Tiener in ziekenhuis nadat man (25) GHB in glas doet: 15 maanden cel
LonderzeelEen 25-jarige man die GHB in het bierglas van een tiener had gedaan is veroordeeld tot 15 maanden cel, waarvan 1/3 met uitstel. Tot in de rechtbank had de twintiger ontkend dit gedaan te hebben. De getuigenverklaringen van twee aanwezigen deden hem echter de das om.
Op 21 juli viel een minderjarige jongen plotseling flauw in een café in Londerzeel. Hij had dan wel verschillende glazen bier gedronken, toch was het onwaarschijnlijk dat dit de oorzaak van zijn flauwte was. Hij werd meteen overgebracht naar het ziekenhuis, waar artsen vaststelden dat het waarschijnlijk ging om een vergiftiging met GHB. De verdenking richtte zich al snel tegen een 25-jarige caféganger aangezien twee aanwezigen een belastende verklaring tegen helm aflegden. “We zagen hem met een klein flesje in de weer én hebben duidelijk gezien dat hij de tiener een glas bier heeft gegeven”, deden ze hun verhaal tegen de politie. Telefonieonderzoek bracht hem nog verder in nauwe schoentjes. “Op zijn gsm vonden we ook verschillende berichten over de verkoop van drugs”, aldus het parket, dat vorige maand een gevangenisstraf van 15 maanden tegen de twintiger vorderde.
Haaruitval
De verdediging ging toen voluit voor de vrijspraak. “Dat klein flesje was haarlotion, dat mijn cliënt gebruikt tegen haaruitval”, klonk het. “In zijn woning is een identiek flesje aangetroffen dat ook die lotion bevatte. Bij die huiszoeking zijn geen drugs aangetroffen, en hijzelf had er ook geen op zak. De berichten op zijn gsm waren berichten waarin iemand anders drugs te koop aanbood. Er is geen bewijs dat mijn cliënt ook drugs heeft gekocht. Er waren genoeg andere mensen in dat café die ook die GHB in dat glas hadden kunnen doen.”
Gevolgen niet goed ingeschat
Een moeilijke kwestie maar de rechtbank oordeelde uiteindelijk dat de feiten toch bewezen waren. “Beklaagde heeft wel degelijk de GHB in het bierglas had gedaan. Weliswaar had hij mogelijks de gevolgen van die daad niet goed ingeschat maar dat doet niets af aan zijn schuld”, klonk het in het vonnis. De rechtbank legde hem een gevangenisstraf van 15 maanden op, waarvan één derde met uitstel. De kans is groot dat de man beroep zal aantekenen tegen het vonnis.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Politie haalt 15 overtreders uit verkeer tijdens controleactie
Meise, Kapelle-op-den-Bos -
PREMIUM
Nieuw mobiliteitsplan voorgesteld: “Heel nieuwe manier van omgaan met mobiliteit”
Een afvaardiging van het college van burgemeester en schepenen stelde vrijdag het nieuwe mobiliteitsplan voor Grimbergen voor. Centraal staan 4 doelstellingen. De aanpassingen moeten zorgen voor meer leefbaarheid, veiligheid en betere bereikbaarheid en de basis vormen van een duurzaam parkeerbeleid. De eerste resultaten kan je na de zomer zien in het straatbeeld. Ondanks kritiek vanop de oppositiebanken ziet burgemeester Bart Laeremans (Vernieuwing) een groot draagvlak voor het plan.Grimbergen -
Mijnenergie
Tijdens je vakantie thuis niets verbruiken, maar toch betalen: dit kan je eraan doen
Vertrek je binnenkort op vakantie en verbruik je geen energie? Dan lijkt een nulfactuur voor die periode het logische gevolg. Toch zal je in de praktijk ook stroom en aardgas betalen tegen de op dat moment geldende prijzen. Al valt daar wel iets aan te veranderen. Mijnenergie.be legt uit waarom je toch betaalt en hoe je daar een mouw aan past. -
-
PREMIUM
AZ Rivierenland richt troostplek in, ook Elise (27) krijgt eigen bank: “Ik beloofde mijn dochter dat ze nooit vergeten zou worden”
Puurs-Sint-Amands -
Mijnenergie
Welkomstkorting van 500 euro voor gas en stroom? Zo mispak je je niet aan de kleine lettertjes
De energieleveranciers hengelen weer intensief naar nieuwe klanten. Ze gebruiken onder meer welkomstkortingen als geliefd lokmiddel. Vooral de grote marktspelers kennen interessante voordelen toe, tot zelfs meer dan 500 euro wanneer je een contract voor aardgas en elektriciteit bij hen afsluit. Bij vaste tarieven blijven de kortingen voorlopig onbestaande of zeer beperkt. Mijnenergie.be maakt een overzicht. -
Dertiger opnieuw veroordeeld na incident met ex: “Zelf in jeugd misbruikt”
Een 32-jarige man uit Zemst is veroordeeld tot 3 maanden cel met uitstel voor verschillende incidenten met zijn ex en diens nieuwe vriend. Eerder kreeg hij al 15 maanden cel met probatie-uitstel nadat hij door het lint was gegaan tegen haar en de politie.Kapelle-op-den-Bos -
Verteltheater De Belleman brengt eerste boek van Marc de Bel: “Sfeervol verhaal met een lach en een traan”
Willebroek