasinstituut in Brugge. Daar was melding gemaakt van een jongeman die rondliep met een wapen. “We vroegen daarop alle andere leerlingen in het klaslokaal te blijven. Uiteindelijk bleek er van echt gevaar geen sprake te zijn”, zegt politiewoordvoerster Lien Depoorter.Brugge -
Mijntelco
Niet langer gebonden aan de (mindere) modem van je operator: kiezen we binnenkort zelf ons ideale apparaat?
Als het van het BIPT afhangt, kunnen we straks kiezen welke modem we nemen wanneer we een nieuw internetabonnement afsluiten. De Belgische telecomregulator kondigde daar eind vorig jaar een ontwerpbesluit voor aan. Het zou betekenen dat je als klant niet langer verplicht bent om de modem van je internetprovider te gebruiken, maar je eigen apparaat kan aansluiten op het netwerk. Mijntelco.be zoekt uit of dat een goede verandering zou zijn.