Na week aansluiting bij Zone Centrum: “Posten rukken uit naar locaties waar ze vroeger zelden kwamen”
De samenwerking tussen de brandweerposten Nevele, Waarschoot en Zomergem en hun nieuwe hoofdkazerne in Gent is een succes, volgens de brandweerzone en de bevoegde burgemeesters. Sinds 22 januari worden de posten aangestuurd vanuit de hoofdkazerne en dat bracht hen meteen naar nieuwe gebieden.
Delen per e-mail
“Ze rukten uit voor een bevrijding uit een lift in Sint-Martens-Latem, een ongeval op de E40 in Aalter, instortingsgevaar in Evergem en een duikersalarm in Ronsele”, licht zonecommandant Wim Van Zele toe. “De vrijwilligers van de nieuwe posten hebben dus gemerkt dat ze naar locaties uitrukken waar ze vroeger zelden kwamen.”
Nu de posten sinds de fusies van Lievegem en Deinze deel uitmaken van Brandweerzone Centrum, moeten ze soms verder gaan dan vroeger, maar bij grote incidenten kunnen ze ook rekenen op naburige posten, weten burgemeesters Tony Vermeire (CD&V) van Lievegem en Jan Vermeulen (CD&V) van Deinze. “Het grote voordeel is dat de posten Nevele, Waarschoot en Zomergem nu tot een netwerk van dertien posten behoren”, reageren ze in een persbericht. “De klok rond staan er ook tientallen beroepsbrandweerlieden klaar in Gent. Zone Centrum beschikt over zeer modern materiaal en maakt gebruik van de nieuwste technieken.”
Geen verandering voor dringende hulp
Sinds de inwijding in de zone op 1 januari hebben de brandweermannen van de drie posten dan ook kennis gemaakt met die technologie. “De dienst IT van Zone Centrum leverde grote inspanningen om het dispatchverhaal tot een goed einde te brengen, zeker gezien het korte tijdsbestek waarin alles werd verwezenlijkt”, zegt Karl Verstockt, kapitein bij brandweerpost Waarschoot. De brandweermannen kregen al nieuwe kledij en hun wagens worden binnenkort voorzien van nieuwe stickers.
“Voor de burger verandert er in de praktijk niets als het gaat over dringende hulp”, klinkt het bij de brandweerzone. “Bij een brand of een verkeersongeval moeten burgers nog steeds het noodnummer 112 bellen. Voor niet-dringende hulp veranderen er wel zaken. Wateroverlast melden bijvoorbeeld gebeurt voortaan via het e-loket van Brandweerzone Centrum op www.bwzc.be. Dat is ook zo voor een wespennest of stormschade.”
Voor ziekenvervoer betaalt de burger nog steeds de wettelijke bijdrage van 60 euro. Wespenverdelging kost 40 euro en de rijweg reinigen kost 454 euro, wat mogelijk afwijkt van de oude bedragen.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Hert bijna aangereden in centrum Eeklo: “Deze situatie kan voor gevaar zorgen op de weg”
Chauffeurs op de N9 in het centrum van Eeklo, moesten zondag rond 17 uur ter hoogte van het station in de remmen voor een ... overstekend hert. Rond middernacht werd het diertje opnieuw gespot op de sporen aan het station. -
Met deze metallic tassen steel je deze lente de show
De metallic handtas is ongetwijfeld een van dé fashion statements van dit seizoen. Oorspronkelijk waren deze glimmende eyecatchers bedoeld om een beetje glamour toe te voegen aan je party-outfit, maar nu brengen ze het feestgevoel naar de straatmode. Ninashop.be zet de mooiste exemplaren op een rij. -
PREMIUMWaarschoot/Bentille
Vlatex na 55 jaar verhuisd van Bentille naar Waarschoot, en wordt nu Vlatex Home: “Nieuwe start voor derde generatie”
Vlatex, de specialist in binnenhuistextiel, is verhuisd van het landelijke Bentille naar een meer zichtbare plaats langs de N9 in Lievegem. Vanaf nu heet de zaak Vlatex Home. De nieuwe winkel is nog maar goed een week open, maar door de strengere coronamaatregelen moet nu al op afspraak gewerkt worden. “We zien het positief. Zo hebben we meer tijd voor onze klanten”, zegt Alexander Boelens. Wij gingen langs. Op afspraak, zoals dat nu hoort. -
-
Meetjesland
Kringloopwinkel Eeklo gaat open op afspraak, vier andere in Meetjesland blijven nog dicht
Kringloopwinkels Meetjesland zal de winkel in Eeklo vanaf 13 april weer openen, op afspraak. De vier andere winkels in het Meetjesland blijven nog dicht. -
Meetjesland
Al 20.000 Meetjeslanders gevaccineerd, waarvan 7.000 senioren: “Thuisvaccinatie start, maar enkel als het écht niet anders kan”
Nu al meer dan 20.000 inwoners gevaccineerd zijn tegen Covid-19, wordt ook in het Meetjesland de thuisvaccinatie opgestart. Maar dat enkel als het echt niet anders kan. -
PREMIUMLievegem
Zo zal het ‘Huis van Lievegem’ eruitzien: cultureel centrum, nieuw gemeentehuis én dorpspark van hectare groot
De plannen voor de bouw van het ‘Huis van Lievegem’ in deelgemeente Lovendegem krijgen nu echt vorm. Het voorontwerp is klaar van wat een nieuw cultureel centrum en nieuw administratief gebouw voor de hele fusiegemeente moet worden. Rond het bouwproject komt een groot openbaar dorpspark. Ontdek hier de eerste plannen. -
HLN Drive
Deze classic cars maakten een elektrische comeback
De opkomst van lage emissiezones maakt autoconstructeurs creatief. Heel wat klassiekers maken immers hun comeback als elektrische wagen, een leuke marketingstunt, maar tegelijk ook interessant voor groene autoliefhebbers. Zij kunnen van een oldtimer genieten zonder zich zorgen te maken over hun uitstoot. HLN Drive bekeek de leukste elektrische oldtimers of classic cars die een comeback maakten als EV.
0 reacties