G-atlete verkozen tot belofte van het jaar, maar ze moet buitenlandse wedstrijden zelf bekostigen
LUMMENDit weekend werd atlete Anke Sneyers (16) uit Lummen gehuldigd als Limburgse belofte van het jaar. Een prijs die ze te danken heeft aan haar zilveren medaille op het WK op de 400 meter en haar bronzen medaille in het verspringen. Omdat de atlete met een mentale beperking uitkomt in de categorie G-sport is het voor de familie echter moeilijk om alle internationale wedstrijden te bekostigen.
Het parcours van Anke Sneyers is opvallend. Eigenlijk is ze pas dit jaar echt volop met haar sport bezig. Toch werd ze in 2017 Belgisch kampioene in de 100 en 200 meter sprint en spraken haar internationale prestaties meteen boekdelen. "Bij de beloften stak er dit jaar niemand echt bovenuit. Anke haar prestaties in de G-sport zijn erg knap en daarom heb ik haar voorgedragen als belofte van het jaar", vertelt Anja Schoolen, voorzitter van het Provinciaal Comité Atletiek Limburg.
Anke is de eerste G-atlete die de titel van de provincie krijgt. Ook in Tessenderlo, waar ze aangesloten is bij de Looise atletiekvereniging, werd Anke trouwens sportvrouw van het jaar. Allemaal erg mooi, maar toch is de bloeiende carrière voor haar familie niet enkel rozengeur en maneschijn.
"De kosten voor het EK en WK worden door de bond intussen vergoed. Anke probeert echter de internationale ervaring in haar discipline op te bouwen in grote wedstrijden. Zo moeten we de komende maanden naar Berlijn, Parijs en Italië. Telkens kost het toch al snel 1.500 euro voor de inschrijving en het verblijf", stelt vader Yves Sneyers, zelf een begenadigd kogelstoter. Hij richtte daarop de vzw 'I Support Anke' op om geld in te zamelen zodat zijn dochter kan blijven deelnemen aan de grote meetings.
Boeltje
Schollen is op de hoogte van de problemen. "Ik was er echt van geschrokken wat voor een boeltje dat onderdeel is. We staan daar te weinig bij stil en daarom hoop ik dat de trofee een duwtje in de rug is voor Anke."
Yves hoopt dat zijn dochter toch de nodige steun krijgt bij de uitbouw van haar carrière. "Over de Paralympische Spelen van 2020 in Tokio wil ik nog niet te luid spreken. Eerst focussen we wel op het EK van 2018 in Parijs en het WK van 2019 in Nottwil. Op termijn zijn de Spelen van 2024 in Parijs het grote doel. Mits de nodige steun kan Anke daar voor een medaille zorgen en in de voetsporen van haar grote voorbeeld Nafi Thiam treden." (BVDH)
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Twee drugsdealers gevat aan Chirolokalen in Ham
De lokale politie van Beringen, Ham en Tessenderlo heeft de voorbije dagen diverse overlastcontroles gedaan. Hierdoor konden twee drugsdealers gevat worden, waarvan één werd gearresteerd. De overlastcontroles vonden plaats aan de COR in Koersel, OC De Buiting in Beringen, het Binnenhof in Tessenderlo en ’t Vlietje in Ham.Beringen, Tessenderlo -
VROUWENVOETBAL Super League
KRC Genk Ladies blijft verbazen en wint nu ook tegen leider en titelkandidaat OHL: “Met deze overwinning bewijzen we dat we iedereen aankunnen”
KRC Genk blijft aan het feest. Nadat KRC Genk Ladies zich vorig week plaatste voor de finale van de Beker van België, namen de Genkies zaterdag de maat van leider OHL in de eerste speelweek van play-off 1. Uitblinkster Lisa Petry zette voor de rust tweemaal de netten bol. In een pittige tweede helft stak de leider een extra tandje bij en drukte Genk achteruit. Een prima keepende Aukje van Seijst hield haar team met meerdere knappe reddingen overeind. Verder dan de aansluitingstreffer van Cranshoff raakte OHL niet. “De trainer schoof me van de rechterflank naar de spits. Het bleek een juiste keuze. Met deze zege bewijzen we dat we de top aankunnen en mikken dan ook voluit op een derde plaats”, genoot Lisa Petry na afloop.Genk -
Gouden Formule 16
Red Bull domineert, Alonso scoort stevig: de eerste speeldag van de Gouden Formule 1 onder de loep genomen
Max Verstappen strandde in de GP van Saudi-Arabië na een knappe inhaalrace op de tweede plaats. Enkel ploegmaat Sergio Pérez bleef uit zijn greep. Had jij dit voorspeld? Ga dan nu aan de slag voor de volgende GP in Australië en de rest van het seizoen: met de Gouden Formule 1 kan jij immers het beste raceteam samenstellen en zo kans maken op de hoofdprijs van maar liefst 4.000 euro. -
-
Mijnenergie
Wat is het sluimerverbruik van een televisie? En een adapter die nodeloos insteekt? Energieadvies voor jouw woonkamer
Veel gezinnen brengen thuis een groot deel van hun tijd door in de woonkamer. Het is dé plek bij uitstek om gasten te ontvangen en ’s avonds televisie te kijken, te lezen, ... Kortom: te ontspannen. Maar hoe kan je energie besparen in de woonkamer zonder in te leveren op comfort? Mijnenergie.be zet enkele besparingstips op een rijtje. -
PREMIUM
Hasseltse kindercoaches Tine (39) en Katrien (32) openen straks eerste ‘ontprikkelcentrum’ in ons land: “Tijd en rust voor kinderen en ouders die het nodig hebben”
Met je kinderen tot rust komen in het eerste ‘ontprikkelcentrum’ van ons land? Daar zorgen de Hasseltse kindercoaches Tine (39) en Katrien (32) binnenkort voor. Met een crowdfunding hopen ze 15.000 euro in te zamelen, om de eerste kinderen en hun ouders hopelijk in september te kunnen verwelkomen. Maar wat gebeurt er nu eigenlijk wel of net niet in zo'n ontprikkelcentrum? Tine legt uit wat het plan precies is.Hasselt -
Jaarlijkse planten- en bloemenmarkt op 2 april
Op zondag 2 april wordt de Markt van Herk-de-Stad opnieuw omgetoverd in één groot bloemenparadijs met 340 meter aan standen. Zo’n 30 standhouders zijn die dag van de partij voor de jaarlijkse Bloemen- en Plantenmarkt.Herk-de-Stad -
Jessa Ziekenhuis krijgt opnieuw voor drie jaar erkenning voor pancreaschirurgie
Het Jessa Ziekenhuis blijft voor de volgende drie jaar erkend als hooggespecialiseerd referentiecentrum voor complexe chirurgie van de pancreas. “Bijzonder goed nieuws voor zowel de patiënt als voor ons ziekenhuis”, reageert algemeen directeur Yves Breysem tevreden.Hasselt