Stad Leuven vindt geen geschikt terrein voor Honden Unief Leuven…Ontgoocheling troef bij club met 400 leden: “Maar skateparken en padelvelden komen uit de grond alsof het niets is”
LeuvenHonden Unief Leuven (HUL) heeft slecht nieuws gekregen van de stad Leuven: voorlopig is er geen terrein gevonden voor de club met leden. Dat is een groot probleem want tegen eind oktober moet de hondenschool het terrein aan de Zavelstraat in Kessel-Lo definitief verlaten. “Als we geen geschikte locatie vinden dan moeten we de club ontbinden…Dat zou toch al te jammer zijn”, zegt een ontgoochelde Marleen Vanmolle, voorzitter van HUL.
In de hoop verschuilt de toekomst zich maar bij Honden Unief Leuven (HUL) vervaagt de hoop stilaan. De hondenschool met 400 leden trok al meerdere keren aan de alarmbel omdat het huurcontract voor het huidige terrein aan de Zavelstraat in Kessel-Lo binnen enkele maanden afloopt. Meer concreet: als HUL tegen eind oktober geen geschikt terrein vindt dan staat de club letterlijk op straat. Recentelijk drong voorzitter Marleen Vanmolle in een artikel in onze krant nog aan op een oplossing en ze hoopte dat die zou kunnen komen van de stad Leuven. Niet dus, of minstens voorlopig niet, want zopas kreeg Marleen te horen dat het stadsbestuur geen geschikt terrein vindt voor Honden Unief Leuven.
Het kan toch niet zijn dat er in heel Leuven geen enkel geschikt terrein te vinden is voor onze club. We zijn bereid om zelf heel wat te doen en zelfs om een deel van de kosten te dragen
“Uiteraard zijn we ontgoocheld”, vertelt Marleen Vanmolle. “Leuven is zo’n grote stad en er is quasi niets voor dieren. Geen dierenasiel en blijkbaar dus ook geen geschikt terrein voor onze hondenschool. Het is nochtans dringend want als we tegen eind oktober geen oplossing hebben gevonden dan moeten we Honden Unief Leuven opdoeken. De club ontbinden zou toch al te jammer zijn, wetende dat we 400 leden tellen? Het kan toch niet zijn dat er in heel Leuven geen enkel geschikt terrein te vinden is voor onze club. We zijn bereid om zelf heel wat te doen en zelfs om een deel van de kosten te dragen. Maar voorlopig is er geen alternatief en ik moet in alle eerlijkheid toegeven dat we een beetje ontgoocheld zijn in het Leuvense stadsbestuur. Een stad zoals Leuven zou meer inspanningen mogen doen voor dierenwelzijn.”
Bierbeek?
Voor Honden Unief Leuven zit er voorlopig niets anders op dan uitkijken naar een locatie buiten Leuven. “Dat deden we al, ondanks de hoop om in Leuven te kunnen blijven”, zegt voorzitter Marleen Vanmolle. “Een terrein in Betekom was een kanshebber maar dat is ondertussen blijkbaar in handen van Natuurpunt. Ze hebben er boompjes op geplant. Volgende week hebben we mogelijk een nieuwe opportuniteit met een terrein in Bierbeek. Op hoop van zege…De ontgoocheling is groot maar we blijven hopen op een oplossing. We beseffen dat het niet niks is dat we vragen want een hondenschool heeft veel ruimte nodig. Een oud voetbalterrein zou ideaal zijn maar wat dat betreft zitten we in concurrentie met de nieuwe rage padel. Het is zo jammer, padelvelden en skateparken komen uit de grond alsof het niets is maar voor onze hondenschool is er tot op heden nergens plaats. Ja, we verliezen stilaan de moed.”
Lees verder onder de foto
De populaire hondenclub krijgt nu ook steun vanuit politieke hoek. Oppositiepartij N-VA dringt er bij het Leuvense stadsbestuur op aan om HUL niet in de kou te laten staan in hun zoektocht naar een nieuwe locatie. “Ik stelde schepen van Dierenwelzijn Thomas Van Oppens (Groen) al meermaals vragen over de mogelijkheden om de vzw te helpen”, stelt gemeenteraadslid Lies Verlinden (N-VA). “Helaas liet de schepen weten dat er nog geen locatie in aanmerking komt en in de daarop volgende commissies bleek er ook geen oplossing in zicht. Het begint er dus meer en meer op te lijken dat Leuven een hondenschool met 400 leden zal verliezen omdat ze moeten uitwijken naar een andere gemeente.”
Het is toch wel jammer dat er in Leuven grote prestigeprojecten mogelijk zijn maar dat een simpele weide met een mogelijkheid tot kantine onmogelijk te vinden is
Ook gemeenteraadslid Debby Appermans (N-VA) betreurt de vruchteloze zoektocht en hoop dat de provincie Vlaams-Brabant alsnog voor een klein wonder kan zorgen. “Het is toch wel jammer dat er in Leuven grote prestigeprojecten mogelijk zijn maar dat een simpele weide met een mogelijkheid tot kantine onmogelijk te vinden is”, klinkt het. “We hebben de provincie aangesproken om te helpen met de zoektocht zodat de hondenschool haar werking kan verderzetten. Liefst in Leuven uiteraard maar als het moet in een andere gemeente rondom Leuven. Trouwens, Waarom kijkt de stad Leuven bijvoorbeeld niet naar een openbaar terrein vlakbij buurtcentra? Als ‘slimste stad van Vlaanderen’ zou Leuven toch wel wat creativiteit aan de dag mogen leggen om de hondenschool en haar hondenbaasjes te helpen.” Wie een tip heeft voor Honden Unief Leuven of zelf een terrein in de aanbieding heeft, kan contact opnemen met het e-mailadres hondenuniefleuven@gmail.com.
LEES OOK
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Spaargids.be
Vanaf welke leeftijd geef je je kind zakgeld? En wanneer is het tijd voor een eigen zichtrekening? Deze vijf stappen helpen je op weg
Niet al je centen meteen uitgeven, maar ook voldoende sparen: dat is een essentiële levensles. Daarom biedt Wikifin tijdens ‘De Week van het Geld’, van 20 tot 26 maart, allerlei gratis spelen aan waarmee kinderen op een leuke manier met geld leren omgaan in de klas. Wil je hen ook thuis leren sparen en verstandig spenderen? Maak er werk van in vijf stappen, samen met Spaargids.be. -
Leuven
Vraag van de dag: mag je in Leuven samen met je hond het graf van overledene bezoeken?
Een bezoekje aan het kerkhof met je hond lijkt voor sommigen misschien de normaalste zaak van de wereld maar is het dat wel? Nee want tot op heden is het zelfs verboden om je met een huisdier op een Leuvense begraafplaats te begeven. En toch is er goed nieuws op komst voor de trouwe viervoeters en hun baasjes. -
Kom nog even de benen losgooien op slotdag feesteditie Leuven Jazz of geniet van een gratis concert
De 10de editie van Leuven Jazz is op zijn minst een geslaagd succes. Deze straffe editie staat dan ook bol van straffe concerten, véééél volk en enthousiaste reacties. Vandaag sluiten ze af met een heel uitgebreide slotzondag. Wie dus nog even wil genieten van deze heerlijke muziek; mis je kans niet. Of wil je liever je benen nog eens losgooien? Trek dan maar meteen je dansschoenen aan!Leuven -
-
Woninginbraak zonder buit
Onbekenden hebben zondagavond ingebroken in een huis in de Oudebaan.Leuven -
PREMIUMLEUVEN/HOESELT/SINT-TRUIDEN
Beruchtste kotbazen van Vlaanderen staan vandaag voor rechter, slachtoffers getuigen: “Hele winter zonder verwarming en er groeit klimop binnen”
-
TV
STREAMINGTIP. ‘Boston Strangler’: 13 vermoorde vrouwen en twee dappere journalistes
Dertien vermoorde vrouwen in de sixties, maar niemand die tussen alle gruweldaden een verband ziet. Tot reporters Jean Cole en Loretta McLaughlin zich op de zaak storten, en op het spoor komen van seriemoordenaar Albert DeSalvo. Het waargebeurde verhaal van de ‘Boston Strangler’ werd nu door Disney+ in en serie gegoten. -
Kate Middleton zweert bij dit type handtas: met deze 15 exemplaren kan je haar na-apen
Voor mode-inspiratie kijken we graag naar de royals. Dé queen van de handtassen is zonder twijfel Kate Middleton. De hertogin van Cambridge zweert bij compacte handtassen. Praktisch, want er is net genoeg ruimte voor je telefoon, portemonnee, lippenstift en nog wat extra spullen, en toch stijlvol. Treed in haar voetsporen met deze vijftien trendtoppers, zonder koninklijk prijskaartje.
1 reactie
Resterende karakters 500
Log in en reageerRoger Kerhove