NMBS springt nog niet op trein richting researchpark: pas in 2023 staan plannen voor station op agenda
Al jaren is het voer voor discussie, maar als het van Ben Weyts (N-VA) afhangt komt er een treinstation aan het verkeersknooppunt Haasrode. “Zo zouden er vele wagens uit het verkeer verdwijnen”, aldus de Vlaams minister van Mobiliteit en Openbare Werken. De NMBS is niet afkerig voor de plannen, maar kan de piste pas ten vroegste in 2023 na studies concretiseren.
Delen per e-mail
Met de verkiezingen van 26 mei in aantocht, laat Vlaams minister Weyts opnieuw een ballonnetje op over een treinstation in Haasrode. “Het zou ervoor kunnen zorgen dat er meer wagens uit de files verdwijnen en dat zou een vooruitgang betekenen voor de verkeersmobiliteit in de buurt”, zegt Weyts. “Ik vind dat we ons met alle partijen en hun lijsttrekkers achter dit punt moeten scharen. N-VA stapt niet in een volgende regering als er geen station komt in Haasrode.”
De stad Leuven is al jaren vragende partij voor een treinstation. “Er gaan dagelijks ruim 14.000 mensen aan de slag in het researchpark”, zegt schepen van mobiliteit David Dessers (Groen). “Uiteraard brengt dat de nodige verkeersproblemen met zich mee. Er staan soms zelfs files vanaf de autosnelweg."
Dessers wil het industrieterrein toegankelijker maken door onder meer de fietsbereikbaarheid te verhogen. “Ook een station zou uiteraard een oplossing zijn. Er werden al gronden aangekocht met het oog op dit project, maar alles hangt nu af van de NMBS. Het liefst van al willen we er een verkeersknooppunt van maken. Zodat er niet alleen treinen, maar ook meer bussen naar bijvoorbeeld het zuiden van Leuven rijden. Bussen die de studenten naar de Campus van Arenberg brengen.”
Pas in 2023 op agenda NMBS
Bij de NMBS zal deze piste voor december 2023 wel onderzocht worden, maar nog niet geconcretiseerd worden. Dan zal het vervoersplan dat de investeringen over een periode van drie jaar besproken worden. Het vervoersplan van december 2020 komt te vroeg om dit station erin op te nemen. “We moeten eerst en vooral bestuderen of er voldoende reizigerspotentieel is”, zegt Bart Crols van de NMBS. “Verder moet je ook bekijken of het technisch mogelijk is. Zijn er middelen om de spoorinfrastructuur aan te passen? Is het traject commercieel interessant? We mogen niet uit het oog verliezen dat de reizigers vanaf het station ook nog veilig het researchpark moeten kunnen bereiken. We willen ook vanaf het station vervoer naar verschillende bedrijven voorzien.”
Bij buurgemeente Oud-Heverlee zijn ze zeker te spreken over het idee van een treinstation aan het researchpark in Heverlee. “Ook wij zitten er al lang op te wachten”, zegt burgemeester Adri Daniëls (CD&V). “Het is niet onbelangrijk dat dit station er komt, zeker voor onze mobiliteit. Zo kunnen onze bewoners bijvoorbeeld sneller in Brussel geraken, zonder dat ze zich te ver moeten verplaatsen."
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Eine/Leuven
Jente maakt er een viergeslacht van
Met de geboorte van hun dochtertje Jente maken Pieterjan Volckaert en Katrien Fransen de familie dubbel gelukkig, want die kan nu pronken met een viergeslacht. -
PREMIUMLeuven
Wim Poppe (67) van wereldcafé Gitan opent nieuwe tapasbar, op van 20 meter van zijn café
“Gitan wordt Gitan Grab & Guzzle.” Wim Poppe (67) van wereldcafé Gitan op de Diestsesteenweg in Kessel-Lo opent binnenkort Gitan Grab & Guzzle, een gloednieuwe tapasbar. Trouwe klanten moeten overigens niet ver lopen, want zijn nieuw pand ligt op een luttele twintig meter van het café. -
7 tips voor een koele tuin in de zomer
-
-
Leuven
Twee agenten gewond na zware schermutseling in Bruulpark: “Een van de agenten is werkonbekwaam”
Twee agenten van de Leuvense politie zijn vrijdagavond gewond geraakt na een politiecontrole aan het Bruulpark. Een van de agenten is zwaargewond en voor meerdere dagen werkonbekwaam. -
PREMIUMLeuven
Horeca-uitbater Ivo Grauwels pompt 6.000 euro in luchtzuivering: “Volgens specialisten is het zo binnen zelfs veiliger dan op het terras”
Het kost handenvol geld, maar volgens experts zoals Jelle Laverge (UGent) en Bert Blocken (KULeuven) zijn professionele luchtreinigers een goede oplossing om horecazaken veilig te heropenen. Het merendeel van de horeca-uitbaters wacht nog even af, maar Leuvenaar Ivo Grauwels, uitbater van Barons Brasserie, kiest zonder aarzelen de vlucht vooruit. “Onze sector zit op zijn tandvlees, maar zo’n installatie is de weg vooruit”, aldus Ivo. -
HLN Drive
Stress om je bestemming te halen? Zo rij je verder met een elektrische wagen
Stress om je bestemming te halen: wie elektrisch rijdt, zal het al wel eens beleefd hebben. Voor anderen is het beperkte rijbereik dan weer de reden om geen elektrische wagen aan te schaffen. Maar wist je dat je met een paar tips het rijbereik van je wagen flink kan vergroten? HLN Drive geeft advies. -
Instant lentegevoel met deze handtassen in pastel
Een hypervrouwelijke outfit of een hippe look met speelse twist? Pasteltinten werken altijd in je voordeel. Nog niet klaar voor een lila suit of snoeproze jurk? Ook een pastelgekleurde handtas does the job. Ninashop.be zocht voor jou de liefste exemplaren uit.
1 reactie
Johan Van Biesen