Beperking houdt Kaï (18) niet tegen om halve triatlon uit te lopen: “Half jaar hard moeten trainen, maar het was het allemaal waard”
ZomergemKaï Koenisberg, een jongen die leidt aan een fysieke beperking, is erin geslaagd om aan de zijde van zijn begeleider Wannes Wylin een halve triatlon uit te lopen. Deze unieke prestatie kaderde binnen de Triple Challenge, een organisatie die de impactgrenzen van sporten wil verleggen.
“Mama, ze komen mij interviewen voor in de krant", roept een dolgelukkige Kai ietwat verbaasd terwijl hij nog wat uitpuft na de wedstrijd. Zo verbazend is dat niet, want zijn prestatie is toch zeer opmerkelijk te noemen. Kaï lijdt namelijk aan een beperking waardoor zijn fysieke mobiliteit en zicht sterk zijn afgenomen. Desondanks had hij een grote droom: deelnemen aan echt triatlonwedstrijd en de eindstreep halen. “Een triatlon is wat mij betreft de lastigste sport ter wereld”, zegt Kaï. “Daarom wilde ik met deze uitdaging tonen dat jongeren met een beperking ook hun grenzen kunnen verleggen. Zwemmen kan ik niet en lopen is erg lastig voor me, maar moeilijk gaat ook.”
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Eeklo
Trekt Reus Medar in 2024 naar verkiezingen? “Het zou best wel eens kunnen”
Reus Medar, de bekende mascotte van Adrem Keukens in Eeklo, zou wel eens concurrentie kunnen worden voor de Eeklose burgemeester. -
Eeklo
Leopoldlaan (N9) deze zomer weer open voor verkeer in twee rijrichtingen
De Leopoldlaan (N9) in Eeklo gaat vanaf vandaag (vrijdag 1 juli) weer open voor verkeer in beide richtingen. -
Jobat
Steeds meer jongeren combineren werken en leren: dit zijn je rechten en plichten
Straks studeren weer een pak leerlingen af. Dan is het kiezen: werken, nog een jaartje studeren of opteren voor beide. Elk jaar spreekt het meer en meer studenten aan om ook tijdens hun studie te werken. De combinatie oogt mooi, maar is niet zo evident. Jobat.be zet de aandachtspunten op een rij. -
-
Lovendegem
Catherine (60), uitbaatster Café Sport, draait na 25 jaar de tapkraan dicht: “Wil nog wat genieten van het leven”
Catherine De Backer (60) van Café Sport op het Dorp van Lovendegem gaat binnenkort met pensioen. Zo komt er voor haar een einde aan een carrière van 25 jaar achter de toog. “Het verhaal was op. Nu ik nog gezond ben, wil ik nog wat genieten van het leven.” -
PREMIUMBassevelde/Zelzate
Elke dag de beste versie van jezelf? Jacques Caluwé en Kristof Vereecke geven tips: “Aanvaarden wat je niet kan veranderen is al grote stap”
Totaaltherapeut Jacques Caluwé uit Bassevelde (Assenede) en journalist Kristof Vereecke uit Zelzate brengen samen het boek ‘Elke dag de beste versie van jezelf’ op de markt. Het duo reikt zo manieren aan om blij en tevreden in het leven te staan. “Vooral niet harder willen presteren om nog meer status te bereiken. Da’s al een goed begin”, klinkt het. Hun verhaal. -
Livios
Stop met schrobben in je badkamer: zo richt je je badkamer onderhoudsvriendelijk in
Vuile voegen, vlekken rond je kranen, kalkaanslag in de douche… Er komt heel wat kijken bij het proper houden van je badkamer. Maar sla je liever niet elke dag aan het poetsen? Interieurarchitect Ingrid Nelissen verklapt haar tips voor een onderhoudsvriendelijke badkamer aan bouwsite Livios. -
TV
Aftellen naar ‘Love Island’ met exclusieve reünie-afleveringen op Streamz
Nog elf dagen wachten en dan gaat het nieuwe seizoen van ‘Love Island’ van start op Streamz. Tijd voor een terugblik, moet de streamingdienst gedacht hebben. Vanaf donderdag is er dan ook ‘Love Island: Rewind’, een reeks van vijf exclusieve reünie-afleveringen.