Kompelbier scoort op ‘Olympische Spelen’ van bierwedstrijden: “Enige Belgische gouden medaille behaald”
MaasmechelenBrouwerij Kompel heeft een gouden prijs gewonnen op de 2022 World Beer Cup, een wereldwijde biercompetitie die bieren van over de hele wereld evalueert en de meest vooraanstaande brouwers erkent.
De wedstrijd vond plaats in het Minneapolis Convention Center in Minnesota en er werden prijzen uitgereikt in 103 bierstijlcategorieën. Brouwerij Kompel kreeg een gouden prijs in de categorie ‘Honey Beer’ voor zijn Kompel Prion des fleurs, een goudblond honingbier van hoge gisting, hergist op de fles.
De honing is afkomstig uit de Mechelse Heide in het Nationaal Park Hoge Kempen. “Als enigste gouden medaille van de vijf medailles die België wegkaapte in Minneapolis, is dit een hele eer voor ons, voor Limburg en onze gemeente”, zeiden Frederic Fabry en Sandro Di Pietro, zaakvoerders bij Brouwerij Kompel.
Kompel Prion des fleurs werd voor het eerst gebrouwen naar aanleiding van 30 jaar mijnsluiting in Eisden in 2017. Sindsdien won het al gouden medailles op de World beer awards, Brussels beer challenge, European Beer Star.
Eigen brouwerij
Opvallend is ook het hoog aantal inschrijvingen bij de World Beer Cup waarbij 226 bierjuryleden uit 28 landen hun oordeel moeten vellen. “Het wordt algemeen beschouwd als de ‘Olympische Spelen van het Bier’ en is tot nu toe de grootste wedstrijd met maar liefst 10.542 inzendingen van 2.493 brouwerijen in 57 landen. We zijn met brouwerij Kompel op dit moment nog een bierfirma die op termijn een eigen brouwerij wil bouwen in Maasmechelen.”
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
HLN Shop
"Ga niet te vroeg naar bed en eet geen chocolade": vijf tips van de slaapspecialist voor een betere nachtrust
Lig jij wel eens te woelen in bed en/of heb je het moeilijk er ‘s ochtends uit te komen? Slaapproblemen kunnen op termijn zwaar doorwegen op je gemoed en gezondheid. Word je geplaagd door een ontregelde nachtrust, schiet psycholoog en slaapspecialist Annelies Smolders te hulp. Met haar groepspraktijk Huis Midori reikt de ervaringsdeskundige slaapexpertise en therapie op maat aan, en dat doet ze nu ook online met de masterclass ‘Beter Slapen’. HLN Shop kreeg alvast vijf helpende tips. -
Tweakers
Gemiddelde Belg ontvangt 1.600 euro netto vakantiegeld: deze toptv's passen binnen dit budget
Honderdduizenden werknemers krijgen rond deze periode een deugddoende som aan vakantiegeld. Ben je niet zo’n vakantieganger en wil je liever investeren in een gloednieuwe tv voor thuis? Expert Eric van Ballegoie van technologiesite Tweakers geeft zijn top 3 van toestellen mee die je met je vakantiegeld kan betalen. -
Hasselt
Ontdekkingsfestival ‘Vuurdoop’ van PXL-Music keert komende vrijdag terug
Na twee jaar uitstel kan het Hasseltse ontdekkingsfestival ‘Vuurdoop’ van PXL-Music komende vrijdag 20 mei opnieuw doorgaan. De Kanaalsite zal dé place to be worden voor heel wat artistieke projecten, en één dag en nacht een muzikale brandhaard worden. -
-
Maasmechelen
Auto’s botsen in Proosterbos, jongeman gewond
In Proosterbos aan het kruispunt van de Leeuwerikenstraat met de Boudewijnlaan gebeurde donderdagavond een ongeval. -
Hasselt
Clouseau brengt zet met grootste meezingers Trixxo Arena in vuur en vlam tijdens ‘I love the 90's - the party’
Afgelopen zaterdagavond vond in de Trixxo Arena in Hasselt ‘I love the 90's’ plaats. Blikvanger Clouseau bracht met meezingers als ‘Domino’, ‘Nobelprijs’ en ‘Swentibold’ de mania van weleer weer tot leven. Ook 2Fabiola, DJ Ward, surprise-artieste Isabelle A en 2 Unlimited zorgden voor de nodige hoogtepunten. -
Tweakers
De beste tablets voor elk budget: vier aanraders van onze expert
Surf je graag in alle comfort? Meestal volstaat een smartphone, maar ’s avonds op de sofa of in bed is een tablet met een groter scherm toch net iets aangenamer. Valt kiezen uit het ruime aanbod je zwaar? Technologiesite Tweakers plaatst de vier beste exemplaren van dit moment naast elkaar. -
PREMIUM
RESTOTIP. Thuis genieten van het humeur van chef Celine bij gloednieuwe traiteur ‘Atelier C’
Geen zin om te koken maar wel om gezellig thuis te tafelen? Die gedachte kent chef Celine Vekemans maar al te goed. Als antwoord opende ze twee weken geleden haar eigen traiteurzaak ‘Atelier C’ in het hart van Sint-Truiden. “Alles kan hier en alles mag”, klinkt het. “Zin om gezellig te barbecueën of eerder fan van een tapasavond? Wij zorgen ervoor.” Die belofte moet je ons geen twee keer maken en dus gingen we tijdens de openingsweekend testen.