Nachtegaal met karatekunstjes
Vrijdagavond vertegenwoordigt de Lommelse Zita Fontana (14) Limburg tijdens de tweede Knockouts van The Voice Kids. Zita is een echt ‘multitalent’, ze heeft niet alleen een gouden stem, maar behaalde ook al goud op het WK karate in Italië. Ondertussen studeert ze ook nog eens Latijn: “Ik hoop dat ik met mijn beroep later mensen kan helpen, want je ziet dat daar nood aan is!”
Delen per e-mail
Zita liep al langer rond met het idee om een keertje haar kans te wagen in The Voice Kids. Dit jaar besloot ze de stap te zetten: “Het is toch een hele uitdaging. Je moet dan de podiumvrees overwinnen. Ik had al wel eens op een podium gestaan (zoals op de School’s Out-fuif in Lommel vorig jaar, red.) en dat beviel me. Daarom voelde ik me er klaar voor!”
En klaar was Zita, want K3 draaide enthousiast tijdens haar warme versie van ‘Jealous’ van Labrinth. “Ik vond het niet erg dat er ‘maar’ één coach draaide, het was al prachtig dat er voor mij gekozen werd. En nu moest ik ook geen moeilijke keuze maken. Van K3 heb ik veel opgestoken: ze leerden me dat ik mijn eigen ding moet doen. Muziek betekent voor iedereen iets anders. Ze werkten ook aan mijn vertrouwen op het podium en lieten me spelen met de camera.”
Beatles ontdekt
Van de moderne Labrinth in de Blind Auditions gaat Zita naar de tijdloze Beatles in de Knockouts. Ze brengt op initiatief van K3 ‘Blackbird’. “Ik had zeker al van de groep gehoord, al zijn The Beatles al een tijdje niet meer actief. Het bleef dus wel een beetje een ontdekkingstocht”, merkt Zita op.
Momenteel zit Zita net als de rest van Vlaanderen thuis omwille van het coronavirus. “Ik zit op school in het Don Boscocollege Hechtel. Ze hebben me toch een hoop opdrachten gegeven dus ik ben dezer dagen vooral bezig voor school. Ook daar hebben ze trouwens naar de uitzending van The Voice Kids gekeken. Mijn leerkracht wiskunde zei dat ze wel drie keer opnieuw keek en ook van mijn leraar Nederlands kreeg ik complimenten.”
Combinatie met karate
De Lommelse zit ook nog steeds op de karate, waarin ze overigens eveneens getalenteerd is. Naast de gouden medaille in Italië behaalde ze nog drie andere medailles. “Momenteel ligt het jammer genoeg stil. In de toekomst hoop ik muziek en karate te blijven combineren. Als ik daarin niet kan doorbreken, hoop ik een beroep te kunnen doen waarbij ik mensen kan helpen. Verpleegkunde lijkt me wel wat, dat wordt volgens mij nooit saai.”
Nu Zita bijna de hele dag binnen zit, wordt haar gezin geregeld getrakteerd op een live concert. “Ik denk dat papa en mama soms een beetje gek worden van mijn voortdurende gezangen”, geeft Zita toe. Mama Lies kan haar glimlach niet verbergen en geeft haar dochter niet helemaal ongelijk: “We zijn wel wat gewoon, al vraag ik haar soms toch om eens eventjes te zwijgen.” The Voice Kids is er vrijdagavond vanaf 20.40 uur op VTM
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Geel
Dertigers stelen twaalf nieuwe computers bij AZ Sint-Dimpna
Twee Nederlanders zijn veroordeeld tot een gevangenisstraf van 15 maanden. In augustus 2020 stalen ze 12 nieuwe computers bij AZ Sint-Dimpna in Geel. -
PREMIUMMaaseik
Limburgse Joyce (23) schrijft emotioneel nummer over impact coronacrisis op mentale gezondheid: “Grote stap om gevoelens te tonen”
‘Aan het einde van de tunnel is het licht nog uit’. Een zin die in tijden van corona erg herkenbaar is. Het perspectief blijft voor velen uit, en dat hakt er mentaal hard in. Zo ook voor Joyce Vanderhoydonck (23). De Maaseikse singer-songwriter pende haar gevoelens neer in een emotioneel lied genaamd ‘Met Jou’. “Eerlijk, het gaat momenteel niet goed met me op mentaal vlak. Door hiermee naar buiten te komen, hoop ik anderen een hart onder de riem te steken”, klinkt het. -
Sporten in stijl: de perfecte tassen voor tijdens je work-out
De lente staat voor de deur. Tijd om die wintervetjes aan te pakken! Een bezoekje aan de fitness zit er nog even niet in, maar ook in openlucht kan je aan je summer body werken. Ninashop.be selecteert haar favoriete tassen waarmee jij in stijl kan bewegen. -
-
Jobs
Dit worden de uitdagingen voor de ICT-sector in de komende jaren
Vanuit ons kot werken, shoppen, les volgen en eten bestellen. ICT’ers wisten het voorbije coronajaar niet waar eerst gesprongen om al die zaken technisch mogelijk te maken. Maar wat als de pandemie straks voorbij is? Ziet de toekomst er dan nog rooskleurig uit voor de ICT-sector? Jobat.be vroeg het aan Patrick Slaets van technologiefederatie Agoria. -
Deze technische snufjes maken je leven zoveel gemakkelijker
We staan er niet altijd bij stil, maar tal van slimme technologische uitvindingen hebben ons leven al gemakkelijker of entertainender gemaakt. Waar vorige generaties ineens hun leven zagen veranderen door de komst van pakweg walkmans of de Nokia-telefoon, zijn er vandaag andere kleinoden in trek. -
Geel
Politiezone oefent op incident met dolle schutter aan De Leunen
Wie de komende weken veel politievoertuigen ziet staan en schoten hoort aan het voetbalstadion De Leunen in Geel hoeft zich niet ongerust te maken. Alle agenten van de politiezone Geel-Laakdal-Meerhout houden er zogenaamde AMOK-trainingen. -
Beringen
Beringenaar (55) liet leven in verkeersongeval met motor
Het slachtoffer dat woensdagavond verongelukte in Lummen is de 55-jarige Wilfried Witters uit Beringen. De man ging als vrijgezel door het leven. Over de omstandigheden bestaat weinig duidelijkheid aangezien er geen getuigen zijn.